Поранені на Майдані отримали пільги як УБД. Що про це говорять на фронті

У розмовах довелося почути кілька думок щодо того, навіщо це рішення Ради

Поранені на Майдані отримали пільги як УБД. Що про це говорять на фронті
Фото з відкритих джерел

Михайло Ухман

Журналіст, доброволець

У розмовах довелося почути кілька думок щодо того, навіщо це рішення Ради

 

Верховна Рада України надала громадянам, які дістали тілесні ушкодження під час Революції Гідності, пільги, відповідні пільгам учасників бойових дій. За це проголосував 241 нардеп. Депутати відхилили норму про надання пораненим революціонерам статусу учасника бойових дій, лишивши лише відповідні пільги для цієї групи людей, запровадивши визначення "постраждалі учасники Революції Гідності". Дія цієї статті не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил України та інших військових формувань, які дістали тілесні ушкодження під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.

Цікаво, що таке рішення парламенту було сприйнято неоднозначно, зокрема на фронті. Люди поділилися на два табори. Одні підтримують таку ідею, мовляв: "Нарешті, ми стали потрібними Україні, за яку постраждали". Інші категорично проти такого рішення, адже "нівелюється сам статус учасників бойових дій", які ведуть боротьбу на сході України. Проти цього закону є добровольці, які воювали та зараз воюють, безплатно, до речі. І не мають нічого від держави.

У розмовах довелося почути кілька думок щодо того, навіщо це рішення Ради. Дехто схиляється до думки, що це просто подачка людям до річниці Революції Гідності. Мовляв, влада боїться чергової хвилі протестів, адже стільки часу пройшло, а винні не покарані за вбивства.

Ось думки кількох людей, які безпосередньо зіткнулися з війною на Донбасі, а деякі були на Майдані. Що думають вони з цього приводу?

Фото з відкритих джерел

Роман Коржов, заступник голови ВЦА міста Красногорівка

- Учасник бойових дій. Ці три слова говорять самі за себе. До чого тут Майдан? Хоча в наш час ми не маємо права видавати і ці посвідчення УБД. Адже в Україні не війна, а АТО за законом. Вони можуть надати статус "Постраждалий під час Революції Гідності", проте тільки не варто прирівнювати все до УБД.

Ганна Демиденко, керівник Служби соціального захисту ДУК-УДА

- Проголосували не за статус УБД, а за статус "Постраждалий учасник Революції Гідності". Це добре. Але дивимось й аналізуємо далі. Цитую документ: "…від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року – на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції". Тобто, сепаратисти спокійно можуть оформлювати собі "інвалід війни" та користуватися всіма благами українського соцзахисту. Як цього уникнути, невідомо. Із позитивних сторін - ці зміни не стосуються міліції та інших силовиків.

Фото з відкритих джерел

Володимир Ліктей, боєць-доброволець

- Я воюю чотири роки і не можу отримати УБД, тому що доброволець. Маю інвалідність, в армію офіційно не беруть. Що мені робити в такому випадку? На Майдані був поранений, проте не маю жодних документів.

Андрій Верховина, позивний "Джон", боєць ЗСУ

- Я був на Майдані, мене поранили в живіт. Лежав у лікарні, оклигав, підписав контракт, воюю четвертий рік. Цей закон просто безглуздий. Ми повстали тоді проти режиму Януковича, проти безчинства. Це наша країна. До чого тут пільги?

Костянтин Цимбал, позивний "Умка", ротний 34 батальйону ЗСУ

- Ті, хто був поранений у боях з "беркутнею", хто поліг на Майдані, ці люди мають отримати своє визнання. Не більше.

Фото з відкритих джерел

Андрій Білоног, керівник медичної служби "МедЕкс", волонтер

- Цей закон - це загравання влади з людьми. Скоро річниця Революції, і влада боїться народу, тому і приймає такі рішення.

- Ольга Бояр, лікар під час Майдану, волонтер

- Я пам'ятаю той час, коли "зашивала" хлопців на Майдані, коли все було залито кров'ю. Ми йшли туди добровільно. Яке порівняння з УБД?

Михайло Ухман

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...