Росія вирішила здивувати світ снарядами з пластику?

Хоча на перший погляд це може здатися вражаючим та інноваційним, вся хитрість російської розробки полягає у формулюванні, ділиться "викриттям" американський журнал. Колумніст журналу висловлює свій скепсис з приводу нововведення і стверджує, що ніякої новизни в розробці немає, а США почали застосовувати аналогічну технологію багато років тому.

Росія вирішила здивувати світ снарядами з пластику?
З відкритих джерел

Хоча на перший погляд це може здатися вражаючим та інноваційним, вся хитрість російської розробки полягає у формулюванні, ділиться "викриттям" американський журнал. Колумніст журналу висловлює свій скепсис з приводу нововведення і стверджує, що ніякої новизни в розробці немає, а США почали застосовувати аналогічну технологію багато років тому.

Оригінал на сайті The National Interest

Хоча на перший погляд це може здатися вражаючим і інноваційним, вся хитрість полягає в формулюванні: з пластику виконана лише невелика частина снаряда.

Новини за темою

Нещодавно російський концерн "НВО "Прилад" оголосив про те, що йому вдалося розробити снаряди для легкої артилерії на пластиковій основі. Хоча на перший погляд це може здатися вражаючим і інноваційним, вся хитрість полягає в формулюванні: з пластику виконана лише невелика частина снаряда.

Велика частина нового 30-міліметрового снаряда концерну "Прилад" виконана з металу. Корпус снаряда повністю металевий. Як стверджують представники концерну "Прилад", пластикова частина снаряда — це ведучі пояски.

Ведучі пояски зазвичай використовуються у патронах, калібр яких перевищує 12,7 міліметра, щоб задіяти нарізку і "запустити" обертання патрона. У більшості снарядів досі використовуються ведучі пояски, зроблені з м'яких металів, таких як мідь і свинець. Але у нових російських снарядів ведучі пояски пластикові.

Чи є в цьому якась новизна? Навряд чи. США почали використовувати пластикові ведучі пояски ще в 1970-х роках, коли на здатний вражати танки американський штурмовик А-10 була встановлена масивна гармата GAU-8.

Скорострільність цього знаряддя була настільки висока, що традиційні ведучі пояски могли б призвести до неприпустимо швидкого зносу ствола. В результаті снаряди 30x173 міліметри були модифіковані, і на них були встановлені пластикові ведучі пояски.

Пластикові ведучі пояски були встановлені на багатьох снарядах, використовуваних арміями країн НАТО. На кулях 15-міліметрового важкого кулемета Fabrique Nationale теж були пластикові ведучі пояски.

То чому Росія робить стільки шуму зі своїх нових ведучих поясків?

В російських снарядах традиційно використовуються ведучі пояски зі свинцю і міді. Представники "Приладу" посилаються на ті ж переваги пластикових ведучих поясків, на які вказували США, коли почали встановлювати їх на своїх снарядах: збільшення терміну експлуатації ствола і поліпшення характеристик стрільби при швидкому вогні.

На відміну від американських гармат російські гармати сумно знані своїм коротким терміном служби ствола. Згідно з даними, опублікованими на російських сайтах, живучість ствола широко поширеної гармати ГШ-30-1 становить 2 тисячі пострілів.

Для порівняння живучість ствола такої самої 20-міліметрової гармати М-39 становить 10 тисяч пострілів. Якщо використання пластикових ведучих поясків дійсно дозволяє вдвічі збільшити термін експлуатації, це дозволить значно поліпшити ситуацію з технічним обслуговуванням і ремонтом гармат.

Новини за темою

Для російських автоматичних артилерійських знарядь, що встановлюються на бойові машини, може бути характерна значно вища швидкість стрільби, ніж для їхніх аналогів у країнах НАТО.

На більшості сучасних бойових машин НАТО встановлена та чи інша модифікація автоматичної гармати, скорострільність якої зазвичай не перевищує 300 пострілів на хвилину.

Тим часом на більшості російських машин встановлені автоматичні гармати 2А42, скорострільність яких може досягати 800 пострілів на хвилину в зенітному режимі, що призводить до дуже високого рівня зносу ствола.

Якщо встановити на снарядах пластикові ведучі пояски, це дозволить переходити в зенітний режим вогню, не побоюючись за збереження ствола гармати.

Такі ж снаряди використовуються у автоматичних гармат 2А38 зенітних комплексів "Тунгуска" і "Панцир", для яких теж характерні високі показники скорострільності. Живучість ствола 2А38 за умови використання стандартних снарядів становить 8 тисяч пострілів.

Якщо вийде подвоїти цей показник, це стане значним поліпшенням в сенсі логістики.

Хоча використання пластикових ведучих поясків, можливо, є для збройних сил країн НАТО чимсь добре знайомим, досить легко зрозуміти, чому росіяни відчувають з приводу них такий ентузіазм.

Чарлі Гао

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>