112.ua
 

Кожного дня, поки СБУ не оприлюднює рішення щодо заборони Юлії Самойловій в’їжджати в Україну, з кожним днем все цікавіше дивитися на ті коментарі і ту інформацію, яка з’являється, в першу чергу, у російських ЗМІ.

Вони вже за нас вирішують і обговорюють певні сценарії того, як може розвиватися ситуація у разі того, якщо пані Самойловій буде заборонено в’їзд, або якщо пані Самойловій не буде заборонено в’їзд, і вона зможе взяти участь у конкурсі Євробачення.

При цьому у будь-якому разі російська сторона вже підготувала певні сценарії, в першу чергу інформаційні, пропагандистські акції, які націлені на нанесення шкоди іміджу нашої держави.

Якщо українська сторона прийме таке рішення і в’їзд пані Самойловій офіційно буде заборонено до нашої держави, Росія буде істерично заявляти про те, що Україна політизує конкурс Євробачення.

У разі, якщо СБУ не прийме такого рішення, також ми можемо спрогнозувати, що це викличе невдоволення в окремої частини радикально чи активно налаштованої частини нашого суспільства.

Ми можемо спрогнозувати, що ця реакція може бути доволі різкою, і відповідна картинка на російських телеканалах з’явиться і буде транслюватися на Європу, будуть говорити про те, що в Україні процвітає екстремізм.

Ми враховуємо всі ці ризики і з задоволенням читаємо ті новини, як російські ЗМІ коментують цю ситуацію. Документи на закриття пані Самойловій в’їзду на територію нашої держави терміном на 3 роки СБУ підготовлено. Ми приймемо це рішення найближчим часом. Але поки що ми хочемо подивитися, що ще напишуть про цю ситуацію в російських інтернет-виданнях і що розкаже Кисельов та його друзі.

Олександр Ткачук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.