"Північний потік - 2" перетворюється на головний біль для Меркель

"Північний потік - 2" перетворюється на головний біль для Меркель
Reuters

The New York Times

американська газета

Оригінал на сайті The New York Times

Десятиліттями трубопровід "Дружба", що постачав нафту з Росії до Європи, грів німецькі будинки навіть в найтемніші дні холодної війни. Але нова труба, через яку Москва збирається постачати свій газ безпосередньо до Німеччини, будується не заради дружби. Вона вбиває клин між Берліном і його союзниками. Ситуація перетворюється на біль голови для канцлера Ангели Меркель.

З точки зору президента США Дональда Трампа, "Північний потік — 2" — це "кошмарний" проект, що зробить Берлін ще більш залежним від російських енергоносіїв. Україна, яка бореться проти агресії Росії, боїться, що новий газопровід дозволить Кремлю відрізати її від стратегічно важливого бізнесу — транзиту.

Новини за темою

Все це відбувається в непрості часи для Меркель. На тлі того, як трансатлантичний союз занепадає, а Росія і Китай стають все більш агресивними, вона розуміє, що Німеччина має взяти на себе роль лідера в Європі. "Глобальний порядок під тиском. Це виклик для нас. Відповідальність Німеччини зростає. У нас з'явилося більше роботи", — сказала Меркель минулого місяця.

У квітні вона нарешті визнала "політичний характер" проекту "Північний потік — 2", який до того вона називала суто комерційним. Більшість країн Європи хочуть, щоб Німеччина робила більше для європейського впливу і захисту східних сусідів, які нервують через агресію Росії. Але дозволити Росії продавати Німеччині газ в обхід України — значить робити якраз зворотне, позбавляючи Київ доходу від транзиту і роблячи його, а також Польщу, Литву, Латвію і Естонію більш уразливими до перебоїв з поставками газу.

Новини за темою

"Ціною буде ще більша втрата довіри країн Балтії, Польщі та України. Ми, німці, завжди говорили, що збереження цілісності Заходу — це наш "гравітаційний центр". Але підхід до Росії успішно вивів Німеччину, принаймні у сфері енергетичної політики, з цієї орбіти західної солідарності", — сказав союзник Меркель і член парламентського комітету з закордонних справ Німеччини Родер Кісеветтер.

Багато аналітиків кажуть, що бізнес-обґрунтування у "Північного потоку — 2" майже немає. Інший газопровід вже з'єднує Росію і Німеччину через Балтику. Нова "труба" подвоїть потужність, але майбутній попит викликає сумніви. Партнери Меркель по парламентській коаліції із Соціал-демократичної партії, які сповідують ідеї зближення з Москвою, підтримують проект газопроводу. Проблема, врешті-решт, розділила політичний клас в Берліні.

За словами аналітика Центру вивчення європейської політики Маргарити Ассенової, Росії не потрібен "Північний потік — 2" для збільшення поставок в Європу. Вона може зробити це через наявну ГТС в Україні. Але незважаючи на протест європейських партнерів Вашингтона та партії Меркель, проект "Північного потоку — 2" не закрито. Німецькі дипломатичні амбіції підірвала жорстока бізнес-логіка.

Томас Ескрітт 

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів