"Що цей білий собі дозволяє?", або Як у США про види расизму дискутували

Текст містить фейспалми, расистські жарти і похмурий прогноз на найближче майбутнє, тому його не варто читати нікому

"Що цей білий собі дозволяє?", або Як у США про види расизму дискутували
Фото з відкритих джерел

Мережевий Троль

Редакційний блог

Текст містить фейспалми, расистські жарти і похмурий прогноз на найближче майбутнє, тому його не варто читати нікому

Гаразд, якщо вже ви все ж читаєте далі, то почнемо, мабуть, куди ж вже подітися.

У своєму житті я, як пристойний троль, ненавиджу дві речі – расизм і людей. Є ще третя – це коли оці всякі різні люди приходять і грузять роботою, коли вже мрієш про відпустку, будиночок в лісі і зловити нарешті цього надокучливого гобіта, який з якимось кільцем носиться туди-сюди.

І тут ось днями дізнався, що у своїй ненависті я, виявляється, не самотній. Більше того, у мене є явно більш іменита колега зі схожими позиціями.

Знайомтесь: це журналіст New York Times азіатського походження Сара Джеонг. Дівчина нещодавно перейшла в NYT, вона дуже амбітна, вже має серйозний бекграунд в плані роботи в ЗМІ. І ще вона ненавидить білих. Я вам відразу причеплю всю збірку, щоб наочно побачити загальну картину.

скриншот

("Тупі йо...ні білі люди мітять інтернет своїми думками, як собаки, що дзюрять на гідрант"), ("Чи не схильні білі люди генетично швидше згоряти на сонці, таким чином логічно будучи придатними для життя під землею, як плазуючі гобліни").

Повністю все не перекладатиму, але найбільш просте позначення білих людей в твітах Сари – це "лайно". Ну і не можна не помітити хештег CancelWhitePeople, який позначає, що, на думку Сари, було б непогано "скасувати" білих. Що значить скасувати – як казав один відомий стендапер, "решту додумайте самі".

Виходячи з оцього от після призначення Джеонг люди дещо здивувалися. І почали питати у видання щось на кшталт "Ми, звичайно, перепрошуємо, але не могли б ви… ну це… відправити Сару куди-небудь далеко?".

В NYT відповіли. 

Головна ж героїня історії взагалі сказала, що все це було "жарт і сатира", і її було спрямовано "не на всіх білих людей, а на конкретний рух".

Як каже один популярний ведучий, "у мене з цього приводу є думка, давайте її послухаємо". Точніше почитаємо:

скриншот

Вже було продовження історії. При цьому досить оригінальне. Темношкіра активістка Кендіс Овенс переписала расистські твіти Сари Джеонг, замінивши в них слово "білий" на "чорний" і "білих" на "євреїв". І що ви думаєте? Її на певний час заблокували в Твіттері.

скриншот

"Чорні люди можуть жити лише під землею, як плазуни-гобліни. Вони перестали розмножуватися і скоро зникнуть. Мені подобається бути жорстокою щодо старої чорної жінки. Такі висловлювання — слова редакторки NYT Сари Джеонг. Я просто замінила слово "білий" на "чорний"".

скриншот

"Євреї — ла…но. Як собаки, пісяючі на пожежні гідранти. #скасуйтеєвреїв. Чи не схильні євреї генетично швидше згоряти на сонці?"

Чи варто говорити, що акаунт Джеонг ніхто не чіпав?

Гаразд, ось вам тоді теж жарт, і будемо підбивати підсумки.

Не так давно у нас в суспільстві активно рухали тему сексизму. Тоді ж у Facebook особливо веселив коментар однієї з "активісток", яка заявляла, що сексизм – це "ненависть до жінок", ну тобто що "зворотного сексизму" не існує.

Аналогічно і тут. На повному серйозі прозвучало те, що оце щодо білих – це анітрохи не расизм, а всі, хто думає інакше, – вони, м'яко кажучи, не мають рації.

Ну тобто подвійні стандарти, прям як я люблю. Куди це все може призвести у підсумку – сказати важко, але, схоже, нічого хорошого на нас у найближчому майбутньому в цьому сенсі не чекає. А боротьба "за толерантність" зрештою може перетворитися на розгром однієї зі сторін, просто тому що ця сторона "неправа, це ж очевидно".

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів