Скільки ще складів має вибухнути, щоб хтось за це нарешті відповів?

Скільки ще складів має вибухнути, щоб хтось за це нарешті відповів?
Шостий арсенал на карті. Фото з відкритих джерел

Юрій Бутусов

Журналіст

Оригінал на сторінці Юрія Бутусова у Facebook

Сильні вибухи на складі 6-го арсеналу боєприпасів в Ічні Чернігівської області.

Дуже сподіваюся, що попередні вибухи чогось навчили, і цього разу обійдеться без жертв, це головне.

Сватове - Балаклія - Калинівка - Ічня. Зрозуміло, найпевніше, це чергова диверсія РФ, яка централізовано знищує запаси наших боєприпасів.

"О 03:30 надійшла інформація від начальника 6-го арсеналу, що в районі населеного пункту Ічня Чернігівської області стався вибух на технічній території. Щодо масштабу уточнюють. Оперативно повідомлено всі відповідні служби та органи місцевої влади. Здійснюється евакуація людей. Розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної події. Оперативна група на чолі з начальником Генерального штабу вибула на місце надзвичайної події".

Новини за темою

Зараз, звісно, знову підуть чутки про ревізії, що, мовляв, самі крадуть і підривають. Але все це нісенітниця. По-перше, злодіям підривати склади не варто, вони ніяких ревізій не бояться, їм склади, навпаки, цілими потрібні, наші старі боєприпаси ніхто не прагне вже викрадати, вони вже всі давно перевищили граничні терміни зберігання і потребують перевірки та переспорядження.

По-друге, ніяких слідів продажу фрагментів боєприпасів або цілих боєприпасів немає, а якщо б хтось хотів вкрасти після Балаклеї та Калинівки, то вже давно б засвітилися ці предмети. Тож це диверсія. Хоча це, звісно, неприємно чути тим, хто відповідає за наземну охорону і за ППО проти безпілотників, але це диверсія.

Ічня ближче всього до РФ, туди безпілотник також долетить, як долетів до Балаклії. Тож це не крадіжка, а напад.

Згадалося: за результатами вибуху в Сватовому люди, відсторонені від посад, взагалі не причетні до вибуху, винні уникли відповідальності.

Новини за темою

За результатами вибуху в Балаклії не покарано нікого (склад центрального підпорядкування, довелося б звільняти когось у керівництві Генштабу, а там всі "потрібні" чоловічки).

Після Балаклії стан складів досліджувала комісія РНБО і затвердила державний план розосередження боєприпасів та підвищення безпеки арсеналів.

Однак вибухнула Калинівка, і виявилося, що начальник Генштабу Віктор Муженко не виконав план розосередження боєприпасів, і в Калинівці було провалено всі необхідні заходи щодо безпеки, не забезпечено охорону на землі і з повітря. "Народний фронт" вимагає відставки Муженка. Але президент заявив, що Муженка чіпати не можна, потрібно розслідування, а не відставка. Зрозуміло, розслідування показало, що за вибухи в Калинівці ніхто з вищих посадових осіб не відповідає, рішення РНБО нічого не значать і нікого не покарано.

Сподіваюся, що нині після чергової катастрофи керівництво країни все-таки відкриє очі і почне ухвалювати рішення, ґрунтуючись на фактах. Час вже діяти системно, адже у нас всього три великих арсенали залишилося і ще 10 - розміром менше.

Новини за темою

Якщо ж роботу над помилками не робитимуть і все буде спущено на гальмах по-старому, щоб ніякого начальника не образити, піар-повідомлення можна й зараз вже передбачити за зразком подій у Калинівці. Наприклад, ось так.

Вранці Міноборони заявить, що вибухнули старі та непотрібні армії боєприпаси (мовляв, врешті-решт ми утилізували те, що самі давно хотіли кудись викинути).

