Президентом України має стати антикризовий менеджер

Президентом України має стати антикризовий менеджер
Фото з відкритих джерел

Наталія Білоус

Політолог

Ми з кожним днем наближаємося до президентських виборів, і з кожною секундою інтрига зростає. Хто ж стане шостим президентом України? Як показують спостереження, громадян цікавить не стільки публічність особи, як те, буде ця персона незалежною або ж і далі українська політика залежатиме від настрою американської чи російської "верхівки", як це відбувається протягом 26 років.

Як і раніше, для українців актуальними є питання війни, економічної стабільності та цивільної безпеки. Якщо на попередніх президентських виборах наголошувалося на тому, що проголосуємо в один тур - і отримаємо мир у країні за кілька днів, то зараз народ на такі маніпуляції не поведеться. На цьому етапі суспільство вимагає звіту за конкретні справи, а не порожні слова. Не виключено, що популістські гасла про райське життя будуть присутні, як завжди це буває, але не матимуть масової підтримки.

Новини за темою

У соціумі виникає запит на пошук антикризового менеджера, який зуміє об'єднати Україну і не вестиме розколу за принципом мови, релігії та інших спірних моментів. Народ втомився від війни без кінця й краю. Незважаючи на те що війна щодня забирає наших кращих співгромадян, при цьому відкрито ведуться торговельні відносини з агресором. Відповідно, у самих українців немає віри в те, що за цієї влади та нинішнього політичного розкладу у країні настане мир. Звідси й виникає необхідність в обранні президентом України людини, яка зуміє в цій розрусі швидко навести лад, не боячись масової критики однодумців й опонентів. Бо інакше якщо в 2019 році не буде обрано антикризового менеджера, країна ще більше загрузне в економічній і політичній кризі, аж до оголошення технічного дефолту.

Одного разу за допомогою Фейсбуку я проводила опитування користувачів зі всієї України, було опитано 300 юзерів. Ось яка спостерігається тенденція:

  1. 60% респондентів хочуть в українській політиці бачити абсолютно нові обличчя, особливо серед кандидатів у президенти, які раніше не були замішані в корупційних скандалах і не є родичами нинішніх політиків.
  2. 20% респондентів готові самі балотуватися в президенти України, лише б змінити систему і довести суспільству, що громадяни самі будують свою державу.
  3. 15% респондентів стверджують, що інститут президента необхідно ліквідувати, оскільки цей державний орган не виправдав надій громадян, а натомість має бути парламентська республіка.
  4. 5% опитаних вважають, що народ – не джерело влади і не в змозі змінити кланову систему.

Новини за темою

Безумовно, серед громадян є певна частина людей, які повністю не довіряють державним органам влади, вважають, що Майдани нічого хорошого соціум не навчили і що взагалі немає ніяких законних методів боротьби з нелегітимною владою. Це абсолютно не так. Деколи простіше визнати нинішні положення, аби нічого не змінювати, адже тільки лінь і невіра в себе і свої сили може зупинити народ на шляху до перемоги. А перемога – це краще життя для наших дітей в Україні, а не на заробітках у сусідів. Запам'ятайте назавжди, що політики – не є вічними, це лише тимчасовий сервіс, підконтрольний роботодавцю – народу. Сподіваюся, що на президентських виборах в 2019 році українці керуватимуться своїми мізками, а не пакетом гречки від якогось там "старого" популіста.

Наталія Білоус, політолог

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів