США у своїх санкціях обмежують олігархів, а Росія обмежує всіх росіян

США у своїх санкціях обмежують олігархів, а Росія обмежує всіх росіян
ТАСС

Дмитро Гудков

депутат Держдуми РФ

Оригінал на сторінці Дмитра Гудкова в Facebook

У базі Держдуми нарешті з'явився законопроект про санкції проти США. І він дуже… незвичайний.

Як з'являлися всі попередні "наші відповіді Керзону"? В паніці, поспіхом, скоріше-скоріше: заборонялися найнесподіваніші речі: від усиновлення сиріт до сиру. Все це робилося без зволікання, без застережень і умов. Відразу.

Тепер же все інакше. До всіх тих заходів із законопроекту, про які сьогодні вже писали ЗМІ, не вдаються. Таку можливість лише припускають.

Тобто красти у США патенти, забороняти постачання ліків, припиняти співпрацю з американськими компаніями та організаціями тощо – все це заходи, яких може бути вжито. Можуть – та не вживають. Якщо почнуть – рятуйся, Воронеж. Потенційно це, наприклад, заборона ввезення до РФ телефонів та комп'ютерів, неможливість вивчити англійську з носієм мови або вирушити на навчання за кордон. Але поки цього немає.

Перед нами порожній законопроект. І раніше ніщо не заважало владі явочним порядком забороняти хай там що, для цього їм жодний законопроект не був потрібен. А тепер документ є, а конкретної заборони – нема.

Про що це говорить? Насправді можна лише гадати. Перша версія – вони там, в Кремлі, ще самі не знають, що таке відчебучити. Ось і прописали на всяк випадок усе, що змогли висмоктати з пальця – наприклад, фактичне закриття російського неба для американських вантажних літаків. Але одна справа налякати, а інша – зробити. Адже тоді й вітчизняним компаніям по світу вже не літати.

Чи викрадення патентів – це ж не жарти, за таке можна отримати в міжнародних судах.

Тобто нинішня "відповідь на санкції" – це такий собачий гавкіт з-за паркану. Паркан зникне – і гавкіт припиниться, тому що собаці самій дуже страшно.

Є, звісно, друге пояснення: що вони просто приймуть зручний папірець, щоб потім вже відразу, без додаткових процедур, псувати нам життя.

Яке пояснення правильніше, дізнаємося незабаром.

Але ясно одне. США у своїх санкціях обмежують олігархів і чиновників. Росія у своїх санкціях обмежує всіх росіян. То де тут, кажете, п'ята колона?

Дмитро Гудков

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів