План-концепція врегулювання кризи на південному сході України
27.25 | 30.68 |
Оригінал на сайті "Опозиційної платформи – За життя"
Найголовніше питання, на вирішення якого чекають українці, ‒ це питання припинення бойових дій і встановлення миру на Донбасі. Без цього не можна покінчити з тарифним геноцидом, відновити економіку, підняти рівень життя людей. Стратегічне завдання "Опозиційної платформи – За життя" ‒ відновлення миру, повернення Донбасу в Україну, а України ‒ на Донбас.
Наша відмінність від інших політичних сил (починаючи з чинної влади і закінчуючи різними псевдоопозиціонерами, що використовують тему для піару) полягає в тому, що вони говорять про повернення територій, а не людей. Ми ж ставимо в основу завдання повернути людей, повернути через їхню свідомість. Це можна зробити, але не через ультиматуми, приниження і шантаж, як це бачать інші кандидати в президенти. Це можна зробити тільки в тому випадку, якщо дати жителям Донбасу впевненість у завтрашньому дні, гарантії безпеки, надію на краще майбутнє в Україні. З цим згодні й громадяни України. Як показало соцопитування, проведене КМІС і Research & Branding Group у вересні 2018 року, із трьох варіантів врегулювання конфлікту максимальну підтримку українців (36%) отримав варіант надання Донбасу особливого статусу, що передбачає автономію в складі України і повернення до складу держави. А в разі постави питання "якщо для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі треба було би надати автономію непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей ("ДНР" і "ЛНР"), цю ідею впевнені, що підтримали би, 22% і радше впевнені, що підтримали би, 30% опитаних, що в сумі дає 52%.
Повернути людей – це і є перший і базовий принцип розробленого нами Плану-концепції врегулювання кризи на південному сході України.
Другий принцип полягає в досягненні домовленостей в чотирикутнику Київ ‒ Донецьк ‒ Луганськ ‒ Москва.
Третій принцип, який є фундаментом нашого плану-концепції, ‒ це те, що він побудований на мінських угодах, затверджених Резолюцією Ради безпеки ООН № 2202 від 17 лютого 2015 року, відповідає декларації "нормандського формату" і, найголовніше, чинному законодавству України.
Наш план-концепція передбачає три етапи: законодавчий, адміністративний і етап, який стосується порядку і процедури реалізації.
Наша модель врегулювання кризи передбачає:
‒ створення реальних гарантій безпеки для людей на непідконтрольних територіях. Це широкий комплекс заходів, який містить не тільки законодавчі кроки (амністія, особливості правоохоронної системи, формування сил забезпечення громадського порядку та ін.);
‒ створення у складі України Автономного регіону Донбас шляхом внесення змін до Конституції України і законів, які передбачають установу парламенту, уряду та інших органів управління автономії.
Хочу заспокоїти "національно стурбованих" і недалеких політиків ‒ як тих, хто при владі, так і тих, хто до неї рветься. Наш план повністю відповідає мінським угодам, затвердженому главами держав "нормандської четвірки" (України, Росії, Франції та Німеччини), Резолюції Ради безпеки ООН, а також (і це дуже важливо) чинній Конституції України, яка є Конституцією унітарної держави, що передбачає автономний статус одного з регіонів. Тому внесення змін до Конституції України щодо автономії Донбасу не означає перетворення України на федеративну державу. І всі звинувачення, що ми таким чином створюємо федерацію, є безпідставними інсинуаціями осіб, далеких від розуміння принципів державного устрою і норм Основного закону.
Наш план – це реальність. Для його створення було витрачено багато часу і зусиль (для переговорів, консультацій, суперечок, дискусій, обміну думками). Я веду переговори з травня 2014 року, а тому переконаний: реалізувати його можна. Для цього потрібні політична воля і політичний ресурс. Політична воля у нас є, а за політичний ресурс, необхідний для встановлення миру в Україні, ми починаємо боротьбу на виборах.
Коли президент Порошенко говорить про те, що ключ від миру в Кремлі, він має рацію. Але, на відміну від нього та інших, які рвуться до влади і розповідають легенди про нібито мир, який вони готові створити, ми не просто знаємо, де цей ключ, а ми знаємо, де двері із замковою щілиною, від якої цей ключ. Ба більше, ми знаємо, як відчинити двері, за якими мир в Україні стане реальністю, і ми це зробимо. Я в цьому впевнений.
Віктор Медведчук,
голова Політради
"Опозиційної платформи – За життя"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію