Скоро пожежі гаситимемо відрами

Скоро пожежі гаситимемо відрами
Фото з відкритих джерел

Юрій Одарченко

Народний депутат України

Навіть не володіючи аналітичними здібностями і не приділяючи багато уваги новинним стрічкам, читач може звернути увагу на те, що кількість пожеж в Україні постійно зростає. І не завжди пожежники встигають швидко дістатися до місця і вступити в битву з вогнем. За підрахунками фахівців, час прибуття пожежного розрахунку в деяких сільських населених пунктах може досягати 30-40 хвилин. Це не вкладається у жодні нормативи, але ситуація саме така.

Ситуація, що склалася в сфері пожежної безпеки, актуальна для багатьох регіонів країни. Винятком не виступає і Херсонська область, яка двічі постраждала за останні роки від серйозних пожеж, що широко поширилися територією. Жителі області серед перших зацікавлені в тому, щоб національна система пожежної безпеки була ефективною і надійно діючою.

Новини за темою

Наявний стан турбує і центральну владу. Крім різних організаційних, технічних та інших заходів, влада продовжує удосконалювати і законодавчу базу. Щоправда, іноді останнє хочеться взяти в лапки.

Що хочуть зробити?

Йдеться про законопроект, внесений 2 травня 2018 року Кабінетом міністрів на розгляд Верховної Ради (№ 8333). Цей законопроект передбачає внесення змін до низки законодавчих актів з питань покладання на органи місцевого самоврядування відповідальності за організацію та забезпечення пожежної безпеки населених пунктів і територій.

Відповідно до цієї ініціативи, в кожному населеному пункті (особливо сільському) буде створена добровільна або комунальна пожежна команда. Саме вона буде нести відповідальність за своєчасне та оперативне прибуття на місце пожежі і початок її гасіння. Начебто добре. Але звернемо увагу на те, що пропонується внести зміни до частини першої статті 38 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виклавши її підпункт 5 пункту "а" в такій редакції: "підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби, пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та/або добровільної пожежної охорони, які утримуються за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством, вирішення питань про чисельність працівників цієї служби (пожежно-рятувального підрозділу), витрати на їх утримання, а також розробка і здійснення заходів щодо матеріально-технічного забезпечення їх діяльності, створення для них необхідних житлово-побутових умов".

До чого це може призвести?

Якщо спростити з урахуванням виділених слів, то йдеться про те, що утримання пожежної охорони перекладається на плечі місцевих бюджетів. А яке це буде фінансування, - одному богу відомо. Не випадково обтічно сказано про "інші джерела, не заборонені законодавством", тобто шукайте, де знайдете.

Що з цього може вийти? Все дуже просто: пожежі будемо гасити відрами, якщо такі знайдуться.

Думаю, що депутатам слід більш уважно поставитися до запропонованого законопроекту як при його розгляді в комітетах Ради, так і на пленарному засіданні.

Юрій Одарченко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів