banner banner banner

Прев'ю біатлонного сезону: Шанси Семенова, Підгрушної та Джими у 2017 році

Зовсім небагато залишилося до нового старту біатлонного сезону, вже на цими вихідними стартує перший етап у шведському Естерсунді. Наші спортсмени встигли привчити нас до своїх успіхів, а тому 112.ua пропонує розібратися з фаворитами і шансами українських біатлоністів на етапах Кубка світу

Прев'ю біатлонного сезону: Шанси Семенова, Підгрушної та Джими у 2017 році
Жіноча збірна України з біатлону Фото з відкритих джерел

Сергій Забуранний

Спортивний оглядач

Зовсім небагато залишилося до нового старту біатлонного сезону, вже на цими вихідними стартує перший етап у шведському Естерсунді. Наші спортсмени встигли привчити нас до своїх успіхів, а тому 112.ua пропонує розібратися з фаворитами і шансами українських біатлоністів на етапах Кубка світу

Чоловіки

Нинішній сезон у чоловіків навряд чи буде мати серйозні відмінності від попередніх. Є Мартен Фуркад і всі інші. Звичайно, дуже круто, що в гонці залишається легендарний норвежець Уле-Ейнар Бьорндален, але реальну боротьбу в загальному заліку французу буде важко нав'язати. Чекають прогресу від Симона Шемпа, Йоханнеса Бьо, особливо в контексті того, що колишній тренер Фуркада Зігфрід Мазе тепер працює з норвезькою командою. Але реальність така, що француз дуже хороший на даному етапі кар'єри, і поки не видно, щоб він зменшував оберти. Тому локально, в окремій гонці буде шанс у кожного, в тому числі і у нашого найкращого біатлоніста Сергія Семенова, а от у боротьбі за "глобус" Мартен буде впевнено лідирувати.

Цього року у чоловічої збірної України з'явився новий тренер – словак Юрай Санітра. Подивимося на результати після зміни тренера, хлопці зараз у нас зібралися талановиті, багато молоді, є від кого чекати прогресу. Що стосується нашого Сергія Семенова, то він може вистрілити в будь-якій гонці і порадувати подіумом. Минулого року йому це вдалося зробити на чемпіонаті світу в Холменколлені, на дистанції 10 км у спринті. Цікаво, що тоді Сергій поступився легендою Бьерндалену лише 0.7 секунди, могло бути і срібло. У Семенова є проблеми зі стрільбою, загальні середні показники виявилися трохи вищими в порівнянні з попереднім сезоном - 83.7 проти 82.2. Але здається, що цей прогрес був досягнутий за рахунок зменшення швидкості, принаймні, його середній час відставання на кілометр від середнього часу п'яти кращих результатів у спринтерських гонках збільшилася майже вдвічі порівняно з позаминулим сезоном - з 2.70 до 4.60. Подивимося, як буде в новому сезоні.

Сергій Семенов Фото з відкритих джерел

Новини за темою

Продовжуємо розраховувати на успішні виступи Олександра Жирного, у нього хороша стабільна стрільба, на рівні 88% в індивідуальних перегонах і 86.2% з урахуванням естафети. В індивідуальних гонках він далекий не тільки від подіуму, але і зони "квітів", проте в естафеті його результати дуже важливі.

Дмитра Пидручного теж варто розглядати в основній обоймі. Стріляє він слабший Жирного, тут є де додати. Особливо це стосується естафети з точністю до 67.7%. Його результати стали нижчими за стрілянину в порівнянні з попереднім сезоном, але він додав у швидкості, тепер головне - знайти баланс в основних показниках.

Ще не сказав останнє слово Володимир Семаков, який і хороший хід може показати, і в точності залишається на рівні. Варто чекати прогресу у Дудченка і Труша. Що стосується Прими, то йому поки не вистачає стабільності, як і Кильчицкому. Будемо спостерігати за їхнім розвитком при новому тренері.

Жінки

Основні успіхи в біатлоні у нас пов'язані з нашими жінками – сестри Семеренко, Олена Підгрушна, Юлія Джима показують стабільно високі результати. Минулий сезон з п'ятим місцем у загальному заліку, безперечно, варто занести нам в актив, більше того, він підняв високу планку очікувань у вболівальників. Між тим, підтримувати такий високий рівень буде непросто. Пішла в декрет олімпійська чемпіонка Віта Семеренко, її сестра Валентина також мала намір пропустити сезон у зв'язку з проблемами зі здоров'ям. Вона пропустила літні збори, ще на початку осені вважалося, що на цей рік з виступами у неї не складеться. Але Валя проявила характер і бійцівські якості і вже восени приступила до тренувань та зборів. На першому етапі її чекати марно, але за словами президента федерації біатлону Володимира Бринзака, головний тренер жіночої збірної Урош Велепец стежить за показниками Валентини Семеренко. У будь-якому випадку, для неї важливо набрати форму до Олімпіади в наступному сезоні, а тому форсувати підготовку та даремно ризикувати ніхто не стане, важливо розраховувати на інші резерви. Крім сестер Семеренко, пропустить фактично весь сезон і Ольга Абрамова.

Новини за темою

Всьому виною річна дискваліфікація за вживання мельдонію. Нехай українська сторона і напирає на невинуватості спортсменки, але вирішили не подавати апеляцію, щоб уникнути зайвих витрат. Дискваліфікація закінчується 4 лютого, за два дні до старту чемпіонату світу, а це значить, що вона пропустить левову частку стартів цього сезону. Крім цього, висока ймовірність, що Абрамова не зможе потрапити на Олімпіаду-2018, якщо МОК затвердить недопуск спортсменів, які притягувалися за допінг. Зрозуміло, що федерації видніше, але, може, все-таки варто було залучити гроші спонсорів для захисту доброго імені спортсменки. Бринзак стверджує, що це не має сенсу, оскільки апеляція навряд чи дасть ефект: мовляв, великі організації рідко змінюють свої рішення. Все так, але це питання престижу, захисту репутації та правильного позиціонування – зазвичай менше б'ють тих, хто дає здачі або хоча б чинить опір, а не покірно мовчить.

Олена Підгрушна Фото з відкритих джерел

У будь-якому випадку, відкривати сезон будемо без сестер Семеренко та Абрамової. Але, на щастя, у нас досить міцні позиції у дівчат і є за кого вболівати з хорошими шансами на успіх. Олена Підгрушна дуже добре виступила в минулому сезоні, немає ніяких причин, щоб не повторити успіх у новому сезоні. Минулого року їй вдалося дуже органічно повернутися у великий спорт після невеликого періоду роботи в міністерстві. Зараз, коли вона повернула собі змагальний ритм, звикла до вимог Уроша, здається, що можна чекати прогресу. Успішні в цьому році виступи на літньому біатлоні (1-ша в спринті і 2-га в гонці переслідування), а також друге місце в мас-старті в норвезькому Шушені за два тижні до офіційних стартів тільки підтверджують позитивні очікування. Олена в дуже хорошій формі і готова до насиченого сезону.

Новини за темою

Юлія Джима своїми останніми виступами теж налаштовує на позитивний лад. Їй вдався минулий сезон, який вона закінчила на 13-му місці в загальному заліку, а її передсезонні старти в Шушені і взагалі справили фурор. Перше місце в мас-старті, третє у спринті говорять самі за себе, тим більше, що склад учасників в Шушені був дуже пристойний. Юлія ще з минулого сезону додала в швидкості, в цьому компоненті її прогрес помітний, ще б стабільності у стрільбі трохи додати, і результати стануть тільки кращими. В Шушені Джима на трасах по разу промахнулася. За словами самої Юлі, її проблеми зі стрільбою – питання чистої психології, а не тренерських упущень. Якщо це дійсно так, то багато чого буде залежати від її роботи, наскільки вона додасть ментально.

Юлія Джима Фото з відкритих джерел

Проблеми зі стрільбою і в інших дівчат - Анастасії Меркушиної і Яни Бондар. У обох дівчаток хороша швидкість, відмінні показники функціональної готовності, але стрільба поки все псує. Більше це стосується Бондар. На думку Бринзака, стрільба Яни - це також питання психології, оскільки на тренуваннях у неї непогано виходить. Важливо, щоб Яна взяла себе в руки і додала вже в цьому сезоні.

Зрозуміло, що молодий склад української збірної викликає побоювання, деякі припускають, що після цього сезону ми втратимо максимальну квоту на виступи у Кубку світу. Однак я б не став перебільшувати. Конкуренція висока, але прогрес інших збірних не контрастує з виступами наших спортсменок, ми в обоймі кращих. Підгрушну і Джиму можна сміливо зарахувати до топів, тим більше, що в жіночому біатлоні традиційно більш широкий пул претендентів на" кришталевий глобус". Вже зараз, крім минулорічної переможниці Коукалової та наших дівчат, туди можна сміливо зарахувати Марі Дорен-Абер, Доротею Вірер, Тириль Екхофф, Кайсі Макарайнен, Франсиску Хільдебранд.

Новини за темою

Не забуваємо, що ми можемо очікувати на успіх не тільки в індивідуальних гонках, а й естафетах. Це стосується не тільки жіночої і чоловічої естафети, але і змішаних, де специфіка така, що стабільно сильний склад може виставити лише Франція, Норвегія та Німеччина, а далі йде пул з п'яти команд з хорошими спортсменами, здатних додати в певний момент, серед них і наша збірна.

Варто відзначити, що стежити за перипетіями біатлонного сезону можна буде на каналі "Перший національний", а також на сайті 112.ua. Почесний президент федерації біатлону і колишній депутат України Микола Томенко не так давно сказав, що взимку хороших новин для українського народу, крім виступів нашої збірної в біатлоні, буде не так багато. Думаю, що варто до нього прислухатися, він, мабуть, знає, про що говорить.

Сергій Забуранний

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>