Путін розуміє, що його підставили його ж власні спецслужби

Путін розуміє, що його підставили його ж власні спецслужби
Олександр Петров і Руслан Боширов kyiveuromarathon

Bloomberg

Редакційний блог

Оригінал на сайті Bloomberg

Російський президент Володимир Путін роздратовано відкидає звинувачення у причетності шпигунів ГРУ до спроби вбивства на британській території, а також організації кібератак за кордоном. Але під цими запереченнями ховається відчутна стурбованість цілим каталогом сміховинних проколів горезвісної військової розвідки Росії.

Нові звинувачення з боку Нідерландів, Великої Британії і США в тому, що агенти ГРУ були спіймані на гарячому під час спроб зламати один з органів ООН, можуть дати поштовх до запровадження чергових санкцій проти Росії. Один з коментаторів на російському телебаченні, жорстко контрольованому урядом, розкритикував "некомпетентних" офіцерів розвідки і сказав, що "весь світ тепер сміється над нами". У той час як західні країни часто розглядають Росію "як сильного і затятого ворога, дуже неприємно, коли ми схожі на якийсь жарт", — сказав політолог Дмитро Некрасов в ефірі телеканалу "Росія 1".

Новини за темою

Ще до останніх звинувачень Путін вже демонстрував своє роздратування роботою власних шпигунів. Він зробив дуже їдкий коментар, погодившись із головою зовнішньої розвідки Сергієм Наришкіним, чиє відомство традиційно ворогує з ГРУ, який сказав, що атака в Солсбері була проведена так непрофесійно, що це просто не могли бути російські агенти.

"Путін добре розуміє, що його підставили його ж власні спецслужби", — сказав Bloomberg екс-агент КДБ Олексій Кондауров. "Його емоційні публічні реакції говорять самі за себе: він розсерджений і стурбований", — додав він. Деякі аналітики вважають, що останні викриття операцій ГРУ говорять не стільки про російську некомпетентність, скільки про бажання послати сигнал про свою готовність діяти. Інші припускають, що це ціна, яку Росія готова заплатити за свою агресивну шпигунську програму за кордоном.

Новини за темою

Спроба в Гаазі зламати комп'ютерну мережу штаб-квартири Організації із заборони хімічної зброї ООН, де якраз вивчаються докази Великої Британії про причетність Москви до хімічної атаки в Солсбері, штовхає США і Євросоюз до введення нових санкцій проти Росії.

Груба російська операція також дала розвідці Нідерландів більше доказів в більш широкому розслідуванні російських хакерських атак. Вивчивши дані вилучених у росіян комп'ютерів, вони помітили, що російські шпигуни проникали в мережі через вай-фай в Малайзії та Швейцарії, коли в цих країнах збирався Міжнародний Олімпійський комітет для обговорення допінгового скандалу.

"Хороші професіонали подбали б про очищення даних з комп'ютерів раніше за будь-яке викриття", — сказав експерт з питань безпеки та Росії Інституту міжнародних відносин у Празі Марк Галеотті. Нідерланди також використовували дані з вилучених комп'ютерів, щоб звинуватити ГРУ в спробі підірвати розслідування знищення малайзійського "Боїнга 777" над Україною у 2014 році. Однак, незважаючи на приниження, немає ніяких ознак того, що Росія збирається відступати в конфронтації із Заходом або згорнути свої інтенсивні шпигунські операції.

Генрі Майєр, Ірина Резник

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів