Рік прокурорства Юрія Луценка: Що про його роботу думають народні депутати

Сам Луценко відзвітував про свою діяльність у Facebook

Рік прокурорства Юрія Луценка: Що про його роботу думають народні депутати
Генпрокурор Юрій Луценко пресс-служба ГПУ

Сам Луценко відзвітував про свою діяльність у Facebook

Юрій Луценко – рік як генпрокурор. 12 травня 2016 року за його призначення на посаду проголосували 264 народні депутати. На своїй сторінці у Facebook Луценко опублікував коротку статистику роботи, яку він зробив за рік, що минув. Зокрема, він зазначив, що до суду було скеровано понад 7 тисяч обвинувальних актів. Також було повернуто та попереджено незаконне надання землі площею понад 70 тис. гектарів. Не міг не згадати Луценко справу екс-легітимного президента України Віктора Януковича, адже справа дійшла нарешті до суду.

А що думають про його роботу ті, хто його обирав? Ми спитали у народних депутатів про їхні оцінки.

Іван Крулько, "Батьківщина"

Луценко - добрий оратор, політик. Вперше посаду генпрокурора віддали як політичну.

Всі очікували швидких результатів у справах, які стосуються Майдану. До цього часу ми не маємо результатів. Це найбільш слабке місце діяльності.

Валерій Карпунцов, БПП

Я особисто оцінюю роботу генпрокурора і прокуратури в цілому досить позитивно. Чому? Прості пояснення. Перше. Візьмемо ті справи, які на слуху: повернення в бюджет мільярдних сум з викрадених коштів режиму Януковича, питання обвинувачення у справах Майдану і самої банди Януковича значно посунулося вперед, і кількість переданих до суду справ вагома. Питання самого авторитету прокуратури ви також можете спостерігати, і для мене приємно, що критика громадянського суспільства значно зменшилася, бо робота значно поліпшилася. Як ззовні, так і всередині. Внутрішній приклад - це конференція прокурорів, яка пройшла надто швидко, без накладок, і було обрано прокурорське самоврядування, яке, я маю надію, в повну силу запрацює. Питання авторитету прокуратури в парламенті - воно як було стабільним, так і є. У парламенті ж зріз суспільства, парламент голосує всі акції, які ініціює Генпрокуратура, вони всі ухвалюються.

А стосовно громадянського суспільства, то ви можете порівнювати. На слуху ж періоди попередньої роботи, починаючи від акції протесту і закінчуючи повсякденною критикою у вашому ефірі в тому числі. Зараз я цього не спостерігаю. Можливо, ви спостерігаєте? Я думаю, також не спостерігаєте.

Найкращий рейтинг – це кількість якісних підготовлених справ і скільки їх передано до суду.

Антон Геращенко, "Народний фронт"

Сьогодні ми бачимо, що Юрій Луценко має волю зрушувати з місця "брили" нерозкритих кримінальних справ. Попереду велика відповідальність за остаточне розслідування справи щодо Майдану. Я думаю, що цього року в більшій частині цю справу має бути розслідувано і передано до суду. Це виклик для Луценка. Ну а далі об'єктивно і всебічно розслідувати злочини, які скоєно великими посадовими особами вже зараз.

Микола Паламарчук, БПП

Найбільше досягнення - це те, що награбоване Януковичем та його командою повертаємо народу, до бюджету країни. Це не тільки заслуги Юрія Віталійовича, це і напрацювання попередників. Але що Луценко зробив гарного, він змусив по-новому ефективно працювати Генпрокуратуру.

Андрій Тетерук, "Народний фронт"

Я вітаю прагнення нарешті притягнути до відповідальності тих, хто має відповідати за законом. Це надихає на позитивне сприйняття діяльності саме Луценка на цій посаді. Не може загострити увагу, що певні моменти сепаратизму чи колабораціонізму в нашій країні чомусь повільно розслідуються. Я вірю, що амбіції Луценка будуть йому допомагати служити українському народу.

Микола Скорик, "Опозиційний блок"

Коли Луценка призначали на посаду, я поставив запитання щодо розслідування подій 2 травня в Одесі й отримав відповідь, що будуть розслідувати. На сьогодні події 2 травня ще не розслідувано. Якщо звіт про рік на посаді генпрокурора буде, я поставлю це запитання.

Новини за темою

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...