(с) Микола Васильков

Футбольна кухня зазвичай закрита для уболівальників. Це не тому, що тут все суцільний секрет, ні. Просто потрапити у тренувальний табір для фаната – ще той фокус. Я дивлюся на підготовку збірної України саме очима простої людини, і мені все надцікаво. 

(с) Микола Васильков

Педро Харо, тренер воротарів збірної України, вигадав нову вправу для Андрія П'ятова та Микити Шевченка. Вони повинні випрацьовувати навички "очей на потилиці". Кумедні виходять ігри.

Новини за темою: Китайці з камерою, хвороба Шевченка й оплески в Австрії: Як збірна України вирушила на збори

Тренування гравців відбувається і в цифровому полі. На гравцях висять датчики, і спеціяльно навчена людина з навмисним пристроєм знімає усі дані, структурує і аналізує. Ось послухайте фрагмент моєї розмови з головою аналітичної групи Володею Лазаренком.

Тренування знімає три камери. Це камера загального плану, дрон, що літає над полем, і камера ФФУ, яка надає відео для роликів у офіційний YouTube-канал федерації. А! Ледь не забув, іще знімається все суб'єктивною камерою GoPro5 і руками всім відомого прес-аташе команди Сашка Гливінського.

(с) Микола Васильков

Сашко рве інтернет своїми відеоблогами, це нове слово у подачі матеріалу з нудної, здавалося, і розтягнутої в часі події.

Ось прибули на базу хорватські шпіони. Під виглядом преси. Будь ласка, їхнє фото.

(с) Микола Васильков

Новини за темою: Футбол: Шевченко оголосив склад збірної України на матч з Хорватією

Їм ніхто дозволів не давав, проте вони маніпулювали листом до прес-служби ФФУ, зрештою погодилися, що тут приватні правила і вони для всіх. І після моїх красномовних запевнянь у повазі до хорватського народу і культури, начебто поїхали геть. А насправді ні. Залізли на веранду над полем і налаштували апаратуру. На нещастя для них, вони потрапили в об'єктив всевидючої камери Гливінського, й Алекс їх у категоричній формі позбувся.

(с) Микола Васильков

А це фото Сергія Попова, тренера збірної U-17, яка мешкає тут таки у готелі AVITA. Він спостерігає за тренуваннями свого колишнього партнера по націоналці Шевченка. І не тільки. Пару гравців цього віку побігали на полі разом з зірками першої команди. Це початок роботи з побудови вертикалі підготовки гравців всіх вікових категорії, треба думати.

Є в команді людина, яка має великий стосунок до гри в Загребі. Це масажист Ігор Гршкович. Він хорват, працював у збірній Хорватії за Славена Білича, і навіть уже жив на цій самій базі. 

(с) Микола Васильков

Серед всіх, хто повинен прилетіти в збірну, особливо нетерпляче чекали Селезньова. Преса - тому що він почав знову забивати в Туреччині. А партнери - щоби позбиткуватися. Сєля-Султан. Ха-ха, вже не цар.

Новини за темою: Футбол: Коноплянка розповів про свої проблеми в "Шальке"

Телевізійники дали на підпис Андрієві Шевченку книжку про Карло Анчелотті. Андрій довго читав, передивлявся, потім питає: а чому мій розпис? Ну, кажуть, ви же грали у нього, він і про вас написав багато. Цю книжку обіцяють розіграти в етері каналу 2+2. 

(с) Микола Васильков

Микола Васильков, спеціально для 112.ua

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.