Що читати взимку: 5 книг, які мотивують

Майже всім подіям, ситуаціям і пригодам у цих книжках передує складний період у житті їхніх героїв. Але навіть самотність іноді стає позитивним явищем, своєрідним "привілейованим" простором для роздумів, в якому наближаєшся до істини. То що саме, крім міркування та розважань, мотивує нас на добрі вчинки і навіть подвиги?

Що читати взимку: 5 книг, які мотивують
Фото з відкритих джерел

Ігор Бондар-Терещенко

поет, драматург, арт-критик

Майже всім подіям, ситуаціям і пригодам у цих книжках передує складний період у житті їхніх героїв. Але навіть самотність іноді стає позитивним явищем, своєрідним "привілейованим" простором для роздумів, в якому наближаєшся до істини. То що саме, крім міркування та розважань, мотивує нас на добрі вчинки і навіть подвиги?

Антуан де Сент-Екзюпері. Зібрання творів (том 4). – К.: Видавництво Жупанського, 2017

Фото з відкритих джерел

До заключного тому з повної збірки творів легендарного французького письменника, поета-мислителя і пілота-винахідника увійшли найвідоміші його твори – "Нічний політ" та "Планета людей" у перекладі Анатоля Перепаді, "Військовий Льотчик" у перекладі Анатолія Жаловського, "Маленький принц" у перекладі Олега Жупанського, а також "Південний поштовий", який до цього не перекладався українською і тепер виходить у перекладі Петра Таращука. Знов-таки в контексті всієї творчості цього найтрагічнішого з представників воєнного покоління - і навіть попри наявність у збірці "мілітаристських" назв і сюжетів (насправді ж це глибоко гуманістична проза) - такі відомі "дитячі" тексти, як казка про Маленького принца, мають цілком "нетрадиційний" вигляд. Своєрідний різновид психологічної притчі, якими вирізнялося вже майбутнє покоління екзистенції – супроти вже пригаслих "бурі та наступу", - цей та інші твори цього тому знову повертають нас до запитання про витоки цієї філософії. "Звідкіль я? – уточнював автор. - Я з мого дитинства. Я прийшов з дитинства, як із країни..."

Новини за темою

Ларс Фр. Г. Свендсен. Філософія самотності. - Л.: Видавництво Анетти Антоненко; К.: Ніка-Центр, 2017

Фото з відкритих джерел

Самотність у книжці відомого норвезького філософа іноді означає щось позитивне, як привілейований простір для роздумів, в якому людина наближається до істини. Утім, нас просять не плутати стан депресії з натхненням творчого одинака, адже у світі багато незбагненного, і навіть те, що доступно нашому розумінню, людина часто наповнює ілюзіями та міфами. Схоже на те, що ті, хто сьогодні живуть одні, мають меншу потребу в прив’язаності до інших, ніж ті, хто живуть разом з іншими; вони не мають ані нижчого рівня задоволення від існування, ані вищого рівня поширеності самотності, ніж у тих, хто живуть з іншими. Це дивує, оскільки люди, які живуть одні, як правило, повідомляють про вищий рівень самотності, ніж люди, які живуть разом з іншими". Тож в урбанізованому і техногенному суспільстві наша особистість – лише інструмент, за допомогою якого ми проживаємо своє життя, і його можна і потрібно удосконалювати. Будучи колективним створінням, людина залишається самотньою, коли вже не може діяти як інструмент, старіє, набуває депресивного синдрому, зрештою стає самотня. Однак, як знов-таки застерігають нас у цій книжці, при цьому вмикаються захисні механізми, і не кожен з літніх людей хоче жити з молодими, в родині, і автор розповідає, як це спричинили ті чи інші "філософські" чинники.

Новини за темою

Михаїл Гранд. Завжди поруч. – К.: Саміт-книга, 2018

Фото з відкритих джерел

Несподівана самотність, яка спіткала у великому місті героя цього гостросоціального роману – успішного юнака з кар’єрою, машиною і квартирою – результат, як виявилося, "стабільного" життя. Після закінчення юридичного ВНЗ і стажування за кордоном батьки логічно вимагають продовжувати кар’єру, кохана дівчина, яка нібито підбила на закордон, кидає через власну авантюрну натуру, тож, покладаючись на знаки долі, розгублений Флоріан вибирає незвичний варіант виходу із ситуації. Мандрівка містом після "підказки" улюбленого іграшкового ведмедика (не летіти за кордон) приводить у невідомі, похмурі, бідні райони, де герою зустрічаються персонажі, геть не схожі на його друзів, приятелів і колег. Звичайні люди зі щоденними проблемами, які надихають його на написання книги про соціальну несправедливість. "- Твоя книга - наче стукіт у двері, і хто відкриє - може змінитися, - помітив тато. - Це велика відпові­дальність для тебе як для автора. Навіщо тобі це по­трібно? Ти добре живеш, у тебе все є… Флоріан спостерігав у вікні, як за горами догоряє червона заграва сонця і на землю лягає ніч. - Але в інших - нічого немає, - відповів нарешті він". Тож доля посилає нашому героєві і нове кохання, і драму, і навіть трагічний випадок у горах, куди Флоріан вирушає з батьком на знак примирення. І мала дрібничка у вигляді згаданого ведмедика-оберегу вкотре виявляється нагадуванням про те, що віра в себе, свої сили і призначення іноді приходить до нас у найнесподіваніший спосіб.

Новини за темою

Ольга Деркачова. Дім Терези. – Брустурів: Дискурсус, 2018

Фото з відкритих джерел

Цей міський роман – не історія Амелі з однойменного фільму, позитиву тут від початку немає, оскільки померла близька людина, і все життя тепер – це поступове витіснення гіркої пам’яті. Утім, ліричний настрій, незвичні образи, яскраві метафори в романі нагадують все ж таки "французький" стиль Франсуази Саган. З іншого боку, екзотичність нового (після трагедії) фаху героїні – ніби з екранної фантасмагорії в стилі Федеріко Фелліні – вона працює "обіймаликом", відвідуючи самотніх людей – юнаків, дівчат, чоловіків і жінок: психологічна допомога (навіть, бува, у ліжку, але без сексу) сьогодні, як відомо, потрібна багатьом. От лишень її форма, яку вибрала героїня (філолог у минулому), доволі нестандартна, хоч це й інтригує, закликаючи дочитати роман до кінця (дізнавшись про Дім, який виник на ґрунті цієї ідеї), знов-таки навертає до "французького" досвіду. Адже в Парижі працює кабінет відомого філософа, з яким за певну плату можна побалакати на будь-які теми, що цікавлять клієнта, – ті самі, що й в героїні роману: "про книги, фільми, музику, трохи про спорт і машини. Але не про політику. Політика викликає тривогу, економіка також. Ми ж не хочемо тривожитися перед сном, правда?"

Новини за темою

Наталья Костина. Больше, чем одиночество. – Х.: Клуб Семейного Досуга, 2017

Фото з відкритих джерел

Крім віртуальних взаємин, героїня цього гостросоціального роману мріє про справжні стосунки, але поки що сервіс онлайн-знайомств - це все, на що вистачає її рішучості. "Я смотрю на экран, смотрю не мигая, до рези в глазах… напротив твоей фотографии светится зеленая точка… почему ты не отвечаешь? Ты же здесь, в Сети… от нее невозможно скрыться, ее нельзя обмануть… по крайней мере я так думаю. С кем ты разговариваешь? Ярлык "только что" сменяется на "одну минуту назад", потом "две минуты"… а я все смотрю, как будто ты можешь почувствовать этот мой взгляд…" За сюжетом, дві студентки-подружки закохуються в одного і того самого хлопця-програміста, того самого, який, здавалося б, підморгував з мережі лише одній-єдиній нашій героїні. Ситуація відома, але її рішення в романі не зовсім стандартне, якщо врахувати, що в юне, модне, повне веселих ігор та приколів життя подружок раптом вривається трагедія, що сталася з однією з них. Причому лише за мить від щастя! "Не искушая больше судьбу, я затолкала зачетку в сумку, - радуется девушка. - В моей душе били литавры, радостно свистела флейта, издавал победный рев Геликон - словом, исполнявший увертюру к опере под названием "Конец сессии - ура каникулы". И самое главное - сегодня меня ждал Никита! Вчера вечером, повинуясь какому-то непонятно порыву, я назначила же ему свидание! И сегодня мы договорились встретиться".

Новини за темою

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>