Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус в ефірі програми "Гордон" на "112 Україна"
112.ua

- Через 500 днів ви самі подали у відставку. Чому?

Коли ми прийшли працювати, обіцяно було одне, підтримка – першого ж дня обіцяли, публічно висловлювалися керівники країни, що працюємо по-іншому, що міністри самі собі призначають заступників та інших ключових співробітників. І, в принципі, на цьому формулюванні рухалися досить довгий час, відбивалися від усяких "ходунів", які нав'язували свої... Звісно, ходили. Це просто в голові у людей: як це, я виліз на політичний олімп, став депутатом, головою фракції або ще кимось і своїх не приведу, зі свого рідного міста не привезу, не покерую державними підприємствами?! Тому це усіляко обходили, просто котилися через такі запити, але зрештою ситуація вийшла з-під контролю. Я б сказав, у той момент, коли до мого відомства, в моє управління перейшов "Нафтогаз". Це був грудень 2015 року. Я ще пам'ятаю, поклав руку на моє плече міністр палива та енергетики Демчишин і каже: "Ти думаєш, що це твоя перемога? Але твої проблеми починаються саме з цього моменту".

Новини за темою: Неупереджений погляд на економіку України за 9 місяців 2017 року

- Чому ні в кого з "варягів", у хорошому сенсі, не вийшло?

Я не згоден з категоричним твердженням, що не вийшло. У моєму відомстві з нуля зробили реформу Prozorro Макс Нефьодов, Олександр Стародубцев і всі інші. Я розчистив шлях для них, звільнив двох божевільних злочинців, які заважали цією проблемою (вони були в штаті, заробляли гроші на "закритті очей" тендерами). Далі зробив все можливе, щоб хлопцям (Нефьодову і Стародубцеву, - ред.) дати працювати. Міністерство з такого совкового держплану перетворив на сучасне, дуже прогресивне міністерство. 700 людей звільнив, рівно половину, 240 – нових, прогресивних, молодих – привів. Три ключові вимоги до персоналу були: щоб ти не був на держслужбі до Майдану; щоб ти був освіченим (краще всього на Заході або хоча б працював до цього в західних компаніях) і, звичайно, ніяких зв'язків з олігархатом або яскраво вираженим російським connection. І ось люди прийшли. Я зробив зі свого міністерства найпривабливішого роботодавця на той момент у Києві. Всі рвалися тисячами. І в результаті маємо першу наглядову раду за всю історію України в НАК "Нафтогаз". Тобто три наглядових незалежних директори – їх всіх я призначив. У Швеції 45 держкомпаній – 345 незалежних директорів. І дерегуляція багато чого зробила: різного виду ліцензії, сертифікати скасовано.

Новини за темою: Гройсман анонсував реформування економіки та держкомпаній

Айварас Абромавичус

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@ target="_blank">112.ua.