Верховная Рада

Законопроект про реінтеграції Донбасу, ще навіть не будучи підтриманим парламентом, вже увійшов в історію Верховної Ради восьмого скликання. Саме його в першому читанні голосували з блокуванням трибуни і запалюванням димової шашки. Крім нього, був підтриманий за основу і в цілому законопроект, що передбачає продовження на 1 рік так званого особливого статусу Донбасу.

На шляху до другого читання законопроект про реінтеграцію з доброї парламентської традиції завалили поправками. За словами спікера парламенту Андрія Парубія, було внесено понад 600 поправок, більшість з яких було забраковано представниками Комітету з питань національної безпеки і оборони. Однак профільний комітет на своєму засіданні 17 листопада, після більш ніж місяця баталій, підтримав законопроект за основу і в цілому.

Найбільші дискусії викликала стаття 10 законопроекту. Вона визначала не тільки порядок поїздок на непідконтрольну територію, а й надавала додаткові права військових і спецслужб. Наприклад, вирішувати військовим застосовувати зброю і бойову техніку. Після дебатів парламентарії вирішили відредагувати цей пункт, обмеживши можливість застосування зброї тільки зоною бойових дій.

"Ми зробили свою роботу, і я впевнений, що зал повинен проголосувати законопроект у найближчі три тижні", - заявив після його затвердження на засіданні Комітету його голова Сергій Пашинський. Однак упевненість парламентарія поки не передалася його колегам.

На першій зимовій погоджувальній раді депутати знову згадали про реінтеграцію Донбасу. Перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук зажадав його якнайшвидшого прийняття, зазначивши, що "Росію слід визнати агресором". Правда, у фракції "Блок Петра Порошенка" не поділяють закликів Тетерука і відзначають, що на поточному пленарному тижні законопроект розглядатися не буде.

Новини за темою: Законом про реінтеграцію ОРДЛО ми не виженемо російські війська з Донбасу та Криму

"Зараз цей законопроект переданий представникам всіх фракцій і груп, народним депутатам. Як ми з'ясували в ході погоджувальної ради, не всі його отримали або подивилися. Ми хочемо, щоб всі детально ознайомилися, щоб законопроект отримав якомога більшу підтримку в залі", - сказав журналістам після завершення засідання Погоджувальної ради голова фракції БПП Артур Герасимов.

На поточному пленарному тижні парламентарії планують прийняти у другому читанні проект бюджету на 2018 рік, а значить, є ризик відсутності необхідного кворуму для прийняття рішень на наступному і останньому в поточному році пленарному тижні. При цьому Герасимов поспішив запевнити, що фракція БПП проголосує за законопроект про реінтеграцію Донбасу.

За інформацією джерел у фракціях коаліції і Адміністрації президента, затягування розгляду законопроекту пов'язано з дипломатичними маневрами влади. "Законопроект ми поки відкладаємо. Подивимося, як будуть розвиватися переговори Волкера (спецпредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера, - 112.ua) і Суркова (помічника президента РФ Владислава Суркова, - 112.ua), а також чи продовжить ЄС санкції відносно Росії на чергові півроку, адже, як відомо, стосовно цього йде дискусія. Якщо що, він у нас завжди під рукою", - відзначають наші співрозмовники.

Ярослав Конощук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.