Перший віце-спікер Ірина Геращенко
Слово и дело

Чому Україна в Гаазі не говорить про агресію РФ? Це Міжнародний суд ООН. Це є конкретні позови, які стосуються двох конкретних Конвенцій, які порушує Росія. Перша – дискримінація. Ми відстоюємо позицію як Україна, що сьогодні в Криму дискримінуються кримські татари, дискримінуються українці. Друга конвенція – це порушення Конвенції про фінансування і підтримку тероризму. І сьогодні по цим двом порушенням розпочалася перша серйозна юридична робота України в міжнародних судах. Далі буде ще.

Важливо, щоб наші силові структури порушували справи, збирали докази, і ця доказова база піде і в українські, і міжнародні суди.

Новини за темою: Чого Україна вимагає від Росії в Гаазі. Текст позову

Перед тим, як наша делегація відправилася в Гаагу, йшла величезна робота по доказовій базі, щоб там були не емоції, не епатаж, не крики, а саме доказова база.

Ми ж почули чергові російські нісенітниці, які вона використовує вже три роки, починаючи з так званого начебто перевороту в Україні. Це так звана аргументація, яку Росія використовує в Радбезі, це все не є новим. Забули вказати, що в Україні відбулися демократичні вибори, які навіть вони змушені визнати. По-друге, РФ забула про те, що втік Янукович, а в жодній Конституції не написано, що робити, коли президент тікає. І прийняла його РФ, і за його заяви також вона буде відповідати в судах.

Цю аргументацію про "хунту" і "каратєлєй" вже чули, і на неї вже не реагує світ.

Новини за темою: Від антиросійських санкцій до Гааги: Від сидіння на двох стільцях перемоги не буде

До наших аргументів також сьогодні додаються останні рейдерські захоплення українського майна на окупованому Донбасі, всі ці визнання документів "ДНРЛНР", які формують базу для порушень міжнародного права

РФ використовувала сьогодні й інші аргументи, на які буде відповідати.

Новини за темою: Росія в Гаазі заявила, що зброю на Донбасі бойовики знайшли в шахтах

Важливо, що до цього судового процесу прикута увага не тільки українських медіа, цей процес слухають українські фахівці, які формулюють доказову базу по всьому цьому озвученому безумству, в тому числі по "шахтах, наповнених зброєю". Цікаво чому до цих "шахт" не допускають місію ОБСЄ, або чому їх не допускають до неконтрольованого кордону. Поставки зброї також йдуть страшними темпами. Власне, це також та аргументація, яку ми будемо використовувати, в тому числі в міжнародних судах.

Ірина Геращенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.