місце перестрілки
З відкритих джерел

Розслідування стрілянини в Княжичах, в якій загинули п'ятеро правоохоронців, прийняло новий поворот. Точніше, повернулося до початкової, неофіційної, версії, яку протягом 1,5 місяця заперечували в МВС – поліцейські причетні до пограбування елітних будинків.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що будинок, біля якого була стрілянина, був пограбований після грабіжників і правоохоронцями. "Зараз у нас є факти того, що будинок, біля якого сталася перестрілка, був пограбований двічі: один раз грабіжниками, другий раз - співробітниками правоохоронних органів", - сказав він.

Ще 4 грудня 2016 року, в ніч, коли сталася перестрілка, місцеві жителі, журналісти і екс-співробітники МВС допускали, що в Княжичах орудувала банда грабіжників-поліцейських. За однією з висловлених тоді версій, сама стрілянина сталася через те, що співробітники держохорони затримали двох поліцейських, які нібито грабували будинок, а КОРД "прийшов відбивати своїх". Також була версія, що поліцейських-грабіжників затримали співробітники ДСО, а КОРД просто провів зачистку.

Новини за темою: У поліції охорони сумніваються в причетності поліцейських розвідників до пограбування будинку в Княжичах

Втім, єдине, що відомо точно - це п'ятеро загиблих. Загинули двоє співробітників держохорони, двоє співробітників поліцейської розвідки і один боєць КОРДу. ДСОвці і поліцейські, яких вони затримали, були розстріляні прямо в маркованому автомобілі ДСО.

Варто відзначити, що трагедію у Княжичах першим прокоментував народний депутат, радник міністра МВС Антон Геращенко. Він заявив, що поліцейські розвідники вистежували в будинку злодіїв, про яких у них була оперативна інформація, але спрацювала сигналізація в сусідньому будинку, і приїхали співробітники ДСО. Затримали розвідників, а КОРД вирішив, що це бандити затримали поліцейських і їх потрібно визволяти. Почалася "плутанина". І закінчилася п'ятьма мертвими правоохоронцями.

Новини за темою: Крищенко відмовився брати участь у конкурсі на посаду голови Нацполіції через трагедію в Княжичах

Взагалі "плутанина", вона ж "недостатня координація між підрозділами", вона ж "помилки і недоліки в плануванні операції", була і є основною версією МВС. Версії про ймовірність того, що грабували самі поліцейські, грубо відміталися: "Це відверта дурість. Одна баба сказала, що поліцейські самі грабували будинок і приїхала служба держохорони ... Я ще раз вам можу сказати точно, що служба захоплення була впевнена, як я це розумію, що хлопці-розвідники потрапили в біду і захоплені бандитами. Тому був наказ іти на штурм. Далі вже ніч, плутанина", - заявив Геращенко. В. о. голови Нацполіції Вадим Троян заявив, що "ні в яких крадіжках поліцейські не брали участь, вони брали участь у спецоперації".

Але поліцейські проводили лише службову перевірку, а кримінальну справу веде Генпрокуратура, яка допустила, що поліцейські все-таки грабували елітні будинки в Княжичах.

Загалом, справа ясна, що справа темна. Розслідування триває і обростає новими подробицями і новими статтями Кримінального кодексу. Луценко заявив, що підозру керівництву операцією в с. Княжичі можуть розширити на ст. 115 Кримінального кодексу ("Умисне вбивство").

"Пройшов ряд слідчих дій, які дозволяють нам говорити про уточнення підозри керівникам цієї операції... У них у всіх зараз є службова недбалість, яка призвела до особливо тяжких наслідків у вигляді загиблих. Але після експертиз її може бути уточнено, в тому числі пред'явленням статті 115 ("Вбивство"), - зазначив він.

На сьогодні за результатами службового розслідування поліції голова київської поліції Андрій Крищенко і керівник Шевченківського райуправління поліції Києва Герман Приступа попереджені про неповну посадову відповідність. Також звільнено з посад 7 офіцерів, ще до 9 застосовано дисциплінарні стягнення.

Нам залишається дочекатися результатів слідства і сподіватися, що ми дізнаємося правду, якою б неприємною вона не була, а винних буде справедливо покарано.

Новини за темою: Найєм про звіт Луценка щодо Княжичів: Я буду дуже розчарований, якщо провина ляже на загиблих