Що думають народні депутати про санкції проти російських сайтів

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яким передбачено заборону "Яндекса", "ВКонтакте" і "Одноклассники". При цьому президент закрив свою сторінку у "ВКонтакте" і закликав українців зробити те саме. Проте не всі згодні з цим рішенням глави держави, вказуючи, що під боротьбою з інформаційну безпеку простежуються ознаки цензури. 112.ua дізнався, а що про санкції думають народні депутати

Що думають народні депутати про санкції проти російських сайтів

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, яким передбачено заборону "Яндекса", "ВКонтакте" і "Одноклассники". При цьому президент закрив свою сторінку у "ВКонтакте" і закликав українців зробити те саме. Проте не всі згодні з цим рішенням глави держави, вказуючи, що під боротьбою з інформаційну безпеку простежуються ознаки цензури. 112.ua дізнався, а що про санкції думають народні депутати

Олег Ляшко, РПЛ

Правильне рішення. Росія – держава-агресор, і інформаційна безпека – це дуже важлива складова загальної стратегії перемоги в Україні. Рішення про заборону російських сайтів правильне. Наступним має бути рішення про позбавлення ліцензії тих каналів, які фінансуються з країни-агресора, зокрема "Інтер". І ми до цього докладемо усіх зусиль.

Максим Бурбак, "Народний фронт"

Я вітаю таке рішення і думаю, що нам треба продовжувати боротися з засиллям російських ЗМІ на території України, які пропагують війну і відстоюють лише інтереси Росії і отримують через Медведчука її темники. Пам’ятаєте ситуацію по "Інтеру", яка була і про агентацію російській Столяровій, яка була редактором. Тому треба і далі продовжувати відстоювати український інтерес в інформаційному просторі.

Новини за темою

Олег Березюк, "Самопоміч"

Давно це пора було зробити. Мало, що ці ресурси пропагують певні неукраїнські і негуманні цінності. Ці ресурси відверто розбещують українських людей, не контролюючи свій контент. І це було правильне рішення. дуже шкода, що воно не було зроблено три роки тому. Нарешті це сталося.

Євген Мураєв, позафракційний

Коли влада боїться, вона вдається до методів обмеження доступу до інформації, боротьби з інакомисленням. Ця боротьба мені абсолютно зрозуміла, вона була в історії Німеччини та багатьох інших країн з тоталітарним режимом.

У нас декомунізація до чого привела? Ні до чого хорошого, щасливішим ніхто не став. Просто ще більше ми розпалили ситуацію у власній країні. Якщо будуть забороняти засоби комунікації, люди все одно будуть спілкуватися. Думаю, світове співтовариство, для яких це як фетиш своєрідний, свобода слова, будуть нас на кожному кроці питати. І Україна все нижче і нижче буде скочуватися в рейтингу і в свободі слова, і в Doing business. Нам потрібно бути відкритим до всього світу, а ми навпаки консервуємося.

У мене є аккаунт і в "Фейсбуці" і в "Одноклассниках", і в "ВКонтакте", я доношу свої думки до людей, шукаю однодумців.

Іван Вінник, БПП

Я вітаю, що соціальні мережі, в яких дуже багато зареєстрованих тих самих терористів "ЛДНР", ідеї створення "народних республік", "Новоросії", будуть закриті. Безумовно, вони шкідливі для нашої молоді, для нашого суспільства. "Фейсбук" слідкує за будь-якими проявами порушення законодавства, - там застосовані процедури блокування акаунтів. У соціальних мережах "ВКонтакте" та "Одноклассники" таких речей не застосовують.

Олексій Гончаренко, БПП

Це може створити якийсь дискомфорт, в том числі для українських користувачів, але треба розуміти, що соціальні мережі активно використовуються і використовувалися російськими спецслужбами задля збору інформації про українців задля розповсюдження пропагандистської антиукраїнської інформації. Я вважаю це рішення виправданим.

Вадим Новинський, "Опозиційний блок"

Якщо це додасть безпеки нашій державі, правильне рішення. Але я думаю, що це навряд чи додасть безпеки нашій державі. Все одно російські сайти будуть. Я не знаю, що таке Інтернет, телебачення дивлюся мало. Я періодично веду сторінку в "Фейсбуці", але у мене є прес-служба, яка цим займається.

Новини за темою

Вікторія Сюмар, "Народний фронт"

Це дійсно державна цензура, обумовлена питаннями національної безпеки, інформаційної безпеки, і я впевнена, що рішення РНБО базувалося на конкретних фактах, які говорять про те, що російські спецслужби використовують дані інформаційні ресурси для інформаційних провокацій в Україні, метою яких є підірвання стабільності в Україні, провокування війни і громадянських конфліктів. Це є достатньою підставою відповідно до Конвенції з прав людини, стаття 10, ч.2. Проте, як на мене необхідно пред`явити суспільству відповідну доказову базу і дуже бажано, щоб такі рішення приймалися через суд.

Сьогодні важливо сказати українцям, що російські спецслужби мають доступ до цих акантів, цих людей, мають доступ до переписок. Це небезпечно українцям сьогодні користуватися цими ресурсами. Хоча це точно ніяким чином не має корелюватися із рішенням держави, тому що воно зумовлене іншими підставами.

Дмитро Добродомов, позафракційний

Розуміємо, що ці соцмережі, які є, на жаль, дуже популярними, мають два моменти: кінцевих бенефіціарів, а набувачами є росіяни, наші вороги; друге питання, що це все робиться під ковпаком їхніх спецслужб, зокрема ФСБ. І це було абсолютно зрозумілим і правильним. До санаційного списку ще не потрапило багато тих підприємств, які під час війни України з Росією заробляють на нашій території гроші… Є альтернативні соцмережі, той самий всесвітньо відомий "Фейсбук". Я вважаю, що це правильне рішення, але з запізненням.

Андрій Тетерук, "Народний фронт"

Окремо накладені обмеження на те, аби і "Яндекс", і соціальні мережі, такі, як "Однокласники" або "ВКонтакте", інші, наприклад лабораторія Касперського, які повністю контролюються ФСБ РФ, як країни-агресора, були недоступні. Ми наклали санкції, щоб унеможливити проведення спеціальних операцій за допомогою соціальних мереж. Я вважаю це розумним кроком, правильним, виваженим, але дещо запізнілим.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...