Наслідки вибуху гранати в кафе в Рівненській області
ГУ Нацполіції

В Україні просто зашкалює рівень агресії серед населення. Будь-який конфлікт, чи то сварка з товаришем по чарці під час вечірніх посиденьок або конфлікт на дорозі між двома водіями, що поспішають (навіть не ДТП, а те, що раніше називали словесною суперечкою), зараз перетворюється на розбірки в дусі дешевих бойовиків. Стрілянина, вибухи гранат, крики, кров і, як наслідок, – потерпілі, в кращому випадку живі. У гіршому - поліція відкриває кримінальне провадження за ст. 115 ("Вбивство").

І якщо не торкатися теми вуличної злочинності (яка зараз також чудово озброєна, і гаманець гопники відбирають вже погрожуючи жертві пістолетом, а не обіцяючи побити), найстрашніше, що боєприпаси і вогнепальна зброя стає способом розваги. У буквальному сенсі слова бойовими гранатами хизуються перед друзями п'яні атошники, парубки так привертають увагу вподобаної дівчини, а рецидивісти виражають протест проти несправедливості життя.

Новини за темою: У Львові на залізничному вокзалі в смітнику знайшли корпус гранати

Наприклад, у Рівненській обл. 12 лютого в одному з кафе Квасилова військовик, який приїхав у відпустку, випивав з друзями і вирішив здивувати всіх присутніх, продемонструвавши бойову гранату РГД-5. Зрештою бравий солдат "з власної необережності" витягнув чеку. Щоправда, встиг закинути гранату під стіл, тому обійшлося без загиблих. Але осколками від вибуху поранило 6 осіб, в тому числі й самого військовослужбовця.

А житель Вінницької обл. і зовсім вирішив, що оскільки вся країна є настільки мілітаризованою, то за допомогою бойових гранат можна залицятися до дівчат. До 23-літнього хлопця на гостину прийшли дві дівчини. Молодик хотів здивувати представниць прекрасної статі і похвалився гранатою. Боєприпас здетонував у нього в руках, хлопець загинув на місці. Поранених дівчат госпіталізували.

Новини за темою: У Запорізькій обл. чоловік кинув гранату у вікно магазину, є постраждалий

У Львові раніше судимий чоловік 55 років за пляшкою горілки скаржився товаришеві на життя. І, мабуть, такого роду психотерапії йому здалося недостатньо, і він кинув бойову гранату з вікна своєї квартири у двір багатоповерхівки. Унаслідок вибуху ніхто не постраждав. Але обраний спосіб вираження протесту шокує.

У Харкові 22-річний хлопець, будучи також п'яним, відкрив стрілянину з вікна гуртожитку. Хлопець зробив кілька пострілів з травматичного пістолета в повітря. Всі дозвільні документи на зброю у нього були в наявності. Що спонукало молодика до такого вчинку – залишається загадкою.

Дешевизна і легкодоступність зброї, зубожіння населення, натовп рецидивістів, що вийшли з тюрем за "законом Савченко", зростання рівня злочинності та АТО - все це, як вже неодноразово говорилося, впливає на загальну картину в країні і навіть з якогось боку може пояснити, чому у населення так багато зброї. Але що спонукає людей хвалитися бойовими гранатами в ресторанах або стріляти з вікон у мирних містах, все це за межею здорового глузду, і пояснити це можна лише тотальною агресією і злісним безсиллям.

Минулого тижня було призначено нового главу Нацполіції України. Ним став досвідчений розшуковець, людина, яка прослужила в карному розшуку понад 22 років, Сергій Князєв. Ми вже писали, що чекаємо від Князєва ефективної, а головне помітної роботи у боротьбі зі злочинністю, незаконним обігом зброї та боєприпасами і сподіваємося, що вже незабаром таких новин стане значно менше.

Новини за темою: У столичному ресторані вибухнула граната, ніхто не постраждав