Сьогодні треба йти до суду, або вся країна вийде на вулиці

Наприклад, у Європі люди йшли в Конституційний суд (такі прецеденти були в Німеччині, Франції, інших країнах ЄС) і заявляли, що в їхньому Основному Законі та в Декларації прав людини і громадянина 1799 року записано право на мінімальний рівень життя. І домоглися підвищення порогу відсікання податку, тобто того рівня доходу, який обкладається нульовою ставкою

Сьогодні треба йти до суду, або вся країна вийде на вулиці
Фото з відкритих джерел

Олександр Гончаров

Засновник «Київського фондового центру»

Наприклад, у Європі люди йшли в Конституційний суд (такі прецеденти були в Німеччині, Франції, інших країнах ЄС) і заявляли, що в їхньому Основному Законі та в Декларації прав людини і громадянина 1799 року записано право на мінімальний рівень життя. І домоглися підвищення порогу відсікання податку, тобто того рівня доходу, який обкладається нульовою ставкою

Світ стрімко змінюється. Але нам вже боятися нічого, економіка і так провалилася до "плінтуса". До того ж План Маршалла для України, за який виступав американський мільярдер Сорос, давно всі забули. А хто не очікував такого повороту подій?! Можливо, тепер наші політики, нарешті, будуть змушені визнати, що реальна політика важливіша сьогохвилинних емоцій і політичних пристрастей.

До того ж Дональд Трамп уже заявив, що США повинні інвестувати в себе. Далі логічно виникає питання, кого Америка буде захищати? Або захищати весь світ і всю раніше побудовану геополітичну систему, або захищати США та найближчих союзників? Тому на початку 2017 року ці дискусії обов'язково почнуться, в Америці накопичилося достатньо авторитетних голосів для перегляду відносин з світом. І, безумовно, на нову американську Адміністрацію і дипломатію чекає колосальна праця, щоб дезорієнтовану масу українських політиків з їхніми величезними фінансовими ресурсами направити в конструктивне русло.

Судячи з усього, сьогодні переважна більшість наших політиків розгублені, не знають, куди рухатися. І все ж, що робити в цій ситуації Україні? Думаю, треба, насамперед, здійснювати пошук нових союзників, розвиваючи співробітництво з США. Особисто я б радив нашій владі активно дрейфувати в бік країн Східної Азії і, в першу чергу, Китаю, Японії та Південної Кореї.

Новини за темою

Для цього і створюється зараз "Українська асоціація міжнародних інвесторів". До перемоги Трампа сенс дій низки наших політичних лідерів у взаєминах з США та ЄС був гранично простий, мовляв, візьміть нас на утримання. Навіть не наближайте нас до вашого високого технологічного та соціально-економічного рівня. Просто візьміть нас на утримання. І, звичайно, дайте "безвіз", щоб присмоктатися хоча б до шматочка великого європейського пирога. Тому народилося у нас не менше сотні таких політиків-жебраків, які звикли канючити, канючити і канючити.

Адже ще пару років тому нові народні депутати і нові міністри, яких у високі кабінети завели колишні олігархи, твердо "знали", що вони розуміють, як треба керувати державою. Вони були переконані, що президенту і прем'єр-міністру скажуть, як треба! Впевненості у них тоді було надміру. Де тепер їхня впевненість? Де тепер Коломойський, Пінчук, Ахметов? І, звичайно, пора припинити вилизувати комусь певне місце, а то раптом цей хтось виявиться зовсім не тим, про кого думали.

Яка сьогодні ситуація зі зміною національної еліти, включаючи молоду корумповану еліту, яка набрала колосальні обсяги кредитів у наших західних партнерів? В унісон їм провладні аналітики та експерти, не соромлячись, говорять відверту нісенітницю. І за все це платимо ми – рядові платники податків. Сподіваюся, що наші молоді таланти в політиці змушені зрозуміти, що в першу чергу відносини США й України будуть залежати від України. Від того, наскільки ми будемо впевнені у своїй правоті. Від того, наскільки сильні і вірні рішення будемо приймати. Від того, наскільки послідовно будемо проводити зовнішню і внутрішню політику. Від того, наскільки жорстко будемо боротися з корупцією.

Ось і останні виступи на ТV Володимира Гройсмана та Валерії Гонтаревої свідчать про те, що справи в економіці і з утриманням гривні ахові, а зусилля уряду щодо запобігання втечі капіталу та стабілізації курсу гривні недостатні, щоб стримати відтік валюти з України. Провідні зарубіжні експерти попереджають, що ця втеча ще більше посилиться, якщо ФРС США підвищить ставку, оскільки фінансовий удар відчують у першу чергу ринки і слабкі економіки. А девальвація гривні неминуче похитне впевненість наших інвесторів і може викликати черговий переполох на внутрішньому ринку країни.

Новини за темою

На думку аналітиків, тиск відтоку капіталів з України буде зберігатися щонайменше до самого кінця 2016 року. Правда, НБУ намагається нас переконати в тому, що в 2016 році рівень інфляції не перевищить 12%. Звідки така впевненість? Адже продовжують зберігатися багато негативних факторів на ринках України, і найгірше те, що НБУ не може підтримувати довіри до гривні та в цілому до банківської системи. Плюс у Кабміну проблем вище даху, і всі вони дуже серйозні та складні. У цей же час гривня для влади - дуже хороший інструмент, щоб обкласти населення підвищеним податком. Нагадаю, облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), які розміщує Мінфін, - це означає взяти податок з українців у майбутньому, а інфляція – це завжди податок з населення сьогодні. І це притому, що висока інфляція ще не повністю відреагувала на недавнє знецінення гривні.

Так, гроші люблять тишу, а бізнес – спокійних. Правда, це твердження було вірним у докризовий період. Зараз потрібні неспокійні, адже як показали нардепи у своїх е-деклараціях, тільки радикальні рішення дають і радикально високі доходи. Тепер серед політиків працює правило "Все або нічого". Переможець у Верховну Раду отримує все. Але і немає нічого гіршого за животіння переможених і ошуканих виборців, бо все можна приховати – дуже важко приховати їхню теперішню бідність.

У зв'язку з цим, думаю, ще рано Саакашвілі притрушивати нафталіном. Його нещодавня і шокуюча словесна перепалка в студії одного відомого телеканалу ще раз показала, що не можна довіряти вихід з кризи тим політикам, які до неї призвели. Вони вже не підбирають м'яких і нейтральних висловів, все визначають грубо і точно. Це і зрозуміло, адже за вікнами зростаюче негативне сальдо, яке, як пилосос, висмоктує з економіки валютні кошти і продавлює курс гривні. А щоб утримати ситуацію, потрібні нові кредити МВФ, яких немає, плюс загострюється та поширюється проблема безробіття і серед самих політиків.

Новини за темою

Саакашвілі своїми жахами намагається напоумити владу. Найімовірніше, місцеві політики його не злякалися, мовляв, і не таких пацанів заспокоювали. Тому в ході п'ятничних ток-шоу політики чинної влади будуть демонструвати дивний спокій і холоднокровність. Але правда і те, що сьогодні в словах Саакашвілі, грамотного і тертого політика, відчувалося, а точніше - він був готовий просто кричати, мовляв, як ще пояснювати вам, панове, що не можна підходити до власного народу з точки зору дійної корови.

Звичайно, реальні наслідки нового витка політичної кризи нам ще належить повною мірою відчути в 2017 році. Про український ринок ніхто не думає, хоча у нас зараз не уповільнення економічного розвитку, а різке падіння економіки. І "ПриватБанк" був і залишається дуже жадібним і проблемним банком, він буде до кінця та по максимуму заробляти на клієнтах. Тому не треба обманюватися, очікуючи, що наш старий держапарат буде знищувати самих себе й основу свого власного добробуту. Найгірше ще попереду.

Тому пора і нам вчитися в Європи. Ми бачимо, як Кабмін скорочує соцпрограми, збільшує податкове навантаження. Колишнього достатку давно немає. Але безмовно сидіти і чогось чекати не слід, треба вміти відстоювати свої інтереси. Наприклад, у Європі люди йшли в Конституційний суд (такі прецеденти були в Німеччині, Франції, інших країнах ЄС) і заявляли, що в їхньому Основному Законі та в Декларації прав людини і громадянина 1799 року записано право на мінімальний рівень життя. І домоглися підвищення порогу відсікання податку, тобто того рівня доходу, який обкладається нульовою ставкою. Вони відмовилися платити податки, якщо не можуть заробити достатньо; домоглися від влади дотримання конституційних прав. Нашим людям теж треба йти в суд, або вся країна вийде на вулиці. Пора закінчувати ігри на виживання.

Новини за темою

На завершення хотів би нагадати, як один відомий полководець, наставляючи підлеглих, говорив: "Генерал повинен керувати теперішнім з майбутнього". Дуже сумніваюся, що цього можна навчити нинішній склад Верховної Ради і Кабміну. А ось людям, як співається в пісні, треба бути спокійними і впертими. І, врешті-решт, влада повинна перестати тільки реагувати. Ми повинні створювати власний порядок денний, створювати свої політичні та економічні альянси в інтересах України і йти вперед.

Олександр ГОНЧАРОВ,

Керівник сайту http://fc-fenix.com.ua/,

Директор Інституту розвитку економіки України

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>