Про надійність месенджерів: Чому країни з цензурою блокують дзвінки в Telegram

У Telegram вже були проблеми з обмеженнями в деяких частинах світу, тому що, на відміну від інших компаній, ми постійно захищали приватне життя наших користувачів і ніколи не укладали угод з урядами, пише Павло Дуров

Про надійність месенджерів: Чому країни з цензурою блокують дзвінки в Telegram

У Telegram вже були проблеми з обмеженнями в деяких частинах світу, тому що, на відміну від інших компаній, ми постійно захищали приватне життя наших користувачів і ніколи не укладали угод з урядами, пише Павло Дуров

112.ua не тільки веде свій канал у "Телеграме", але й знайомить читачів з новинками цього перспективного сервісу. Нещодавно Telegram запустив голосові дзвінки (ми писали, як їх налаштувати), але не в усіх країнах ними можна користуватися. Деякі держави не дають своїм громадянам права телефонувати в "Телеграмі". Засновник сервісу Павло Дуров пояснює, чому це відбувається. Справа в тому, що Telegram не надає наших даних владі, як це роблять інші сервіси, а шифрування даних у дітищі Дурова на вищому рівні. Загалом ми радимо вам підписатися на наш канал у "Телеграмі" і почитати цікавий блог Павла.

Оригінал у блозі Павла Дурова

Як ви, напевно, чули, нещодавно ми запустили зашифровані голосові виклики для Telegram. Вони суперлегкі у використанні і вдосконалюються з часом, використовуючи машинне навчання.

Новини за темою

Особисто я рідко телефоную. Коли я жив у Росії, я звик ніколи не розмовляти телефоном, тому що кожна розмова записувалася корумпованими правоохоронними органами. Ця звичка залишилась у мене навіть після того, як кілька років тому я виїхав з Росії. Я не очікую, що відповідні органи інших країн будуть більше поважати конфіденційність, ніж їхні російські колеги. Як на мене, вони скрізь однакові, просто деякі успішніше займаються маркетингом.

Можливо, зараз мої телефонні звички зміняться, позаяк я використовую безпечні дзвінки в Telegram, щоб спілкуватися з членами моєї команди і сім'єю. На жаль, не всі у світі зможуть скористатися такою можливістю.

У таких країнах, як Саудівська Аравія, трафік Telegram обмежують, щоб ним було не так зручно користуватися. В інших країнах, таких як Китай і Оман, він є повністю заблокованим. В Ірані, де Telegram має близько 40 млн активних користувачів, голосові дзвінки Telegram було повністю заблоковано інтернет-провайдерами країни та операторами мобільного зв'язку за наказом судової влади.

Новини за темою

У Telegram вже були проблеми з обмеженнями в деяких частинах світу, тому що, на відміну від інших компаній, ми постійно захищали приватне життя наших користувачів і ніколи не укладали угод з урядами. За три з половиною роки існування Telegram не розголосив жодного байта особистих даних користувачів жодній третій особі.

Але такі сервіси, як WhatsApp, наприклад, не блокувалися в Китаї, Саудівській Аравії, Ірані та інших країнах, відомих своєю цензурою. Це відбувається тому, що WhatsApp (і його материнська компанія Facebook) з радістю торгують довірою користувачів для збільшення частки на ринку. Твердження, що "WhatsApp і треті сторони не можуть читати або слухати ваші повідомлення й виклики WhatsApp", є абсолютно неправильними.

Новини за темою

WhatsApp насправді може читати і слухати ваші дзвінки та повідомлення, оскільки вони можуть непомітно змінювати ключі шифрування для 99,99% своїх користувачів.

Ба бльше, треті сторони, такі як Google або Apple, мають прямий доступ до більшості чатів користувачів WhatsApp. Це пов'язано з тим, що WhatsApp ввів в оману більшість користувачів, і вони дозволили сторонні резервні копії. І цей доступ не обмежується тільки цими третіми сторонами. Apple і Google своєю чергою змушені мати справу з офіційними запитами даних з усіх країн, в яких у них є бізнес. Що стосується ваших метаданих WhatsApp, то вони вже продаються рекламодавцям корпорації Facebook.

Новини за темою

Заявляючи, що вони повністю безпечні, наші конкуренти можуть бути залучені до найбільшого обману споживачів в історії людства.

Для порівняння: Telegram покладається на наскрізне шифрування і на вбудовану зашифровану і розподілену хмару повідомлень та мультимедіа. Відповідні ключі дешифрування розділено на частини і розподілено по різних юрисдикціях різних країн. Ця структура робить ваші дані в хмарі в сто разів більш захищеними і безпечними, ніж коли вони зберігаються централізовано в Google, Facebook або Apple.

Новини за темою

Не дивно, що уряди і регулівні органи незадоволені існуванням Telegram. Нехай вони блокують нас так, як захочуть. Ми не змінимо наших принципів. Ми не зрадимо довіру наших користувачів. Я знаю, що незручно, якщо Telegram (або його функції) обмежено у вашій країні. Але іноді краще припинити використовувати службу зв'язку, ніж продовжувати нею користуватися, вірячи в уявну безпеку.

Саме тому я роками уникав дзвінків у Росії і за її межами. І саме тому я можу повернутися до них зараз у Telegram.

Павло Дуров

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...