Відремонтований вхід на станцію метро "Лівобережна"
Транспорт Києва Facebook

Метро – найшвидший і найзручніший вид транспорту, а ще стратегічний об'єкт. І водночас замкнутий простір з великою кількістю людей. Щодня метрополітеном у Києві користуються тисячі людей, і деякі не відчувають себе від цього комфортно. Наприклад, для мене спускання в підземку - це стрес: ну, не властиво людині діставати задоволення від перебування під землею, та ще й в оточенні великої кількості людей.

Водночас я точно знаю, що за порядком і безпекою на станціях метро стежать і співробітники метрополітену, і поліцейські, і бійці Нацгвардії. Регулярно повідомляється про вилучені в метро гранати, шашки, патрони та інші небезпечні предмети, що свідчить про пильність правоохоронців і допомогає відчувати себе впевненіше перед входом у метро. І все одно, мені дуже не подобаються будь-які ознаки паніки на станціях.

Після теракту в Санкт-Петербурзі 3 квітня 2017 р. у метро Києва, Харкова і Дніпропетровська посилено заходи безпеки. Зокрема, у столичному метрополітені чергують посилені наряди поліції та Нацгвардії, залучено кінологів.

Поліція і співробітники метрополітену просять пасажирів бути пильними, повідомляти про підозрілі предмети та в жодному разі не намагатися перевірити такі предмети самостійно.

Новини за темою: У Києві, Харкові та Дніпрі після теракту в Санкт-Петербурзі посилили охорону метро

Перевірити пильність співгромадян, поліцейських і співробітників київського метрополітену сьогодні, 5 квітня, вирішили журналісти. На станціях "Лісова", "Хрещатик" і "Вокзальна" були залишені нічийні коробки. А на "Лівобережній" залишили рюкзак, який оперативно знайшов поліцейський.

"1+1 залишили коробки на "Лісовій", "Хрещатику" і "Вокзальній". Напевно, думають, що це дуже вдало і смішно, поки в Санкт-Петербурзі ховають людей, загиблих у результаті теракту в метро. Ми поінформуємо відповідні правоохоронні органи", - повідомила прес-служба Київського метрополітену.

"Мої "5 копійок" до теми залишеного пакету на платформі станції метро. Ідея не вражає своєю новизною та оригінальністю, зате в умовах терористичної загрози може спричинити паніку і, не дай Боже, призвести до трагічних наслідків", - написала на своїй сторінці у Facebook речник столичної поліції Оксана Блищик.

"По суті: приблизно о 10:30 на платформі станції "Лівобережна" невідомі особи залишили без нагляду рюкзак. Його помітив міліціонер, який стежить за порядком, і одразу підійшов. У цей момент підбіг чоловік, який назвався журналістом - Дмитром К. - і повідомив про те, що він проводить експеримент: цікаво ж, як реагуватимуть люди на залишений пакет. Та й, мабуть, цікавила реакція поліцейських і працівників метрополітену", - розповіла Блищик деталі одного з інцидентів.

За її словами, відомості про подію зареєстрували в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень управління поліції в метрополітені.

"Шановні колеги, не жартуйте так! Адже проведення таких навчань - виключно прерогатива Служби безпеки України. Перш ніж робити такі "експерименти", спробуйте уявити, які наслідки це може мати, і подумайте про людей, які сприймуть все як реальну загрозу і небезпеку!" - пише Блищик.

Що ж, подібний експеримент і правда не оригінальний. Буквально вчора ввечері на російському каналі "Дощ" вийшов сюжет, в якому журналіст Павло Лобков безперешкодно проніс через металошукачі в метро цвяхи, молоток і аміачну селітру в московське метро.

Єдине, що можна сказати на завершення цієї теми: кожен повинен займатися своєю справою. Справа правоохоронців - забезпечувати безпеку, справа співробітників метрополітену – якісно надавати послуги, а журналістів – об'єктивно доносити інформацію.

Новини за темою: У київському метро від початку року поліція вилучила 81 детонатор, 54 тротилові шашки і 7 гранат, - Крищенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.