"Сіоністські фашисти-карателі вбивають нещасних палестинців": Як світу показують події на Близькому Сході

"Сіоністські фашисти-карателі вбивають нещасних палестинців": Як світу показують події на Близькому Сході
Reuters

Макс Лур'є

Журналіст

Оригінал на сторінці Макса Лур'є в Facebook

Події в Газі, нарешті, повернувшись у головні заголовки ЗМІ, починають мати закінчену форму і класичну начинку, як воно зазвичай трапляється при складанні текстів про нещасних палестинців, яких винищують прокляті сіоністи.

Вже абсолютно зрозуміло, хто у всьому винен, хто постраждав, чому і з якої першопричини. Причому зрозуміло від заголовка і до фінальної точки. Інше - нюанси і журналістська майстерність.

Новини за темою

Якийсь Вася Пупкін з Урюпинська, Хуліо Педралис з Хосе-Антесеміто, Джон Сміт з Сан-Офігео або Махмуд Мудаєв із Беш-Куркуля, захоплюючи цю начинку і запиваючи її кривавими відеопотоками, і знати не знають, що все це вариво їм готують такі ж неуки, які ледве здатні знайти Газу на карті, West Bank уявляють як величезний офіс з банкоматами, а Західний берег річки Йордан - західний берег, де в проміжку між хрещеннями і купаннями страждає палестинський народ.

Якби було інакше, ніколи б у міжнародних ЗМІ не з'являлася та маячня, яка є нісенітницею від заголовка до останньої точки.

Найбільш поширеним (вони ж типові, що кочують із видання до видання) дурницям можна було запобігти, якби творці маячні не слідували за твердолобими штампами, а хоча б на хвилину включили свої голови - ну або те, де вони пишуть свої тексти. Отже...

Facebook Макса Лурьє

  1. Палестинці вийшли до кордону, щоб висловити протест відкриттю посольства США.

Маячня вже хоча б тому, що навіть сам ХАМАС, який править у секторі Гази,  заперечує зв'язок між цими подіями. З іншого боку, якого дідька палестинцям влаштовувати демонстрації біля кордону, коли вони могли це зробити в Єрусалимі. Якщо не в центрі міста, то хоча б в одному з його передмість? Раніше вони успішно це робили, досить згадати хоча б ситуацію на Храмовій горі з металошукачами. До того ж заворушення (демонстрації) щодо так званого "посольського" питання влаштували тільки в ХАМАСтані, тоді як в Юдеї та Самарії палестинці чомусь відверто "забили" на посольство, "повернення", "накбу" та ін.

  1. Ізраїльські солдати розстріляли палестинців у секторі Гази.

У споживача такого типу заголовка повинно скластися (і цілком закономірно) повне враження, що палестинські мирні громадяни вирушили на річку (Йордан, наприклад, нехай його там і немає) купатися, а невідомо звідки приперлися сіоністські молодчики - і гайда стріляти в усіх підряд. Натуральні фашисти-карателі.

З цієї тези випливає наступна.

  1. Ізраїльтяни стріляли по мирних демонстрантах.

Авторам подібних опусів, звичайно ж, невтямки, що ізраїльтян у Газі немає, причому вже понад 10 років, а демонстрації ХАМАС влаштовує так само часто, як бреше. Для чого потрібно було проводити демонстрацію саме на кордоні, звозити демонстрантів у спеціально побудовані наметові містечка? А якщо подумати? Якщо подумати, тільки з однією метою - для провокацій. І ще для того, щоб свідомо виставити людей як мішені, коли вони за наказом ХАМАСу підуть на прорив кордону. Не просто так підуть, а за бабло. І для того, щоб створити живий щит для терористів, які в цей час будуть закладати вибухівку біля паркану, трощити обладнання, стріляти і кидати пляшки із запальною сумішшю в ізраїльських прикордонників.

Заслуговують такі люди кулі в лоб? Якщо трохи подумати - зрозуміло. Можна їх назвати мирними демонстрантами? Якщо трохи подумати - то ні. Але ніхто ж думати не хоче.

Новини за темою

  1. Навіть при спробах прориву кордону мирними демонстрантами не можна застосовувати зброю.

Ще одна нісенітниця, що озвучується не тільки пресою, але і різними міжнародними організаціями. Те, що демонстранти ніякі не мирні, це одне. Але якщо б, наприклад, російські журналісти включили мізки, то вони могли б згадати конфлікт на острові Даманський, який (за винятком деталей) починався саме з прориву цивільних осіб через кордон, а закінчився великою бійнею. У міжнародних ЗМІ чомусь почали висміювати слова Ніккі Гейлі щодо того, що жодна країна не стала би миритися з порушенням свого суверенітету, організованого терористичною організацією. Але для РФ взагалі-то ХАМАС - партнер, а всім іншим просто начхати, хто як і куди йшов. Євреї винні. Крапка.

Хоча ще одне доповнення. Ніхто чомусь не хоче задуматися над тим, що Ізраїль не ліз у Газу, а араби лізли на територію Ізраїлю, незважаючи на те, що їх десятки разів попередили - жартів не буде, порушників будуть сприймати як ціль. Ніхто не хоче засумніватися в мозкових здібностях жителів Гази? Або в арабів само собою зрозуміло влаштовувати самогубні акти, як це було в Парижі, Берліні, Барселоні – скрізь? Або автори текстів впевнені, що арабські фанатики в Газі відрізняються від своїх заморських побратимів вже тим, що вбивають євреїв, а це, дозволено?

  1. Ізраїльтяни не втратили в зіткненнях жодної людини.

Розумію, прикро. Хоча якщо б палестинці повбивали зо два десятки євреїв, це навряд чи б змінило розклад симпатій. Якщо знову ж таки включити мізки, то слід було б задуматися про інше: як ЦАХАЛ зумів зупинити 40-тисячну юрбу ціною такої порівняно невеликої кількості жертв. І захоплюватися, що при цьому ще не втратили жодного свого бійця. Тому що це була операція, проведена з хірургічною точністю. А вже як буває інакше, можна легко переконатися, заглянувши в сусідню Сирію.

Можна, звичайно, ще як на Дубровці, в Будьонновську або "Батаклані", але вже краще своєчасно надіслати до гурій терористів, ніж розплачуватися за них сотнями життів своїх співвітчизників.

Й останнє. Ізраїль будуть звинувачувати у вбивствах невинних палестинців завжди і за будь-яких обставин. Змінити ситуацію неможливо. Принаймні до тих пір, поки прогресивне людство продовжуватиме мислити звичними штампами, перебуваючи в повній впевненості, що своєю брехнею змінює світ на краще. Ну, або веде євреїв до гіршого, що саме собою непогано.

Макс Лур'є

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів