Сумний марафон: Що в Україні більше подорожчало – ліки чи продукти?

Сумний марафон: Що в Україні більше подорожчало – ліки чи продукти?
kyiveuromarathon

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Оригінал на сторінці Олексія Дорошенка у Facebook

Для підрахунку інфляції Держстат від початку 2018 року почав моніторити та публікувати вартість вітчизняних та імпортних ліків. За цей час вітчизняні антибіотики додали в аптечних мережах 7%, або майже 1 грн. А імпортні подорожчали лише на 3%, або на 2,8 грн.

У серпні 10 таблеток або капсул антибіотиків українського виробництва коштували в середньому 15,3 грн, а імпортні – 100,3 грн.

Судинорозширювальні засоби вітчизняного виробництва в аптеках від початку року подорожчали на 4%, або на 40 коп., а імпортні – на 2%, або на 1 грн. Наприкінці літа українські коштували за 10 таблеток або капсул – 10 грн, а імпортні – 47 грн.

Новини за темою

За наші жарознижувальні препарати необхідно сплатити на 6% більше, ніж на початку року, та на 7% більше - за завезені (на 40 коп. та 90 коп. відповідно). За 10 таблеток вітчизняних жарознижувальних треба заплатити 7,6 грн, а за імпортні – 13,1 грн за пакетик.

Зрештою зростання вартості ліків у 2018 році менше від зростання вартості продуктів. При цьому вітчизняна фармацевтична продукція дорожчає більш швидкими темпами, ніж імпортована. Інфляція за рік становить 8,7%, а середня зарплата збільшилася на 25%.

Анекдот на цю тему.

Лікар: Приймайте 6 разів на день після їжі.

Пацієнт: Де ж я стільки їжі візьму?

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів