Що буде з курсом долара в найближчі дні?

Коментар Олексія Дорошенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

Що буде з курсом долара в найближчі дні?
Фото з відкритих джерел

Олексій Дорошенко

Засновник і директор  Української Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської обласної ради

Коментар Олексія Дорошенка в ефірі телеканалу "112 Україна"

Вранці в багатьох містах України курс долара перевалив за 30 грн, але потім він падав кожні 10 хвилин. На сьогоднішню хвилину ми бачимо, що курс відкочується до тієї ж позначки, з якої стартував вчора. Це говорить про те, що нерозуміння і панічні настрої на фондових, фінансових ринках були дуже невеликі, і зараз все повертається на круги своя. І, швидше за все, ми пройдемо за помірним сценарієм, коли ніхто не встигне нічого ні збагнути, ні зробити.

При негативному сценарії, якщо б ситуація з невизначеністю затягувалася і далі, то ми б потрапили в пастку, коли компанії не можуть послати в Україну продукцію, тому що не можуть купити валюту. У той же час українські компанії, наприклад, ті, які продають продовольство і товари, не продавали б їх в очікуванні більш високої ціни і в нерозумінні того, що робити далі. Ми б могли отримати ситуацію, коли в магазинах порожні полиці, при цьому поставок продукції немає, тому що ніхто не розуміє, що буде відбуватися далі в умовах економіки і що буде з курсом. На курс на сьогоднішній день орієнтуються всі компанії, навіть ті, які виробляють наш український продукт: картоплю, буряк, моркву.

Новини за темою

Короткострокова девальвація гривні після введення воєнного стану – це абсолютно нормальна реакція будь-якого бізнесу, який не розуміє, що відбувається. Держава повинна була підготувати ці сценарії, і вже вчора повинні були виступити і глава НБУ, і Мінагрополітики, Міністерство економічного розвитку, і роз'яснити всі речі, які на сьогоднішній день незрозумілі. Наприклад, вчора багато бізнесменів задавали питання, що робити з форс-мажором, тому що воєнний стан за будь-яким договором, як внутрішнім, так і міжнародним, це форс-мажор. Відповідно, вчора багато іноземних компаній не відвантажували вітчизняним компаніям продукцію без передоплати. Тому що в умовах воєнного стану ви нам не оплатите. І вони були праві, тому що НБУ, не розуміючи, що буде далі, міг просто припинити продаж валюти.

Це все вплинуло. Але сьогодні ситуація вирішилася. На жаль, ми ще не почули жодного представника органу. Мінагрополітики повинні були заявити, що у них вистачає продукції, резерву для того, щоб стабілізувати ситуацію, якщо буде воєнний стан, як для мобілізованих, так і для поставки в звичайні магазини, якщо бізнес короткочасно не буде цього робити. У той же час Міністерство економічного розвитку сьогодні виступило із заявою про те, що по форс-мажору все начебто нормально, але одне маленьке уточнення – станом на сьогоднішній день вважаємо, що все залишається, як було раніше. А що буде завтра? Це буде дуже сильно впливати на міжнародні контракти українських компаній з усім світом.

Новини за темою

На сьогоднішній день ми маємо те, що постачання більшості компаній йдуть в нормальному режимі, тому що курс підвищився на 4-5% і, швидше за все, повернеться до того, з якого ми стартували. В цих умовах всі поставки як йшли, так і будуть йти без проблем. Я думаю, що вже завтра до ранку ми побачимо ту ж позначку, з якої ми починали вчорашній ранок.

З приводу співпраці з МВФ я бачив лише заяву, що транш може бути наданий. Фактично нічого не змінилося. При цьому ми не почули заяву самого МВФ із США, ми почули їх думку з Києва. Хотілося б почути думку МВФ з Вашингтона. Мільярд нам поки ще ніхто не надав, і гарантій цього немає. Хоча ми зараз потребуємо його вже дуже сильно, тому що ці панічні настрої, які б вони ні були маленькі, їх потрібно задушити в зародку. Я думаю, що військове положення ніяк не вплине, тому що міжнародна підтримка на сьогодні як йшла в повному обсязі, так і йде.

Олексій Дорошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів