Про довіру в економіці: Уроки для спецслужб

Про довіру в економіці: Уроки для спецслужб
Радио "Свобода"

Олег Устенко

виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера

Оригінал на сторінці Олега Устенка у Facebook

Економіка та її розвиток багато в чому базується на довірі. Економічні агенти мають вірити один одному. Щоб комерційні банки кредитували, вони мають довіряти своїм позичальникам. Для того щоб населення відкривало депозити, воно має довіряти банку. Всі разом мають вірити в те, що політика національного банку є правильною і йде на благо.

Новини за темою

Компанії, коли платять податки, мають вірити в те, що їхні гроші буде використано раціонально на благо суспільства, а не окремих привілейованих груп, в іншому випадку бажання платити податки буде зменшуватися пропорційно до недовіри.

Населення витрачає менше грошей на поточне споживання, якщо не вірить у правильність економічної політики держави, і таким чином знижує потенційні перспективи для економічного зростання.

Інвестори не вкладають гроші в економіку, якщо не вірять, що права власності в країні достатньо захищено, і тому країна не в змозі змінити траєкторію свого розвитку.

Новини за темою

Цей ряд про важливість ДОВІРИ може бути продовжено до нескінченності. Довіра формується роками (якщо не десятиліттями), але втрачається одним неправильним рухом (іноді спецоперацією).

Олег Устенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів