Керівник секретаріату уповоноважениого ВР з прав людини Богдан Крикливенко в ефірі "112 Україна"
112.ua
 

Лінія поведінки Росії не змінилася. Вони продовжили цинічно коментувати деякі речі та аргументи, які ми наводили, щодо, зокрема, порушення прав людини в Криму.

У своїх документах, які вони подали на розгляд до суду та які мали підтвердити "гармонійний розвиток" української і кримськотатарської мов у Криму, Росія надала таблички назв деяких державних органів, що мало б підтвердити, як добре живеться українцям у Криму.

Новини за темою: У Міжнародному суді ООН у Гаазі російська сторона відкинула звинувачення щодо МН17

На наші контраргументи вони сказали, що ваші назви закладів соціальної сфери не мають жодного значення, оскільки ключове - це те, що назва ВР Криму написана українською.

Так само щодо сфери ЗМІ. Вони надали список із 86 зареєстрованих ЗМІ, які нібито мали б працювати трьома мовами в Криму. Ми вибірково перевірили 15-ту і 25-ту позиції в списку, підтвердили суду, що жодного використання української або кримськотатарської мови в Криму немає.

Вони або уникають коментувати очевидні порушення прав людини, або вдаються до юридичної гімнастики і перекручування норм, закріплених у міжнародних документах.

Новини за темою: Росія визнає рішення суду в Гаазі, яким би воно не було, - Пєсков

Для мене цинічно пролунала фраза, що Росія "не надавала зброю на схід України з метою терористичних актів проти цивільного населення". Більш глибоке вивчення їхніх заяв ще буде довго нас дивувати, поряд з тими фразами, які вже коментуються декілька днів про склади зброї в законсервованих шахтах Донбасу.

Богдан Крикливенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.