Російська торпеда-монстр може стирати міста з лиця землі за допомогою цунамі

Російська торпеда-монстр може стирати міста з лиця землі за допомогою цунамі
"Посейдон" Фото з відкритих джерел

Майкл Пек

Американський блогер

Оригінал на сайті The National Interest

Як можна зупинити торпеду з ядерним двигуном, розроблену для того, щоб стирати чужі міста з лиця Землі за допомогою цунамі? Російська система "Статус-6" ("Посейдон") провокує страх і розбурхує надмірно багату уяву в тих, кого Росія вважає ворогом. Але називати це озброєння торпедою неправильно. В той час як її реальні можливості залишаються здебільшого загадкою, можна точно сказати, що її довжина сягає 24 метрів. А отже, це міні-субмарина або підводна балістична ракета.

Новини за темою

"Посейдон" рухається за допомогою ядерного двигуна зі швидкістю близько 200 кілометрів на годину. Вона здатна діяти на глибині до тисячі метрів. На її озброєнні — боєголовка потужністю в 100 мегатонн. І цього вистачить, щоб створити таку гігантську хвилю, яка зможе знищити всі міста на узбережжі. Але наскільки корисна така зброя в бою — це відкрите питання.

"Посейдон" — занадто повільна зброя, щоб її ефективність можна було порівнювати з ефективністю міжконтинентальних балістичних ракет або бомбардувальників під час першого удару або швидкого удару у відповідь. До того ж, вона створює так багато шуму, що засоби боротьби із субмаринами її дуже легко виявлять. А автономний характер "Посейдона" наводить на питання про збройних роботів, особливо якщо під їхнім контролем перебувають надпотужні бомби.

Новини за темою

Разом з тим з роллю психологічної зброї торпеда справляється чудово. Вона здається схожою на монстра з голлівудських фільмів, який разом з потужною бомбою повзе по морському дну, готуючись влаштувати цунамі. Але на кожного вампіра знайдеться осиковий кілок, яким його можна вдарити просто в серце.

Аналітик з питань військово-морських сил Х. І. Саттон пропонує деякі варіанти того, як за допомогою наявних технологій НАТО може зупинити російського "Посейдона". На думку експерта, оперативні режими російської торпеди, ймовірно, будуть простими і відносно прямими. Вони залежатимуть від швидкості і глибини, щоб домогтися виживання зброї. Якщо це так, тоді в якості "протиотрути" можна було б "засіяти" морське дно низкою сенсорних мін, які б виявляли і знищували російських "Посейдонів".

Новини за темою

"За ідеального сценарію сенсорні мережі включали б власні рішення, наприклад, торпедні міни, для мінімізації затримки між точкою виявлення і моментом нейтралізації. Оскільки мета рухлива і набагато швидша, ніж традиційні субмарини", — пояснив Саттон.

Він також допускає, що "Посейдони" можна було б знищити надзвуковими поверхневими снарядами, які б запускалися з американських субмарин. "Це могли би бути легкі торпеди наступного покоління, схожі на списані "Саброк". Короткий час польоту і далекий радіус дії таких систем дозволяє знищувати цілі за межами реалістичного району дії торпед. Таким чином, субмарини могли б нести службу в північній частині Атлантичного океану, щоб реагувати на запуск "Посейдонів" і знищувати їх, поки вони ще досить близько до сенсорів, які їх засікли", — пояснив експерт.

Майкл Пек

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів