Селфі на тлі бомби: Хто створює ядерну зброю для Північної Кореї

За кілька годин до вибуху офіційне північнокорейське агентство ЦТАК опублікувало кілька кадрів. На фотографіях лідер Північної Кореї дає якісь вказівки. А поруч з ним стоять Рі Хонг Соп, керівник Інституту ядерних озброєнь Північної Кореї, і Хонг Сун Му, заступник керівника відділу боєприпасів правлячої Трудової партії Кореї

Селфі на тлі бомби: Хто створює ядерну зброю для Північної Кореї
Лідер КНДР Кім Чен Ин із ключовими вченими ядерної програми: Хонг Сун Му (праворуч) і Рі Хонг Соп (другий зліва) Настоящее время

За кілька годин до вибуху офіційне північнокорейське агентство ЦТАК опублікувало кілька кадрів. На фотографіях лідер Північної Кореї дає якісь вказівки. А поруч з ним стоять Рі Хонг Соп, керівник Інституту ядерних озброєнь Північної Кореї, і Хонг Сун Му, заступник керівника відділу боєприпасів правлячої Трудової партії Кореї

Оригінал на сайті "Настоящее время"

Двоє вчених, які потрапили на спільне фото з Кім Чен Ином перед випробуванням ядерної зброї минулої неділі, зіграли ключову роль у створенні найпотужнішої зброї масового ураження для Північної Кореї – принаймні в цьому впевнені експерти, опитані агентством Reuters.

У неділю КНДР провела шосте випробування ядерного заряду рекордної для країни потужності – 100 кілотонн. Японські експерти оцінили потужність бомби в 160 кілотонн. Фахівці припустили, що Північна Корея вже розробила водневу бомбу або дуже близька до цього.

Новини за темою

Селфі на тлі бомби

За кілька годин до вибуху офіційне північнокорейське агентство ЦТАК опублікувало кілька кадрів. На фотографіях лідер Північної Кореї дає якісь вказівки (це традиційна композиція для фото з участю Кім Чен Ина). А поруч з ним стоять Рі Хонг Соп, керівник Інституту ядерних озброєнь Північної Кореї, і Хонг Сун Му, заступник керівника відділу боєприпасів правлячої Трудової партії Кореї.

Експерти з Північної Кореї впевнені, що двоє вчених на фото – головні експерти з озброєння, відповідальні за виконання завдання лідера КНДР – розробити міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), здатну доставити ядерну боєголовку до материкової території Сполучених Штатів.

Попередні керівники КНДР Кім Чен Ір і Кім Ір Сен воліли, щоб програмами озброєння займалися невеликі робочі групи та менеджери середньої ланки. 33-річний спадкоємець особисто стежить за роботою цих вчених, запевняють експерти. Лідер Північної Кореї частіше зустрічається з розробниками озброєнь на офіційних заходах, а також присутній на випробуваннях і проводить польові інспекції.

"Виглядає так, що Хонг [Сун Му] керує програмою розробки ядерної зброї як високопоставлений представник партії, а Рі [Хонг Соп] відповідає за випробування ядерної зброї (такої, як воднева бомба) на технічному рівні", – говорить Йянг Му Джин, професор університету з вивчення Північної Кореї в Сеулі.

Офіційні представники Північної Кореї не стали коментувати тему розробки ядерної зброї.

Найближче оточення

Ці двоє вчених різко посилили свій вплив у північнокорейській еліті – паралельно з успіхами програми розробки зброї, якою керує Кім Чен Ин. До такого висновку агентство Reuters прийшло, вивчивши державні ЗМІ Північної Кореї.

У січні 2016 року обидва вчених були номер один і номер два в списку нагороджених медалями. Нагороди з нагоди четвертого випробування ядерної бомби вручав особисто Кім Чен Ин, церемонію транслювали по державному телебаченню.

Два місяці потому вчені супроводжували усміхненого північнокорейського лідера, який оглядав сферу сріблястого кольору - в КНДР стверджували, що це ядерна боєголовка, розміри якої дозволяють встановити її на МБР.

Новини за темою

До групи технократів також входять троє фахівців з ракетних технологій. Вони супроводжували Кім Чен Ина під час ключових випробувань ракет, у тому числі в червні – тоді КНДР запустила дві МБР, здатних досягти материкової частини США.

Експерти вважають, що більш неформальний порівняно з попередниками підхід Кім Чен Ина дозволив вченим користуватися особистими зв'язками з лідером, що позитивно позначилося на швидкості розробки ракет і ядерної зброї.

"Своєю поведінкою Кім Чен Ин хоче показати, що ці люди наближені до нього", – говорить Майкл Медден, експерт з північнокорейської еліти, посилаючись на часті спільні появи лідера КНДР в компанії людей, які відповідають за розробку зброї.

"Можна припустити, що вчені досягають величезних результатів в своїй області, і тим самим роблять Кім Чен Ина успішним лідером Північної Кореї", – додає експерт.

Новини за темою

Вчені, які відповідають за розробку ракет і ядерної бомби для Північної Кореї, внесені до "чорних списків" ООН, США та Південної Кореї. Організація об'єднаних націй додала Рі Хонг Сопа до списку персон, які потрапили під санкції, як учасника "виробництва збройового плутонію", експертна група ООН цьогоріч відзначила "ключову роль Хонг Сун Му в ядерній програмі КНДР" і також рекомендувала додати його до списку санкцій.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів