Стиль чемпіона. Чому Кличко своїм відходом з боксу зробив усе правильно

Брати Клички не були типовими чемпіонами: вони грали в свою гру, часом йшли проти течії і звичних правил, які склалися у світі боксу, а ми їх підтримували всім серцем, сприймали немов рідних. Вони й були рідними, адже за час виступів Кличка встигло вирости кілька поколінь

Стиль чемпіона. Чому Кличко своїм відходом з боксу зробив усе правильно

Сергій Забуранний

Спортивний оглядач

Брати Клички не були типовими чемпіонами: вони грали в свою гру, часом йшли проти течії і звичних правил, які склалися у світі боксу, а ми їх підтримували всім серцем, сприймали немов рідних. Вони й були рідними, адже за час виступів Кличка встигло вирости кілька поколінь

Володимир Кличко вирішив все-таки піти зі світу боксу. Він довго роздумував над тим, в якому місці поставити кому в горезвісному "піти не можна залишитися" і нарешті зробив свій вибір. Його рішення здається дуже своєчасним, хай як дивно це звучить після двох останніх поразок. Якщо втрата титулів у бою з Ф'юрі залишила дуже багато питань, то програш Джошуа дав відповідь на найважливіше питання – Володимир більше не контролює суперважкий дивізіон. У плані чемпіонських амбіцій все скінчено.

Після цього було два шляхи: повторити шлях Холіфілда та Роя Джонса, перетворившись із чемпіона на лякало і цим суттєво нівелювати свій внесок у світову історію боксу, або визнати, що час минув і прийшла пора переключитися на інші галузі життя. Брати Клички завжди були раціональними у вчинках як на ринзі, так і за його межами, а тому рішення Володимира читалося, я про це писав раніше.

Новини за темою

Здається, що для Володимира Кличка ключовим етапом у кар'єрі стала поява Емманюеля Стюарда і його відхід. Він дуже серйозно додав, коли почав з ним співпрацю. Виріс насамперед ментально, також підтягнув оборону при атаках суперника, що дозволило уникнути порівнянь із кришталевим підборіддям. Він був чемпіоном і до цього, але саме зі Стюардом відчув себе чемпіоном, знайшов відповідний стиль, додав солідності. Це вже був не просто сильний Володимир, це був домінуючий Кличко, який контролює елітний дивізіон. Після відходу з життя Стюарда за Володимира стало лячно, але залишалася надія, що тренер зміг передати все необхідне для продовження чемпіонського шляху. Виявилося, що не все. Я обстоюю думку, що саме тренерський штаб Володимира програв бій Ф'юрі і не допрацював на максимумі з Джошуа. Володимир все ще був добрим фізично в обох поєдинках, особливо з Ентоні, але тактичні прорахунки як до бою, так і під час нього принесли розчарування від підсумкового результату.

Новини за темою

Зараз залишається визнати, що брати Клички завершили свій спільний чемпіонський шлях в боксі, який розтягнувся на два десятки років. Кожен з нас встиг долучитися до їхнього успіху. Кожен бій братів об'єднував Україну і українців більше, аніж всі політики нашої країни. Вони були бездоганними в своїх вчинках, уникали трештокінгу та бруду, що зазвичай панують у світі боксу, були завжди підкреслено ввічливими та скромними на публіці. Для людей слов'янського менталітету це дуже близька за духом позиція, і їхній приклад, що це може приносити успіх, додавав віри в свої сили багатьом з нас.

Новини за темою

Брати Клички не були типовими чемпіонами: вони грали в свою гру, часом йшли проти течії і звичних правил, які склалися у світі боксу, а ми їх підтримували всім серцем, сприймали немов рідних. Вони й були рідними, адже за час виступів Кличка встигло вирости кілька поколінь: люди народжувалися, дорослішали, старіли, любили і сварилися, одружувалися і розлучалися. Вони були частиною життя кожного з нас. Частинкою гордощів і прикладом для наслідування.

Новини за темою

У світі боксу багато експертів вважають, що епоха домінування братів Кличків – найгірший період в історії боксу. Їх часто критикували за сумовитий і обережний стиль боксу, за відсутність помітних перемог у чемпіонських боях. Але для українського вболівальника ця критика була лише інформаційним шумом і не тільки. Нас розпирало від гордощів суботнього вечора чи недільного ранку, коли чергова перемога ставала суспільним надбанням. Нам було що обговорити в понеділок із колегами по роботі або навчанні. Для нас це було важливим, бо рахунок, як то кажуть, на табло, перемога залишається перемогою, а видовище нехай показують інші - від цього поясів не більшає.

Новини за темою

В той же час не можна не визнати, що свої найдраматичніші і найбільш пам'ятні бої брати Клички програли. Неможливо забути справжню рубку Віталія з Ленноксом Льюїсом і екшн із обопільними нокдаунами Володимира і Джошуа в останньому поєдинку. Безумовно, такі бої потрібні для вболівальника, їх переказують із вуст в уста покоління, а тому дещо сумно, що саме ці знакові поєдинки було програно. Красива історія братів Кличків залишилася з гірчинкою та легким нальотом смутку, не вистачило лише кількох акцентних штрихів для ідеальної картини. І в цьому є теж щось живе і зрозуміле кожному з нас, адже далеко не все виходить на замовлення. Не все задумане вдалося і Кличку.

Новини за темою

Хай там як, та вони зробили історію в боксі. Незабутній момент, який був 3 липня 2011 року, коли брати оволоділи всіма чотирма версіями чемпіонських поясів, залишиться в пам'яті кожного шанувальника українського боксу. Це був справжній тріумф вітчизняної школи боксу і дуже стильна історія. Коли Віталій пішов з боксу, Володимир продовжив кувати чемпіонські перемоги своїм сталевим молотом і залишив нас у грі – нам так само було за кого вболівати і радіти. Зараз йде вже Володимир, але у нас є нове покоління боксерів української школи, а тому нехай якийсь час нам буде сумно і до певної міри сиротливо, проте життя триває, а у світі боксу Україні досі є що сказати.

Сергій Забуранний

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...