СНБО

31.12.2015 року президент Російської Федерації Володимир Путін підписав нову Стратегію національної безпеки РФ. Остання редакція Стратегії була прийнята в 2009 році і називалася "Стратегія національної безпеки РФ до 2020 року". Хоча до 2020 року ця Стратегія не дотягнула.

Головний документ Росії з безпеки переповнений порожніми гаслами і саморекламою величі РФ та її керівництва. Під час ознайомлення зі Стратегією створюється враження, що її готували не спеціалісти сектора безпеки, а журналісти російського "Лайфньюз" після отримання тринадцятої зарплати.

Що важливо, вперше з часів СРСР в Стратегії національної безпеки Путіна визначений головний ворог - США, які протидіють самостійній зовнішній і внутрішній політиці РФ, прагнучи зберегти своє домінування у світі". У такому ж статусі "ворога" виписаний і Північноатлантичний альянс НАТО, "розширення якого, наближення його військової інфраструктури до російських кордонів створюють загрозу національній безпеці".

Також визначені Стратегією і головні друзі. Це Китай та Індія, які навряд чи підтримають Росію в її терористичних провокаціях і військових злочинах.

Не забули в цьому документі і про Україну. За версією Кремля, в Україні відбувся "антиконституційний державний переворот". При цьому Захід і США створили "військовий конфлікт на сході України". Це, в свою чергу, згідно з документом, створює загрозу для РФ у зв'язку з великою довжиною російсько-українського кордону.

Головним досягненням РФ в кращих традиціях соцреалізму в Стратегії визначено розвиток духовності Російської Федерації. "Відроджуються традиційні російські духовно-моральні цінності. У підростаючого покоління формується гідне ставлення до історії Росії. Відбувається консолідація громадянського суспільства навколо спільних цінностей ... як ... повага сімейних і конфесійних традицій, патріотизму ... Для протидії загрозам нацбезпеці РФ сконцентрує зусилля на зміцненні внутрішнього єднання російського суспільства ... "

Так, документ порожній, але російська загроза, на жаль, для нашої країни не порожня. Протидія російській агресії для нас залишається головним пріоритетом безпеки держави.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.