Річниця трагедії у Степанівці

Точну кількість жертв внаслідок ударів по Степанівці встановити поки не вдається

Річниця трагедії у Степанівці
Facebook Юрия Бирюкова

Юрій Бутусов

Журналіст

Точну кількість жертв внаслідок ударів по Степанівці встановити поки не вдається

Передрук блогу Юрія Бутусова на сторінці у Facebook.

Село Степанівка після багатогодинного ураганного обстрілу піддалося удару російських військ.

Село було зайнято підрозділами 3-го батальйону 30-ї механізованої бригади з доданими підрозділами. Село перебувало під інтенсивним обстрілом російської артилерії протягом 11-13 серпня. Коли колона бригади шикувалася в похідний порядок, пішло дуже багато часу, і російські "Гради" завдали удару.

Після артпідготовки, яка принесла значні втрати нашим підрозділам, село було атаковано російською бронетехнікою і загонами російських найманців.

3-й батальйон 30-ї бригади, на відміну від 1-го і 2-го, мав меншу боєздатність, оскільки в ньому була дуже невелика кількість кадрових офіцерів. Серед особового складу було багато недостатньо підготовлених мобілізованих, в стрілки були записані кухарі і навіть бригадні музиканти. Проблеми комплектування множилися на недоліки бойової підготовки.

Новини за темою

  • 29.07.2014

Новини за темою

Внаслідок артударів і танкової атаки 3-й батальйон був деморалізований, виникла паніка, недолік злагодженості офіцерів і сержантів не дозволив відновити керування.
Після виведення із сектора "Д" підрозділів 24-ї, 72-ї, 79-ї, 95-ї бригад ніяких резервів не було. Відновити становище не вдалося.

Безладний і неорганізований відхід призвів до тяжких наслідків. На базі поблизу села Солнцеве підрозділи 3-го 30-ї і одна із рот 72-ї механізованих бригад залишили до 40 одиниць бойової техніки.

Штаб сектора "Д" кинув всі наявні сили для відновлення становища та евакуації кинутої техніки, і більшу частину бойових машин вдалося врятувати.

Однак заняття Степанівки призвело до подальших тяжких наслідків. Противник також зайняв прикордонне село Маринівка, розташоване в горловині виступу біля  Степанівки. Був залишений Міусинськ, завдання з утримання якого раніше отримала 30-я бригада.

Таким чином, шляхи відходу на південь для головних сил 30-ї бригади були відрізані. 1-й і 2-й батальйони 30-ї бригади були відрізані від своїх тилів. Пробитися назад у сектор "Д" під вогнем було вже неможливо, тому ці боєздатні підрозділи 30-ї бригади з кадровим офіцерським складом і якісним підбором мобілізованих прорвалися на північ - в зону відповідальності сектора "А" в район Лутугиного.

Після виведення із сектора "Д" 30-ї бригади та 95-ї бригади в розпорядженні командувача сектором залишилися слабкі підрозділи 1-ї батальйонно-тактичної групи 28-ї бригади, які майже втратили боєздатність, і зведений загін 51-ї бригади в районі села Петрівського. Ці підрозділи були також виснажені тривалими боями, мали некомплект особового складу і бойової техніки.

Сектор "Д" залишився без резервів.

Новини за темою

  • 11.08.2014

Новини за темою

Точну кількість жертв внаслідок ударів по Степанівці встановити поки не вдається. Це не сотні, а десятки. Втрати у Степанівці 30-ї та 95-ї бригад не мають стосунку до статистики сектора "Д", оскільки ці з'єднання вводилися в бій особисто під управлінням командувача АТО і не підкорялися сектору "Д".

Облік втрат утруднено. На даний момент, за офіційними даними, за 11-13 серпня 30-я бригада в районі Степанівки втратила загиблими 21 військовослужбовця. Кількість зниклих безвісти невідома. У будь-якому випадку йдеться не про сотні жертв. Але втрати за три дні для одного батальйону є значними.

Під час спроби забрати тіла українських вояків 13 серпня російськими військовиками був захоплений у полон начальник розвідки сектора "Д" полковник Без'язиков, який був вивезений на територію РФ і досі перебуває в полоні.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...