Генпрокурор Юрій Луценко
пресс-служба ГПУ
 

Сьогодні ГПУ впевнено звинувачує Віктора Януковича в державній зраді, посяганні на територіальну цілісність та суверенітет України та в покриванні агресивної війни, яку розв’язала РФ проти нашої країни. У пам'ять про першого загиблого в цій неоголошеній агресивній війні проти нашої держави, прапорщика Сергія Кукуріна, який загинув у перші дні під час військових дій окупації Криму, у пам'ять про 10 тис. військовослужбовців, правоохоронців, добровольців, мирних жителів, жінок, дітей, які загинули під час російської агресії в Криму на Донбасі, від імені мільйонів біженців, які полишили свої домівки, свій рідний Крим, Донецьк, Макіївку, Горлівку, Луганськ, Стаханов, Красний Луч, інші міста, куди прийшов окупант, використовуючи заклик Януковича для прикриття цієї агресії. Від імені всіх цих людей, від імені української держави й українського народу ГПУ звинувачує Януковича у судовому процесі. Ми зібрали достатньо доказів цієї ганебної зради, які має вивчити й оцінити наш суд.

Новини за темою: Військова прокуратура передає обвинувальний акт у справі про держзраду Януковича до суду

Саме страх перед українським народом гнав його до підписання цього ганебного документу, листа про введення російських військ. Саме цей страх не дає йому і сьогодні приїхати до Києва, попри всі заяви про те, що ми маємо можливість розпочати якийсь інший вид слідства. Ні. На сьогоднішній день згідно рішення суду, згідно українського чинного законодавства, Віктор Янукович, який переховується на території РФ, постане перед судом у заочному засудженні. Він буде мати захист, він буде мати всі процесуальні можливості, крім особистої присутності у суді, якої він через свій особистий страх уникає.

Хотів би звернути увагу на психологічний момент. У той день, коли мене перевозили з Лук’янівського СІЗО в Менську колонію, відома українська журналістка Соня Кошкіна брала в мене інтерв’ю. Я там цитував Альбера Камю. Буквально сьогодні вночі згадалось про це.

Я цитував таку фразу, намагаючись пояснити, чому Янукович розправляється зі своїми політичними опонентами: "Мораль кримінальника – це безкінечна зміна перемог, що закінчується помстою, і безкінечних поразок, що породжують відчай та злобу". Так сказав Камю.

Я вважаю, що злочин, який ми сьогодні інкримінуємо Януковичу, це наслідок притаманних йому рис: відчаю, злоби та страху. Янукович боявся український народ все своє життя. Навіть у той день, коли присягав на українській Конституції і Біблії. Янукович боявся український народ, коли тікав після розстрілу Небесної Сотні з Києва в Харків, з Харкова до Донецька, з Донецька у Крим, з Криму у супроводі російського спецназу до РФ. Саме це всепоглинаюче кримінальне єство Януковича, страх і були основним мотивом того, що він вчинив потім.

Новини за темою: До початку суду над Януковичем Рада повинна внести зміни в КПК у частині заочного правосуддя

У нас все відбувається згідно європейських цивілізованих стандартів. Вину буде доведено у відкритому змагальному прозорому судовому процесі. Ми як сторона обвинувачення будемо роботи все, щоб цей процес саме такий і був і завершився результативно. Щоб закон і справедливість відчула вся Україна. Я хочу, щоб ми сьогодні зрозуміли, ГПУ чи не вперше на такій висоті виступає адвокатом держави і народу. Ми будемо відстоювати в суді наші спільні національні і державні інтереси. Я розраховую, що цей процес буде висвітлюватися ЗМІ як процес очищення країни, що дасть можливість нам рухатися вперед, перегорнувши цю ганебну сторінку нашої історії.

Юрій Луценко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.