Фото з відкритих джерел

Оригінал на сторінці Андрія Зубова в Facebook

"Росія технічно готова до відключення від світової мережі (Інтернету)", - заявив тільки що радник Путіна з комп'ютерної безпеки Герман Клименко, звітуючи про виконання даного ним наказу. Одночасно підготовлені поправки до закону про зв'язок, що допускають подібне відключення. Безумовно розроблені і інструкції, як і в яких масштабах це треба робити. Побіжно сказано - це не буде тотальне відключення, як у Північній Кореї або на Кубі. Значить, це буде щось подібне практиці Ірану і червоного Китаю.

Новини за темою: Боротьба з фейками чи цензура?

Ясно, що доповідь Клименка цілком могла б залишитися внутрішньокремлівською справою, якби сам Кремль не захотів, щоб про це дізнався світ і громадяни Росії. Але Кремль побажав, щоб знали всі про його плани. А він захотів цього тому, що зондує грунт, з'ясовує готовність людей чинити опір цьому злочинному діянню. Кремль - він боягуз надзвичайно. Він боїться за себе, і тому діє, але боїться і своїх дій, їх наслідків. Він боїться, бо знає - кожна з таких його дій може стати останньою.

Що ж, якщо Кремль хоче знати - він повинен дізнатися. Це наш обов'язок. Ми повинні відповісти на цей проект протестом, протестом масовим і рішучим. В черговий раз Кремль готовий порушити Конституцію, її розділи про громадянські права. Цей злочин не може не викликати протидію, і, в першу чергу, в самих активних, якраз цікавих шарах нашого суспільства.

Новини за темою: Цензура у Facebook: Як соцмережа фільтрує контент

Свобода інформації - це свобода всіх свобод. Без правдивої інформації неможливо винести здорові судження ні в політиці, ні в бізнесі, ні в науці, ні в культурі. Без свободи інформації людина перетворюється в раба тих, хто володіють правом на інформацію, правом на знання. Ми, ті хто жили в тоталітарному СРСР, чудово пам'ятаємо це, і пам'ятаємо, як через шум глушилок вслухалися в "голоси" із Заходу, бажаючи залишитися вільними людьми, бажаючи знати правду. Ми пам'ятаємо мудрий голос Олександра Шмемана, тверді в своїй правді коментарі Анатолія Максимовича Гольдберга, що доходили до нас звідти. Ми вчилися у них. Я бачив, як жадібно входять нині в інтернет іранці і китайці, опинившись за межами своїх тоталітарних країн. Я хочу, щоб вони стали вільними громадянами, і я ще більше хочу, щоб ми, росіяни, не стали рабами злочинної кліки, що готує нам "залізну завісу".

Друзі, треба зробити все можливе, щоб це злочинне, божевільне і, в кінцевому рахунку, безнадійне починання не здійснилося. Відповіддю на подібний злочин повинна бути широка громадянська непокора узурпаторам нашої свободи.

Новини за темою: Путін запропонував журналістам подумати про питання цензури

Комуністична тиранія намагалася зламати нас, витоптала наші душі, але не змогла зламати до кінця. Ми звільнилися, ми встали, а вона впала в прах. Тепер з цього праху рука комуністичного мерця знову тягнеться до нашого горла, до наших вух, до наших очей. Тягнеться для того, щоб нас убити як громадян, а мертвому ожити. Від нас, тільки від нас, друзі, залежить, чи вистачить у нас мужності, волі і рішучості увігнати в цього огидного вовкулаку осиковий кол.

Пам'ятайте, друзі - свобода інформації, свобода всіх свобод.

Андрій Зубів

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.