Прес-конференція Володимира Гройсмана 11.04.2017
Твіттер Володимира Гройсмана

Я тут подумав, що у Володимира Гройсмана є не менше п’яти причин залишитися прем’єр-міністром. Так, це все набридливий мотив пісні Ігоря Ніколаєва, від якого важко позбутися останніми днями. Тому і читати вам рекомендую, наспівуючи в голові його "П’ять причин".

Він не стомився. Він продовжить очолювати Кабінет міністрів, хоч як би хотіли протилежного деякі політичні сили та їхні прихильники. Володимир Гройсман вже зараз може співати про себе своїм опонентам (тим паче що пісня адресована жінці, а ми пам’ятаємо протистояння Гройсман — Тимошенко), чому він не хоче покидати посаду прем’єра. Отже, "П’ять причин".

Перша причина – це особа самого Гройсмана. У період останніх тижнів прем’єр показав, що його уряд у своїй більшості міцно тримається на ногах, а точніше – сидить у кріслах. І не відсиджується, а робить свою роботу. Зі змінним успіхом, але вони працюють (майже як лозунг Тимошенко) – такі посили ми чули від всіх урядовців та депутатів, які представляють коаліцію. Схоже, минулий тиждень вже можна вважати тижнем уряду. Прем’єр звітував перед пресою і почувався впевнено, навіть на питанні про зустрічі з президентом. А наступного місяця, коли депутати будуть на "канікулах", уряд, швидше за все, покаже себе у найкращому світлі - мовляв, депутати відпочивають, урядовці працюють.

Новини за темою: Тимошенко відповіла на пропозицію Гройсмана передати її "Газпрому" замість грошей

Друга причина пов’язана з мріями Гройсмана та опозиції. Верховна Рада наразі не готова відправляти Кабмін у відставку. Для тих політиків, які критикують уряд, це зручна позиція для заробляння політичних дивідендів. Тут все просто в риториці опозиції: "ось хто винен у всіх бідах країни", "він має відповідати", "наша партія не довела б до такого зубожіння населення" тощо. Але перейти на той бік та отримати шквал критики – це вже інша справа. Загадайте, який тепер рейтинг у "Народного фронту". А відтак і заміни Гройсману немає. У коаліції "лава запасних" не така вже і довга. А тим паче, це ж треба домовлятися, перекроїти все, перерозподілити посади, щоб ніхто не почувався утиснутим. А ще сьогодні потрібно вирішувати, хто стане наступним головою НБУ, Фонду держмайна, в можливій перспективі ще і новим головою НАЗК. На Банковій можуть подумати, що невдячну роботу краще і не починати.

Новини за темою: "Народний фронт" проти перестановок в уряді Гройсмана, - Кривенко

Третя причина – це всі наші (нашої влади) слова, в які повірили чи майже повірили міжнародні партнери. Ми ж досі сподіваємося отримати їхні гроші. Як мінімум ще один транш від МВФ було б добре мати у 2017 році, хоча цьогоріч передбачається ще 3 грошових перекази від Фонду на загальну суму 4,4 мільярди доларів. Але, щоб транш став #наш, потрібно виконати низку зобов’язань: пункти про пенсійну реформу і ринок землі на черзі. То, може, краще вже на Гройсмана і навішати всіх собак за такі непопулярні рішення?

Четверта – це ситуація, в якій важко зрозуміти, а хто ж відповідальний за нинішній стан економіки, соціальної сфери. Уряд у нас - орган виконавчої влади, але закони пише Верховна Рада. Одні кивають на інших, і так по колу. Депутати хочуть відставки Гройсмана через неефективну роботу? А він говорить, що Рада ніяк не хоче проводити реформи. То хто ж винен?

А п’ята причина – "любов" - у коаліції померла давно і вже нікому не болить. Дві фракції, які утворюють коаліцію, навчилися жити і голосувати без своїх колишніх партнерів по більшості. І тут, навіть якщо хтось захоче відправити у відставку прем’єра Гройсмана, це буде ініціатива від більшості, не від опозиції. Бо опозиція голосів не має.

Новини за темою: Лампочка Гройсмана: Верховна Рада запустила реформу електроенергетики

А поки Володимир Гройсман є політиком і очільником уряду, який влаштовує всіх. Ну, майже всіх. Тому поки він ще має всі шанси показати, як потрібно керувати країною (ефективно!).

Вадим Колодійчук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.