Потім Бірюков напише, що на будівництво складів витратили стільки та стільки сотень мільйонів, але треба ще багато мільярдів, і ось поки мільярди не дадуть, то нема чого і мріяти про безпеку.

Потім Генштаб напише, що всі начальники діють чудово, все було в зразковому порядку, причому охорона теж, але поліція погано охороняє територію навколо складів, там можуть бути проблеми.

Потім у соцмережах почнуть писати, що Муженко не винен. Та хіба може начальник Генштабу відповідати за якийсь там склад? Так, аякже, воно йому треба? Звісно, не відповідає.

Новини за темою

Потім президент скаже, що ми ведемо війну, в нас багато здобутків, але й ворог сильний, і що він виступає з ініціативою наступного року дати ще кілька мільярдів для війська й на безпеку арсеналів. І що винних має бути суворо покарано після розслідування.

Щоправда, не буде сказано, що жодного керівника ГШ за попередні вибухи до бодай якоїсь відповідальності не притягнуто.

Дехто радітиме навіть, що можна не коментувати скандал із Семочком, адже з'явилася інша тема. Безвідповідальними генералами на виборах керувати легше - вони розуміють, що будь-яка інша влада їх віддасть під суд, а чинна від будь-яких судів прикриє.

За декілька тижнів інші новини закриють тему, і вона піде в архів так само, як і попередні катастрофи. І те, що ми вкотре з вини дурнів втратили боєприпасів на десятки мільйонів доларів, зітреться з пам'яті.

Ічня - один із небагатьох великих складів боєприпасів, що залишилися у нас. А залишилося всього три великих склади!

Я написав цей пост 2 жовтня 2017 року. Я попереджав про загрозу саме в Ічні, нині ж треба попередити і жителів трьох великих складів.

Де може рвонути наступного разу?

В Україні залишається всього 14 складів боєприпасів. Склади старі, противник про них чудово знає, нічого секретного в цьому немає. Але на цих складах брак особового складу через директиву начальника Генштабу про обмеження чисельності військовослужбовців у частинах озброєння на арсеналах від 7 лютого 2017 року Д-05 і через відрядження частини військовослужбовців арсеналів для проходження служби в інших військових частинах (це згідно з іншою директивою Генштабу).

Катастрофа в Калинівці показала, що військове командування не виконує в повному обсязі Перспективний план розвитку організації зберігання боєприпасів від 26 квітня 2017 року, який було розроблено після вибуху в Балаклії всіма силовими структурами за координації РНБО при президентові України.

Це створює ризики, про які слід попередити заздалегідь. Надії на здоровий глузд з боку керівництва Генштабу, яке не забезпечує виконання своїх власних планів та інструкцій з безпеки, немає. Генерали добре реагують тільки на скандал і на суспільний резонанс.

За оцінками військових фахівців, у зоні ризику нині слід зазначити такі арсенали:

1) 47-й арсенал командування Сухопутних військ (Хмельницька обл., с. Цвітоха, в/ч А-1358);

2) 6-й арсенал (Чернігівська область, мр. Ічня, в/ч А1479);

3) 222-га центральна артилерійська база боєприпасів (Черкаська обл., с. Розсішка, в/ч А-1588);

4) 1322-га артилерійська база боєприпасів (Житомирська обл., с. Ушомир, в/ч А-1796).

Основною проблемою під час катастроф у Калинівці та Балаклії був брак особового складу та інженерної техніки на арсеналах, що не забезпечує нормальної охорони, розосередження та укриття боєприпасів. Поповнення особовим складом дозволило б швидко посилити безпеку арсеналів, що передбачено безліччю найсуворіших рішень та нормативних документів. Треба прикрити склади засобами ППО.

Україна має зміцнити безпеку критичних об'єктів, необхідних для оборони країни, і сили та кошти для цього є вже нині. Суспільство довіряє реальним справам, а забалакування будь-якої кризи призводить лише до втрати довіри.

На фото - карта арсеналу в Ічні.

Юрій Бутусов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів