США і їх союзники спробують "оживити" мінські угоди

Деякі європейські країни хочуть, щоб Євросоюз зміцнив взаємодію з Москвою, зберігши при цьому економічні санкції, чий вплив на російську економіку помітно ослаб за останні 18 місяців

США і їх союзники спробують "оживити" мінські угоди
Курт Волкер З відкритих джерел

The Wall Street Journal

Американська ділова газета

Деякі європейські країни хочуть, щоб Євросоюз зміцнив взаємодію з Москвою, зберігши при цьому економічні санкції, чий вплив на російську економіку помітно ослаб за останні 18 місяців

Оригінал на сайті The Wall Street Journal

На цьому тижні представники США перевірять ступінь серйозності Росії в питанні мирного врегулювання конфлікту в Україні, де в даний час зростає інтенсивність зіткнень між урядовими військами і ополченцями, яких підтримує Росія.

Переговори, призначені на п'ятницю, 26 січня, стануть першими переговорами після заяви США про те, що вони нададуть Києву оборонне озброєння, і після того, як в грудні російська сторона скасувала заплановану зустріч. За словами американських чиновників, реакція Москви на повідомлення про рішення Вашингтона надати Україні зброю виявилася стриманою. Однак чиновники додали, що відновлення переговорів вказує на те, що це рішення Вашингтона, можливо, допомогло повернути Москву за стіл переговорів.

Новини за темою

У своїх інтерв'ю західні дипломати неодноразово заявляли про те, що відновлення переговорів з питання про мирне врегулювання українського конфлікту має величезне значення. За словами чиновників, якщо в найближчі кілька місяців сторонам не вдасться досягти угоди, Захід планує збільшити тиск на Росію, яка, як стверджують США, озброює сепаратистів, за допомогою додаткових санкцій.

"У нас є можливість вирішити проблему зі сходом України, якщо Росія захоче", — зазначив один американський чиновник.

За словами американських чиновників, результати їх дипломатичної роботи в українському питанні стануть своєрідною перевіркою того, чи дійсно Москва готова зробити конкретні кроки, щоб налагодити відносини з Заходом і зменшити економічний тиск. Президент Дональд Трамп говорив, що він сподівається домогтися поліпшення відносин з Росією, але продовжуються зіткнення на сході України.

США також намагаються змусити Москву виконати умови угод по контролю над озброєннями і піти назустріч у питанні мирного врегулювання конфлікту в Сирії, у який Росія втрутилася, щоб допомогти президенту Башару аль-Асаду.

Американські і європейські дипломати не вірять у те, що президент Росії Володимир Путін готовий укласти угоду, особливо напередодні президентських виборів, запланованих на березень. Але, за словами чиновників, такі переговори мають величезне значення, оскільки в ході них можна з'ясувати позицію Росії і ступінь її готовності вести діалог, будь то зараз або вже після виборів.

Новини за темою

Як повідомили американські чиновники, спецпредставник США по Україні Курт Волкер повинен зустрітися з представником Путіна Владиславом Сурковим в Дубаї в п'ятницю, 26 січня.

У той же день командувач Об'єднаними силами НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті планує зустрітися в Баку, Азербайджан, з начальником Генерального штабу збройних сил Росії генералом Валерієм Герасимовим, хоча їхня зустріч не пов'язана безпосередньо з переговорами по Україні.

США та їхні ключові союзники, включаючи Канаду та Німеччину, хочуть відродити план мирного врегулювання українського конфлікту, прийнятий у 2015 році в Мінську. Вони наполягають на тому, щоб міжнародні миротворчі сили взяли під контроль східний кордон України з Росією, перекривши таким чином потік зброї, яку одержуюють проросійські сепаратистські війська. Росія багато разів заперечувала, що вона поставляє українським сепаратистам зброю і радників, і наполягала на тому, що вона не контролює сепаратистські райони і ополченців.

На думку американських чиновників, для виконання цієї задачі, ймовірно, буде потрібно миротворчий контингент чисельністю до 20 тисяч осіб.

Росія вперше висунула пропозицію про введення миротворців у вересні. Проте Москва хоче, щоб миротворці зайняли лінію зіткнення, що розділяє урядові війська і сепаратистів, а не кордон, що розділяє сепаратистів та Росію.

На думку західних чиновників, пропонований Росією план введення миротворців передбачає початок прямих переговорів з сепаратистськими силами — саме цього Україна та Захід довгий час уникали. Вони також вважають, що такий план дозволить зміцнити позиції сепаратистів і загрожує перетворити війну в Україні на заморожений конфлікт, подібний з російською окупацією сепаратистських територій в Грузії.

Новини за темою

За останні кілька тижнів інтенсивність зіткнень на сході України зросла, а 2017 рік став найбільш напруженим з моменту початку цього конфлікту.

Західні чиновники поки не втратили надію на те, що Росія погодиться на якийсь план, близький до нинішньої пропозиції Заходу щодо введення миротворців, якщо сторони задовольнять її вимогу поки не повертати Україні контроль над кордоном.

Але, за словами американських чиновників, якщо сторонам не вдасться домовитися про введення миротворців, їх наступним кроком стане збільшення тиску на Росію, в тому числі за допомогою введення додаткових санкцій.

Представники міністерств закордонних справ Німеччини і Франції відкрито заявляли про готовність знайти таке рішення, яке дозволило б Євросоюзу поступово пом'якшити санкції щодо Росії, однак при цьому блок продовжує рішуче підтримувати Україну. У грудні Євросоюз ухвалив рішення продовжити термін дії антиросійських санкцій до липня.

Новини за темою

Поки Європа не горить бажанням посилювати санкції проти Росії — почасти через настороженое ставлення до результатів проведених в Україні реформ, а також через переконаність деяких європейських країн у тому, що санкції не можуть вплинути на поведінку Росії в Україні.

Деякі європейські країни хочуть, щоб Євросоюз зміцнив взаємодію з Москвою, зберігши при цьому економічні санкції, чий вплив на російську економіку помітно ослаб за останні 18 місяців.

Джуліан Барнс, Лоуренс Норман

Переклад ІноЗМІ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів