(с) Микола Васильков

Дві доби від вечора 25 числа і по кінець неділі стали медіа-днями національної команди - преса обговорювала поразку від хорватів 0:1. Андрій Шевченко поговорив зі ЗМІ тричі: обов'язковий флеш після гри для "Футбол-1", прес-конференція і зупинка в мікс-зоні стадіону "Максимір". 

Все, більше український тренер з пресою не спілкувався, далі преса почала спілкування з людьми. Поки ми летіли 2 години вночі із Загреба, я спав, уже перед посадкою прокинувся, Шевченко дивився гру. Він каже: "Миколо, ми могли зіграти внічию. Це було реально. Треба реалізовувати те, що створюєш". В принципі ці слова можна віднести на загальну реакцію українського медіа-середовища: ми були трохи слабшими, проте свої шанси мали. 

Новини за темою: Футбол: У хорватів була перевага в центрі, а ми виграли фланги, - Шевченко

Значно ширший спектр думок викликав виїзд небувалого загалу саппортерів у фан-турі "Вірні Збірній", створеному за ініціативи преміум-спонсора нашої збірної та за підтримки ФФУ. Добиралися до Хорватії автобусами, де українці побили зрештою рекорд кількості фанатів на виїзній грі у відбірному циклі у так званому дальньому зарубіжжі. На трибуні було більш ніж 1600 душ у жовтому вбранні. Я особисто збагнув, що досягнення таки буде, коли через скло автобуса помітив український загал навколо стадіону і серед всіх - супер-фана Парамона. Якщо вже Парамон приїхав, то це справді масова акція!

По завершенні гри Шевченко, до речі, підійшов до трибуни, він вибачився за результат, почув слова наснаги, фанати були розчулені, проте вдячні. Андрія весь час окликали згори, коли він виходи із медіа-центру, коли тиснув руку Чачичу, і навіть коли розмовляв і фотографувався з Даріо Срною та його родичами - українські уболівальники залишали стадіон "Максимір" останніми. 

Як буває, одразу почалося будівництво планів на майбуття. Наступна гра у Фінляндії, є шанс встановити нового рекорда, і уже готовий план подорожі: автобуси із Києва їдуть через Білорусь і всю Прибалтику до Талліна, там паром на Гельсинкі і далі трохи більше сотні миль до міста Тампере. Google Earth оцінює цей шлях у 1650 кілометрів. 

(с) Микола Васильков

Якщо програма "Вірні Збірній" поновить власне досягнення, то стане історичною подією масового єднання фанатів. У Хорватії до наших гостей поставилися приязно.

(с) Микола Васильков

Скандал навколо збірної міг розігратися в суботу, коли колишній директор Євро-2012, а останнім часом прес-аташе Наливайченка, пан Маркіян Лубківський у своєму "Фейсбукові" принизив гравців і тренерів України, обізвавши їх "каліками", і прикрився при цьому думкою усіх уболівальників. 

(с) Микола Васильков

Скандалу не вийшло, навпаки, уболівальники, журналісти і гравці об'єдналися у суспільній відповіді Маркіяну. Стрічки соціальних мереж репортерів наповнилися звинуваченнями Лубківського у корупції. Фанати припустили, що Маркіян маніпулює футболом з політичною метою. І Навіть у двох українських футбольних програмах-антоганістах, як їх називають в народі, "ПроФутболі" на "2+2" та "Великому Футболі" на "Футбол-1" ведучі та гості студії висловили обурення нікчемною позицію колишнього футбольного функціонера.

Лубківський після такого одразу оприлюднив свої вибачення, проте вони уже широкого відгоміну не мали. 

(с) Микола Васильков

Значно цікавіше було дивитися на те, як навколо теми збірної об'єдналися всі ті, хто ворогує, і вдвічі цікавіше, що це відбулося після поразки, першої тренерської поразки Андрія Шевченка. Наступний великий збір команди він призначить на початок червня, коли відбудеться товариська гра із невизначеним поки суперником, команда знову вирушить до тренувального табору, імовірно, до Австрії, і звідти полетить у Фінляндію задля чергової гри і на зустріч із своїми уболівальниками.

Микола Васильков

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.