112.ua

Блокадників пробували арештувати. І випустили. Не посипайте голову попелом і не лякайтеся. Немає однозначно правильних і однозначно винуватих. Краще так, ніж непозбувний оптимізм у новинах у стилі Путіна. Так кується громадянське суспільство. Так гартується політична культура. Через такі речі Україна – не Росія.

До феномену блокади. Блокувальники викрили обман – і в цьому головне їх досягнення. Влада не претендує тепер на ортодоксальну істину. Чорт побери, це прекрасно! Різні істини – це і є ознака вільного суспільства.

СБУ затримала блокувальників. Спецура виконала наказ і досить м’яко нагадала про те, кому належить монополія на насильство.

Новини за темою: Поліція опублікувала відео затримання учасників блокади на Кривому Торці

Протести на Волині. Дуже розумію волинян, які захопили ОДА. Вони захищають блокувальників. Інакше завтра прийдуть до них і спитають про ліси та бурштин (це зовсім поряд). Фактор Коломойського? З кожним протестом виростає нове покоління активістів. "Зради" не буде – олігархи реально ослабли. Не віриш? Подивися на справи Ахметова!

Громадська солідарність - це добре. Громадяни мають боротися за свій інтерес. І розуміти, що в будь-який момент можуть прийти гінці від стольного князя та попросити більшу подать. Тоді треба ховатися. 

Про 400 гривень у добу учасникам блокади, якими так намагається вразити нас Арсен Аваков. Боротися за свій "кусок" - не ганебно. Ганебно бути "тєрпілою". Чиновники 25 років показували нам, що за конкретними діями лежить економічний інтерес. Держава та крупний бізнес усю новітню історію показувала нам, що маючи ресурс можна відкупитися та бути на свободі. Чому ж тоді звичайному ветерану не взяти 400 гривень і не вимагати "резерву" на викуп, якщо все таки справа йде до суду?

Новини за темою: Аброськін заявив, що учасники блокади вкрали вантаж і комплектуючі захопленого потяга

Про політичний піар. До тих пір, доки найголовнішим реаліті-шоу країни буде політика, доти буде піар. Активним людям нема чого соромитися. Ті, кого вони хочуть змінити, не соромилися.

Коротке резюме: держава нагадала протестувальникам, що стежить за ними. Протестувальники організувалися. Топ-менеджмент країни намагається вирулити між старою системою, олігархами та розкладами всередині себе.

Ну і ще. Бажано все-таки вирости з боротьби за український ресурс. На Заході - багатства протестантської етики. На Сході - сировинний клондайк. Є де помпу кинути та редут поставити. 

Подивися на історію США, Британії та інших потужних країн. Їх економічна перевага будувалася на людях досить авантюрних, які грали на межі фолу. Думаю, знаменитий Френсіс Дрейк був не кращим за пересічного блокувальника, міліціонера чи експерта. Як і авантюристи Колумб і Пісаро. Сесіль Родз із корпорації De Beers створював Лондонський синдикат захопливими методами.

Новини за темою: Блокадчики Донбасу проти СБУ: Рейди, розгін і захоплення Волинської ОДА

Про державу хай думає СБУ, МВС, парламент, чиновники і син Порошенка. Як сказав мій знайомий, "бурштинщик" і раніше судимий: "За це я їм і податки плачу".

Петро Охотін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.