А що у нас з велосипедами на дорогах?

Як не дивно, ДТП із велосипедистами у 2017 році було на 17% менше, ніж у 2016-му: 101 ДТП у 2016 році проти 85 ДТП у 2017-му. Це добрий результат, враховуючи те, що велосипедистів на дорогах побільшало

А що у нас з велосипедами на дорогах?
З відкритих джерел

Як не дивно, ДТП із велосипедистами у 2017 році було на 17% менше, ніж у 2016-му: 101 ДТП у 2016 році проти 85 ДТП у 2017-му. Це добрий результат, враховуючи те, що велосипедистів на дорогах побільшало

Оригінал на сторінці MotoHelp в Facebook

Перше, що хочеться сказати: подобається це іншим учасникам руху або ні, але велосипедист - повноцінний учасник дорожнього руху. І те, що від наших водіїв лунає запитання "що він взагалі робить на дорозі?", свідчить тільки про одне: наша культура водіння поки на рівні пострадянських 90-х.

У велорусі Києва ми бачимо дві головні проблеми:

  1. Велосипедисти, які не водять авто і мотоцикли, і справді не дуже добре знають ПДР;
  2. Практично повна відсутність інфраструктури для пересування на велосипеді в Києві.

Із чим покращало?

· Велосипедисти стали частіше позначати себе на дорозі світловідбивними елементами;

· Велосипедисти стали більше їздити в шоломах. Незважаючи на те, що він здається вразливим порівняно з мотошоломом, він все ж розрахований на швидкість велосипеда і в певних ситуаціях захищає здоров'я і життя свого господаря;

· Громадські діячі та волонтери у велорусі зберігають високу динаміку і активність.

Як не дивно, ДТП з велосипедистами в 2017 році було на 17% менше, ніж в 2016: 101 ДТП в 2016 році проти 85 ДТП в 2017 році. Це хороший результат, враховуючи той факт, що велосипедистів на дорогах стало більше.

Винуватість у ДТП

Автомобілісти були основними винуватцями аварій у минулому році. Якщо брати смертельні ДТП, то на відміну від мотоциклістів (які в більшості випадків самі були винуватцями ДТП, в яких гинули), велосипедистів в основному збивали.

Новини за темою

На адресу велосипедистів часто звучать претензії про те, що вони не знають правил дорожнього руху. Така проблема є, хоча і не в такому масштабі, як деякі думають. Аналізуючи дані, хочеться закликати якраз автомобілістів дотримуватися ПДР.

Винуватці ДТП з велосипедистами в 2017 році Facebook MotoHelp

Ми провели зріз найпоширеніших порушень ПДР з боку велосипедистів та автомобілістів, які призвели до ДТП. Так, найпоширенішою причиною ДТП з велосипедистами став правий поворот з другого ряду водіїв авто. Це порушення спричинило понад 30% ДТП від загальної кількості ДТП з велосипедами. Детальніше можете побачити на графіку.

Основні порушення ПДР, які призвели до ДТП з велосипедистами в 2017 році (Київ) Facebook MotoHelp

Травматизм:

Смертність велосипедистів утричі перевищує смертність мотоциклістів і становить 11,8%. Кожен десятий, який потрапив у ДТП на велосипеді в 2017 році в Києві, гинув.

Кількість осіб, котрі дістали травми середньої тяжкості (перелом рук, ніг, ключиці, ребра тощо), у велосипедистів дещо вища (+2,5%) порівняно з мотоциклістами.

Новини за темою

На діаграмі ви можете побачити процентні частки, щодо кількості постраждалих картина приблизно така:

Пошкодження невідомі – 17 ос.;

Легкі ушкодження – 37 ос.;

Ушкодження середньої тяжкості – 19 ос.;

Тяжкий стан (критичний) – 2 ос.;

Загиблі – 10 ос.

Травматизм велосипедистів у ДТП у 2017 році Facebook MotoHelp

Що хочеться побажати велосипедистам:

- Вчіть ПДР, адже це те, що значно підвищує шанси не отримати травми і вижити на дорозі;

- Використовуйте якомога більше світловідбивних елементів;

- Використовуйте фари та габаритні вогні (наприклад, на японських мотоциклах функції вимикання світла взагалі немає);

- Використовуйте захисну екіпіровку. Навіть шолом в деяких випадках дозволяє уникнути серйозних травм;

- Велоорганизациям: боріться за інфраструктуру для велосипедистів (її відсутність - одна з причин ДТП);

- Автомобілістам: перед заїздом у двір, на заправку, в правий поворот на перехресті – робіть це, будь ласка, з правого ряду. В такий нехитрий спосіб можна уникнути 30% ДТП з велотранспортом.

І наостанок – поважайте всіх учасників дорожнього руху. Ви не самі на дорозі й ніколи там самі не будете. Адже дороги загального користування. Іноді взаємоповага економить не тільки здоров'я, а й життя.

MotoHelp

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів