banner banner banner

Стен Лі та його команда: головні супергерої, створені видатним автором коміксів

Топ-10 образів – сольних і колективних, які створив Стен Лі

Стен Лі та його команда: головні супергерої, створені видатним автором коміксів
Стен Лі Стен Лі / Facebook

Топ-10 образів – сольних і колективних, які створив Стен Лі

У понеділок, 12 листопада, всього за місяць з невеликим до свого 96 дня народження помер американський письменник, автор коміксів, сценарист, телеведучий, продюсер, редактор і навіть трішечки актор Стенлі Мартін Лібер. Світ запам'ятає його під псевдонімом Стен Лі. А ще завдяки десяткам супергероїв, яких він придумав, ставши одним з основоположників жанру коміксу в тому вигляді, в якому ми його знаємо. Згадуємо десятку найбільш знакових образів, які створив Стен Лі. До речі, всі вони вперше були представлені публіці понад півстоліття тому.

Людина-павук

Мабуть, найпопулярніший персонаж, створений Стеном Лі. Пітер Паркер вперше з'явився у коміксах Marvel у 1962 році. Розуміючи, що основною аудиторією його читачів на той момент були підлітки, Лі створив близький їм образ тихого, сором'язливого і самотнього хлопця, справжнього аутсайдера. Після укусу радіоактивного павука Паркер отримує надздібності – вміння лазити вертикально по стінах і спритно стрибати, крім того він конструює пристрій, що стріляє павутиною. Юний супергерой одягає костюм з маскою і, приховуючи від усіх своє справжнє ім'я, починає боротися зі злочинністю. Девізом Пітера Паркера можна назвати фразу: "З великою силою приходить велика відповідальність". Людина-павук втілював і втілює в собі мрію багатьох підлітків – швидко і без властивих цьому періоду життя страждань знайти своє місце в світі, стати крутим.

Людина-павук marvel

Залізна людина

Тоні Старк, який вперше з'явився у 1963 році, у певному сенсі повна протилежність Пітера Паркера. Це дорослий чоловік, талановитий інженер, винахідник, міліардер, філантроп і плейбой. Його суперсила – не результат випадкового збігу обставин, а плід цілеспрямованої наукової праці. Це створений ним же броньований екзоскелет, оснащений найбільш передовими видами зброї. Він дає Старку величезну фізичну силу і навіть дозволяє літати – власне, робить його Залізною людиною. Як і Паркер, цей герой не позбавлений слабкостей – колись він страждав від алкоголізму і ніяк не міг влаштувати своє особисте життя. Поки на його шляху не трапилася співробітниця його ж компанії Пеппер Поттс. Судячи з усього, у майбутніх "Месниках 4" вона ймовірно стане "Залізною жінкою" отримавши від Старка броню "Рятівниця". Цікавий факт: із образом Залізної людини масова культура тісно пов'язує мільярдера, плейбоя, філантропа і талановитого інженера Ілона Маска. Хоча ні сам він, ні Стен Лі ніяк це не коментували.

Залізна людина marvel

Халк

Брюс Беннер – один з найбільш впізнаваних персонажів, створених Стеном Лі. Цей геніальний, але беземоційний вчений став жертвою випробування ним же створеної гамма-бомби і так отримав свою суперсилу – проявляючи емоції, перетворюватися на величезного, невразливого для отрут і хвороб зеленого чоловіка неймовірної сили і швидкості. Як зізнавався сам Лі, образ Халка в чомусь схожий з монстром Франкенштейна, якого люди боялися через його страхітливу зовнішність і тому навіть не намагалися зрозуміти його вразливу натуру. А зелений колір шкіри супергерой отримав тому, що його творець не хотів, щоб він асоціювався з якоюсь із людських рас. До речі, у Халка є і жіноча версія – Жінка-Халк, двоюрідна сестра Брюса Беннера Дженніфер Волтерс, якій він перелив свою радіоактивну кров. Вперше Халк з'явився на сторінках коміксів у 1962 році.

Халк marvel

Люди Ікс

Цю компанію неможливо розділити на окремих персонажів, тому що це справжня команда мутантів, яка часто діє спільно. Усі вони – вихованці таємничого паралізованого професора Чарльза Ксав'є (в оригіналі пишеться Xavier – ймовірно, тому й Ікс у назві команди). І всі володіють геном "Фактор Ікс", який дає їм суперсили. У 1963 році ця команда вийшла з-під пера Стена в такому складі: Циклоп, Джин Грей, Звір, Ангел і Крижаний чоловік. Пізніше до них приєдналися Росомаха, Шторм, Колос, Банши, Нічний Змій, Примарна кішка, Магнето, Містик, Ікс-23, Джаггернаут, Дедпул, Шельма, Кейбл і багато-багато інших. Не всіх їх створив Лі і не всі вони є позитивними персонажами, але разом Люди Ікс складають всесвіт, де незмінно перемагає справедливість, а лідером команди хороших залишається людина з інвалідністю.

Люди Ікс marvel

Тор

Білявий скандинавський бог-громовержець став центральним персонажем переосмислення у дусі коміксів скандинавської міфології. Вперше Тор в інтерпретації Стена Лі з'явився в тому ж таки 1962 році. В земному втіленні живе у Нью-Йорку та працює лікарем. У світі богів Асгарді є сином верховного бога Одіна, вміє левітувати і викликати блискавку, неймовірно сильний, спритний і витривалий, протистоїть багатьом видам атак, а в якості зброї володіє чарівним молотом Мйольніром, який, крім нього, ніхто не в змозі підняти. Відтіняє Тора його зведений брат Локі – улюбленець публіки, харизматичний трікстер, брехун і хуліган, який однаково успішно створює проблеми своєму братові і допомагає йому вирішувати їх.

Тор marvel

Фантастична четвірка

Ще одна супергеройська команда, яка до того ж з'явилася раніше за Людей Ікс – у 1961 році. Стен Лі створив її як відповідь конкурентам із DC Comics та їхній Лізі Справедливості. Рід Річардс, його подруга, а пізніше дружина Сью Шторм, її брат Джонні Шторм і друг дитинства Річардса Бен Грімм – вчені. Після польоту в космос для дослідження космічної енергії вони перетворилися на Містера Фантастика, Невидиму Леді, Людину-факела та Істоту відповідно. Перший внаслідок опромінення отримав еластичне тіло, друга, як зрозуміло з її супергеройського імені, вміє ставати невидимою, третій – вочевидь управляє вогнем, а четвертий скам'янів, але не загинув, ставши неймовірно сильним чудовиськом.

Фантастична четвірка marvel

Грут

Один з небагатьох персонажів Стена Лі, який замислювався як лиходій, а пізніше приєднався до сил добра. Вперше з'явився у 1960 році і був представлений як позаземний деревоподібний організм, який прагне захопити людей для дослідів. Якийсь час був ворогом Халка, а пізніше приєднався до Вартових галактики. Вміє регенерувати своє тіло від маленького паростка до повноцінного організму приблизно семиметрової висоти. Попри те, що Грут дуже схожий на дерево, вогню він не боїться, зате вміє керувати земними деревами. Неймовірно розумний. Коронна фраза: "Я є Грут!". Може означати що завгодно.

Грут marvel

Магнето

Один з найбільш харизматичних антигероїв, створених Стеном Лі – це німецький єврей Макс Ейзенхарт. Він пережив Голокост і після набуття сили через "Фактор Ікс" отримав здатність керувати магнітними полями, магнетизмом і металами. Його образ дуже суперечливий – Магнето еволюціонує від суперлиходія до антигероя і навіть до героя, але при цьому не гребує навіть таких методів, як терористичні атаки. Жадає захистити мутантів професора Ксавьє від людства. По натурі своїй є яскраво вираженим лідером, неймовірно розумний і володіє великими науковими знаннями, талановитий інженер-конструктор. З'явився на світ у 1963 році.

Магнето marvel

Чорна вдова

Напевно, найяскравішим самостійним жіночим персонажем, який створив Стен Лі, є Наташа Романова, відома під псевдонімом Чорна вдова. Вона трохи молодша за інших ключових героїв автора – її перша поява сталася в 1964 році. Отримавши під час навчання дозу сироватки суперсолдата Наташа стає неймовірно сильною і витривалою, що укупі з навичками, отриманими у балетній школі, робить її неперевершеною майстринею найрізноманітніших бойових мистецтв. Озброєна різними шпигунськими штучками – невеличкими, але надзвичайно потужними електричними зарядами, капсулами зі сльозогінним газом, поясом, в якому вона ховає вибухівку. Володіє досить незалежним характером.

Чорна вдова marvel

Шибайголова

Метт Мердок (хоча костюм Шибайголови приміряли ще й інші персонажі) – один з небагатьох супергероїв з інвалідністю. З підліткових років він нічого не бачить. Втім, хлопцю вдається розвинути в собі всі інші почуття настільки, що необхідність у зорі в нього відпадає. У цьому йому "допомагає" те ж, що і позбавило його зору – радіоактивна рідина. Її перевозила вантажівка, яка мало не переїхав хлопця. У повсякденному житті Метт теж не губиться – він працює адвокатом. Незрячий супергерой живе повноцінним життям і примудряється ночами боротися з злочинністю. Цей образ був завершений у 1964 році.

Шибайголова marvel

Власне, сам Стен Лі

Але, мабуть, головним героєм, якого створив Стен Лі, був сам Стен Лі – син бідних єврейських іммігрантів з Румунії, скромний автор, який став живою легендою. "Раніше я соромився, тому що я був просто письменником коміксів, поки інші люди будували мости або робили кар'єру в медицині. А потім я почав розуміти: розваги – одна з найважливіших речей в людському житті. Без них може і дах зірвати. Думаю, якщо ти можеш розважати людей, ти робиш добру справу", – говорив про свою кар'єру Лі. І до без малого 96 років він чудово нас розважав, пишучи комікси, придумуючи героїв і сюжети та з'являючись у дуже забавних камео майже у всіх фільмах всесвіту Marvel. Wikipedia обіцяє, що ми побачимося з генієм комікс-культури на широкому екрані ще п'ять разів. Ми будемо чекати на зустрічі, містере Лі. І продовжимо любити ваших персонажів, у яких кожен з нас міг знайти близькі риси і завдяки цьому відчути себе теж трішечки супергероєм.

Стен Лі Стен Лі / Facebook

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>