Путін хотів обміняти Донбас і Сирію на Крим, але Трамп виявився тим ще "міняйлом"

Путін хотів обміняти Донбас і Сирію на Крим, але Трамп виявився тим ще "міняйлом"
Володимир Путін і Дональд Трамп AFP

Оригінал на сторінці Альфреда Коха у Facebook

Після всіх останніх санкцій, бомбардувань, хімічних атак, отруєнь, вигнань дипломатів і падінь ринків можна твердо сказати таке.

Росія в найближчому майбутньому вже не повернеться до G8, санкції з неї знято не буде (найпевніше, все тільки починається) і Путін вже ніколи не розміняє Сирію або Донбас на якесь пом'якшення позиції своїх західних "колег" щодо анексії Криму або санкцій.

Після анексії Криму Путін вирішив, що для розмінів із Заходом йому не потрібно робити поступки щодо якихось старих претензій до нього, на кшталт прав людини або непрозорих виборів.

Він вирішив "наплодити нові сутності", які й розміняти на комфортне йому статус-кво з Кримом у складі Росії. І тоді він отримає Крим без поступок за вказаними вище старими претензіями.

Для цього він затіяв війну в Донбасі і вліз у громадянську війну в Сирії. Щодо й того, й іншого йому абсолютно байдуже: він легко це віддав би Заходу в обмін на визнання де-факто російської анексії Криму.

Але щось пішло не так... Чи то вбивство Нємцова стало останньою краплею, чи то отруєння Скрипаля...

Новини за темою

А можливо, він нарвався на такого ж, як він, любителя "плодити нові сутності" для поповнення ними резервів для розмінів. І цією людиною виявився Трамп з його багаторічним бізнес-досвідом на одному з найбільш конкурентних ринків у світі: девелоперському ринку Нью-Йорка.

Трамп одразу ж наклав всілякі нові санкції, дав зброю Україні та двічі відбомбився "Томагавками" в Сирії, за одним ходом угробивши кількасот росіян під час милої лютневої колотнечі.

І ось всю цю розкіш він тепер міняє на Донбас і Сирію. Йому теж цього всього не шкода і він легко своє "фальшиве золото" розміняє на "фальшиве золото" Путіна.

А "справжнє золото" (позиція Заходу щодо Криму) взагалі якось непомітно зникло зі столу переговорів. Трамп наче говорить Путіну: у відповідь на твоє фуфло я замастирив стільки свого фуфла, що в тебе фантазії забракне виміняти його все.

Фактично Захід відмовився прийняти послуги Путіна щодо ліквідації ІДІЛ. ІДІЛ було розгромлено без участі Росії, і тепер вся путінська афера в Сирії не має ніякої "ринкової" вартості: її не можна нікому продати...

І в цих умовах робити бомбардування більш масштабним, ніж воно було в суботу, немає ніякого сенсу, бо ще старий францисканець Оккам навчав нас, що "не слід множити сутності без потреби".

У тому числі ще й тому, що їх потім не буде куди дівати. Ось Путін наплодив - і тепер не знає, що йому з цією валізою без ручки робити: і кинути шкода, і нести важко.

Альфред Кох

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів