Мустафа Найєм. Фото з архіву.
З відкритих джерел

Оригінал на сторінці Мустафи Найєма у Facebook

Спочатку вони називають блокадників рукою Кремля, потім приймають рішення розігнати її силою, кидають у політичні жорна поліцію і силові структури, а потім - коли ситуація набуває обрисів маразму - вирішують, що взагалі блокада - це добре, але тільки якщо за рішенням РНБО...

Скажіть, мені одному здається, що ми нашару наїлися л..на?!

Висловлю свою думку. Три роки вони не хочуть визнати окупацію Донбасу на законодавчому рівні (наразі поспіхом готують законопроект, текст якого намагаються поцупити в інших). Законопроекти гальмуються, відповідей немає, напруження зростає. Весь цей час система продовжує утримувати на плаву компанії Ріната Ахметова за рахунок людей - за формулою Роттердам+. Торгівля з Кримом триває в рамках ганебної вільної економічної зони, якою активно користуються все ті самі Рінат Ахметов і Дмитро Фірташ.

Новини за темою: Порошенко: Негативний ефект від блокади для України є очевидним

У результаті делегітимізується все - саме поняття війни, органи влади, честь і гідність Збройних сил, реформи в поліції, зусилля в тилу... Все зводиться до дрібного торгашества.

Власну нерішучість пояснюють гібридним характером війни, звинувачуючи всіх і вся в колабораціонізмі. А на всі запитання відповідь одна: "Кому пояснювати - цим відморозкам, парасюкам-семенченкам?!"

Чорт його бери, та крім них у країні є мільйони людей, які не розуміють, що відбувається! Країні пояснюють, навіть не натякають на якусь цілісну стратегію та бачення - до чого це все призводить, які болючі компроміси на нас чекають і з чим доведеться погодитися заради єдності в майбутньому.

Призупинення торгівлі з ОРДЛО технічно і фактично - це початок повної втрати окупованих територій. Слідом за поставками руди з російських ГЗКів і відновленням виробництва на конфіскованих підприємствах почнеться облаштування життя робітників, їхніх сімей та супутньої інфраструктури. Системний бізнес буде вважати ризики інакшими, ніж Кремль, - не ситуативно і "лише б гірше", а з довгостроковим плануванням. Для Усманова, на відміну від Суркова, це вже не просто територія, а актив, про який треба дбати, бо він дає прибуток.

Новини за темою: Бойовики про блокаду: Нам все одно

Відповідальні за все це як ті, хто в догоду інтересам свого електорату (а хто банально - гаманця) використовували настрій людей, щоб влаштувати блокаду, так і ті, хто три роки не могли знайти в собі сміливість говорити з людьми прямо, переконувати і пояснювати природу взаємовідносин з неконтрольованими територіями. Хто два з половиною місяці не приймали рішення і не змогли відокремити інтереси олігархів, які так чи інакше були замішані в блокаді, від реальних настроїв людей; кому простіше було влаштовувати міжсобойчик, пити чай у високих кабінетах, а не виходити до людей і пояснювати.

Жадібність і легкодухість лідерів коштуватимуть нам довгих років повернення наших земель.

Мустафа Найєм

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.