112.ua

Коментар Андрія Сенченка до річниці Іловайської трагедії в ефірі телеканалу "112 Україна".

Є абсолютно недостовірна інформація про переговори, які були про відкриття коридору з Іловайська. Це окрема історія, і я гадаю, що її ще буде досліджено в суді.

26 серпня 2014 р. була зустріч у Мінську президента Порошенко і Путіна. Проте що саме там обговорювали, ми не знаємо. А якщо говорити про відкриття коридору, то переговори йшли на різних рівнях. Вів їх начальник розвідки 8-го армійського корпусу полковник Штурко (це там, на місці, на рівні командира з командирами). Була імітація, точніше, брехня про те, що на рівні керівництва Генштабу з начальником ГШ ЗС РФ йшли переговори. Я знаю, що цих переговорів не було.

Новини за темою: Що сталося в Іловайську: Версія Генштабу

Герасимов, начальник Генштабу ЗС РФ, тоді перебував у Китаї. Тим не менш, нашим військовикам брехали і говорили: чекайте, чекайте, буде підмога, коридор, ми ведемо переговори. Це була брехня.

Були запити з боку РФ за неофіційними каналами на те, щоб Україна віддала тих 10 десантників. Це питання для Путіна було дуже важливим, тому що це були перші ідентифіковані затримані на території нашої країни: не ГРУшкники, не ФСБшники, а саме представники ЗС РФ регулярних військових частин - зі зброєю, у формі, з документами, і їм дуже важливо було їх забрати. І Україна могла продиктувати будь-які умови, в тому числі й коридор з Іловайська. Але вчасно цього зроблено не було.

Новини за темою: Героїв Іловайська через рік знову вбивають. Цього разу свої - брехнею

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.