Юлія Самойлова
Первый канал
Росію на пісенному конкурсі "Євробачення" в Києві в травні 2017 року представлятиме співачка Юлія Самойлова. Вона з дитинства пересувається на інвалідному візку і має першу групу інвалідності. На оголошення російського конкурсанта чекали давно і навіть попереджали, що якщо це буде хтось із "чорного списку артистів", то можуть і не пустити. Але коли стало відомо, що від РФ виступатиме Самойлова, то одні просто утрималися від коментарів, інші ж палко виступають за заборону співачці в'їзду в Україну через концерти в окупованому Криму і називають це політичним ходом.

Політтехнолог Тарас Березовець вважає, що Самойлову мають оголосити персоною нон-грата через концерти в Криму.

Політолог Юрій Романенко вважає, що заборона в'їзду Самойлової - прекрасний привід нагадати світові, що Росія анексувала Крим.

Радник віце-прем'єр-міністра Олексій Ліпіріді запропонував у перші ряди посадити бійців АТО з ампутацією кінцівок.

Схожої думки дотримується і журналіст Юрій Бутусов. Він вважає, що потрібно надати квитки на конкурс сім'ям загиблих на фронті та ветеранам.

А ось ті, хто вважає, що номер з яйцями і гаслами в бік представника РФ уже не пройде, оскільки відразу заговорять про толерантність до інвалідів.

Травесті-діва Монро висловила думку, що в цьому треба шукати позитив: наприклад, у тому, що буде порушено питання інфраструктури для людей з інвалідністю.

Громадський діяч Богдан Яременко не підтримує ідею не пустити Самойлову до Києва. За його словами, спровокований РФ скандал навколо відмови пустити в Україну співачку завдасть більше шкоди національній безпеці, ніж її приїзд до Києва.

Український ведучий Андрій Шабанов вважає, що найбільш цікаве у цій історії ще попереду і потрібно чекати офіційної відповіді України щодо її участі.

Журналіст Ігор Гужва пише, що співачка може розраховувати на солідну підтримку в європейських країнах під час голосування.

На думку журналіста Леоніда Канфера, рішення безпосередньо пов'язане зі скандалом на російському шоу "Хвилина слави", де члени журі Володимир Познер і Рената Литвинова не підтримали учасника-інваліда. Він пише, що все було продумано заздалегідь для того, щоб висунути від Росії Юлію Самойлову.

Російський телеведучий Олег Кашин також вказав на зв'язок між скандалом і рішенням відправити до Києва співачку з інвалідністю.

У СБУ поки не прийняли остаточне рішення і заявили, що зараз перевіряється інформація щодо візитів представника від Росії на Євробаченні-2017 в окупований Крим.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.