Найстаріші лідери Африки
28.26 | 34.37 |
Оригінал на сторінці Марти Олійник-Дьомочко у Facebook
Мене часто питають, який "середній" вік африканських президентів. І відповідь на це запитання зазвичай засмучує.
Середній вік десяти найстаріших африканських лідерів становить 78 років, що є високим показником порівняно із середнім віком на континенті - 19,4 року.
Іншими словами, один з десяти найстаріших лідерів Африки майже вчетверо старший за звичайного африканця.
До порівняння, середній вік керманичів найбільш розвинутих країн світу становить лише 52 роки.
Ось 11 найстаріших лідерів Африки:
Рейтинги ВВП на одну особу африканських країн з десятьма найстарішими лідерами в усьому світі є нижчими за 100. Частина із лідерів перебувають при владі десятиліттями, що ускладнює зміни в країнах.
У багатьох випадках цей лідер - це той, хто народився до появи соціальних медіа та інтернету, а у випадку 92-річного Роберта Мугабе - перед винаходом телебачення, електричних бритв (який, щоправда, більше не обіймає президентської посади).
Такі президенти, особливо у випадку Африки, часто втрачають зв’язок з реальністю.
Наймолодшим лідером африканської країни є Абій Ахмед Алі, прем’єр-міністр Ефіопії. Йому - 43.
До речі, не всі африканські лідери обіймали президентські посади в поважному віці:
Деякі експерти пов’язують такий поважний вік президентів з певними африканськими традиціями - наприклад, племінним устроєм, де до осіб старшого віку прийнято ставитися з величезною пошаною.
Не можна відкидати і фактора банальної жадібності й бажання наживи африканських лідерів, які завдяки корупції нажили мільйонні статки.
Та самі президенти бачать себе як останній бастіон, який стримує навалу неоколоніалізму на континент.
Африка потребує лідерів, які здатні оцінити переваги континенту, гнучко захищати африканські інтереси і бути відкритими до діалогу з розвинутим світом для справедливого партнерства.
Виникає запитання, чи здатні "старі вовки" африканської політики стимулювати технічну революцію, якщо часто їхня політика схожа на "розпродаж" інтересів та ресурсів?
Марта Олійник-Дьомочко
Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію