Порошенко прийшов на зустріч з журналістами, але говорив лише з виборцями

Але разом з тим, президент свою прес-конференцію може вважати успішною

Порошенко прийшов на зустріч з журналістами, але говорив лише з виборцями
Прес-конференція Порошенка 14 травня 2017 р. АП

Вадим Колодійчук

Ведучий на "112 Україна"

Але разом з тим, президент свою прес-конференцію може вважати успішною

Чи проголосував би я за президента Порошенка після його прес-конференції? Так. А ви? Поки ви зважуєте всі за і проти, чи дивуєтеся моєму вибору, додам одне уточнення – якби це було перше спілкування Петра Порошенка з журналістами на чолі держави і бажано за перші 100 днів або півроку роботи. Президент все говорив правильно (якщо орієнтуватися на виборця) – і про війну на Донбасі, і про розслідування вбивства Павла Шеремета, про США і Росію, ЗМІ і навіть Євробачення. Але це все за умови, що я не жив у цій країні останні кілька років.

Для об’єктивності, звісно, варто сказати, що є речі, які не можуть відбутися навіть за 3 роки. Але чесно кажучи, після цієї прес-конференції не додалося впевненості у тому, що вони таки відбудуться в найближчому майбутньому. І тут я не маю на увазі долар по 8 гривень, закінчення війни на Донбасі, пенсійну реформу та все інше, над чим і надалі працює діюча влада. Ні, я хочу результату того, що вже вважається закінченим чи мало бути таким, тому що мені (громадянину та виборцю) це обіцяли – мою нову поліцію, електронні декларації, як інструмент очищення влади, покарання за корупцію топ-посадовців, Верховну Раду, яка працюватиме ефективно. Цей список можна продовжувати до безкінечності. Але якщо президент жодного разу не визнав, що щось пішло не так, то чи означає це, що такий стан справ у державі його влаштовує? Чи це вже "перемога" вчорашнього дня, а далі нас чекають нові "звершення"?

Новини за темою

Але разом з тим, президент свою прес-конференцію може вважати успішною – його команда добре підготувалася, і сам глава держави добре провів спілкування з пресою. Він тримав увагу публіки (хоча те, як часто преса може поспілкуватися з гарантом у такому форматі, звісно, допомогло у даному випадку), гарант тримався гідно і по-європейськи демократично, вживав англійські слова, хоча і не зміг обійтися без русизмів, жартував і контролював ситуацію, коли першим почав говорити про розслідування вбивства Павла Шеремета, не чекаючи запитання. Петро Порошенко був щирий та відкритий у відповідях, навіть у питаннях про особисте життя та родину (хоча яке може бути особисте життя у президента країни). Але, звісно ж, ця щирість була дозованою та контрольованою, як це може робити лише досвідчений політик і дипломат. Щоправда, порівняно з попередньою прес-конференцією, складних для особисто президента питань було менше.

Але неприємний післясмак читався на обличчях журналістів по закінченню прес-конференції. Президент спілкувався з представниками ЗМІ майже 2 години, які поставили зо 2 десятки питань. Але далеко не на всі з них прозвучала відповідь. Зате було вдосталь виправдань і незгоди з журналістами. Майстерно, але сумно. Гнітюче.

Новини за темою

І ще одне, що трохи дивує. Якщо зустріч з пресою була приурочена безвізу з ЄС, то чому її провели саме зараз? Чому не, скажімо, 11 червня, коли очікується запровадження лібералізації візового режиму з Євросоюзом? Це теж неділя. Можливо, це пов’язане з насиченим політичним життям найближчий місяць? Тоді чого нам чекати найближчим часом? Схоже, щось цього літа має бути, бо наступний "великий вихід в люди" у президента буде за три місяці, коли він звертатиметься з посланням до Верховної Ради. А для цього потрібна чергова перемога, з якої можна почати свій виступ. Якою ж вона буде – питання відкрите.

Вадим Колодійчук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...