Президент хоче на посаді начальника поліції Києва свою людину, і ніякі критерії його не цікавлять

Іноземці, до речі, проти такої чітко вираженої політичної волі президента не заперечували

Президент хоче на посаді начальника поліції Києва свою людину, і ніякі критерії його не цікавлять
112.ua

Юрій Бутусов

Журналіст

Іноземці, до речі, проти такої чітко вираженої політичної волі президента не заперечували

Призначення Олександра Терещука на посаду начальника поліції Києва на Вищій атестаційній комісії МВС обговорювалося більше години. Я брав слово чотири рази, і говорив, що Терещука взагалі неприпустимо розглядати, через порушення закону про люстрацію, і що керівна посада начальника обласного УВС під час Майдану не дозволяє говорити про довіру суспільства, і що один політичний виняток із загального правила призведе до низки скандалів - адже Терещук подумає, що політичними методами і він може призначати кого хоче. Але Хатія сказала, що бере відповідальність на себе, інакше може виникнути загроза реформи поліції, тому що призначення Терещука - результат політичних домовленостей:

"Начальників районних управлінь поліції я буду призначати сама, тут не буде політики. Я розумію і погоджуюся з усіма ризиками. Але якщо я не призначу Терещука, у нас будуть проблеми з реалізацією проекту, і ми можемо втратити все. Це політична вимога, з яким я повинна рахуватися. Але треба почекати сто днів. Тому я беру відповідальність за це призначення на себе. І гарантую, що через сто днів жорстку перевірку результатів роботи почнемо з Терещука".

Новини за темою

Аваков пояснив членам комісії: "Призначення Терещука - це категорична вимога президента. Нам сказали прямо - якщо не призначимо Терещука, то виникнуть складності з підтримкою БПП бюджету на поліцію і реформа буде зірвана. Тому у нас з Хатією загальна позиція - призначити Терещука, а через 100 днів провести перевірку ефективності дій всіх начальників обласних управлінь, і прийняти об'єктивні рішення".

Президент хоче на посаді начальника поліції Києва свою людину, і ніякі критерії його не цікавлять. Це було сказано відкритим текстом.

Свідками засідання і цих слів є всі іноземні учасники комісії, від Європейської комісії, Мін'юсту США, і народні депутати Мустафа Найєм та Антон Геращенко.

Іноземці, до речі, проти такої чітко вираженої політичної волі президента не заперечували, хоча в підтримку теж ніхто не висловився. Так, наші внутрішні справи залишаються нашими внутрішніми справами.

Однак Терещука зняли, не чекаючи ста днів. Причина, по якій Хатія і Аваков пішли на відкритий конфлікт з Порошенком і прибрали Терещука - це те, що саме Терещук організував мітинг звільнених міліціонерів під МВС проти реформи поліції в неділю. Масова участь звільнених київських міліціонерів у мітингу забезпечено прямими розпорядженнями Терещука та ряду начальників районних управлінь. Навіщо був скликаний мітинг? Тому що, призначивши Терещука, Хатія з Аваковим не переатестували діючих начальників районних управлінь міліції Києва. А Терещук хотів зберегти всіх своїх. Його призначили за політичною логікою, і за такою ж політичною логікою він вирішив зберегти стару команду на керівних посадах у Києві.

Новини за темою

Терещука здали кілька його підлеглих, які були в числі організаторів акції протесту під МВС, але вирішили перейти на "світлу сторону" і з'явилися до Хатії з явкою з повинною. Після свідчень участі Терещука в акції, спрямованої проти реформи поліції, Хатія не коливалася, і рапорт на звільнення був виданий миттєво, і також миттєво підписаний Аваковим.

Тепер я дуже сподіваюся, щоб відставка Терещука не призвела до тих наслідків, про які попереджали Хатія і Аваков. Щоб президент підтримував реформу поліції, щоб була солідарною підтримка БПП. Адже принципи і реформи держави вище політичної доцільності, чи не так? Ми скоро побачимо.

Новини за темою

Ну і сподіваюся, з урахуванням загострення політичної ситуації, що новий начальник поліції буде призначений негайно, і це буде не компромісна фігура, а людина з репутацією, яка буде користуватися довірою суспільства.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів