banner banner banner banner

Петро Порошенко: Дорогі українці, ви маєте право змінювати владу тоді, коли вважаєте за потрібне. Це є найбільше наше досягнення

Петро Порошенко: Дорогі українці, ви маєте право змінювати владу тоді, коли вважаєте за потрібне. Це є найбільше наше досягнення
Петро Порошенко в штабі після оголошення результатів екзит-полів, 21 квітня 2019 REUTERS/Vasily Fedosenko Reuters

Петро Порошенко

Президент України 2014-2019

Друзі, ви найкращі, велике спасибі вам. Дорога моя командо, дорогі співвітчизники, дорога Україно, дорогі українці по всьому світові. Дорогі друзі.

Ніколи не здавайся! Ніколи, ніколи, ніколи! Не здавайся в великому, не здавайся в малому, ні в значному, ні в дрібному, ніколи не здавайся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду. Саме цими словами великого британця Вінстона Черчилля я керувався завжди. Ніколи не здавайся, чув я в 2014 році, коли отримав від Януковича пограбовану і обеззброєну країну. І хочу наголосити, тоді, до речі, охочих стати президентом було набагато менше, черги точно не було. Ніколи не здавайся, чув я, коли ухвалював рішення ще раз кандидувати в президенти в 2019 році. І ясно ж було, наскільки запекла очікується боротьба на фоні тієї брудної інформаційної війни, яку вели проти мене зсередини мої політичні опоненти, а ззовні – російські фейкові новини і потужна пропагандистська машина гібридної війни.

Новини за темою

Ніколи не здавайся, чую я і зараз, коли бачу ці результати екзит-полів. А вони очевидні, і дають підстави зараз подзвонити моєму опонентові і привітати його. Зробити так – це вперше в практиці – але зробити так, як прийнято в цивілізованих європейських демократичних країнах. Сьогодні, 21 квітня, бо я завжди маю пам’ятати, що завтра настане 22 квітня, і нам треба – кожному з нас, кожному з членів моєї команди, фантастичної команди, друзі, – з 22 квітня нам треба об’єднатися і боронити Україну, і нам потрібні спільні зусилля.

Дорогі українці! Вже наступного місяця я залишу пост глави держави. Так вирішила більшість українців, і я приймаю це рішення. Я піду з офісу, але хочу твердо наголосити: я не йду з політики. Я залишаюся в політиці, буду боротися за Україну, і хочу окремо пояснити, чому. Бо наша команда має захистити ті здобутки, які ми з вами, спільно з українським народом, вибороли в надзвичайно складних умовах за ці 5 років. Захистити європейську і євроатлантичну стратегію, ті принципи, ті цілі, ті очевидні абсолютно рубежі, на яких ми вийшли за ці 5 років, і які тепер, нажаль, поставлено під загрозу. Наша команда буде їх захищати. Наша команда буде захищати курс на членство в ЄС та НАТО. Наша команда наголошує – лише в цій найсильнішій і найпотужнішій в світі безпековій організації ми можемо гарантувати безпеку України і безпеку кожного її громадянина. Ми можемо отримати надійний захист від Росії як від країни-агресора. Наша команда буде захищати безвіз. Бо окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування, а саме це було умовою безвізу. Ми будемо захищати безвіз, бо це те право, яке виборов мій народ, якого ми досягнули за останні 5 років. Наша команда буде захищати українське військо, українську армію від атак зсередини країни і будь-яких спроб применшити історичне значення її подвигу. Якщо Верховна Рада наступного тижня ухвалить закон про мову, я буду щасливий і гордий, що я, як президент України, матиму змогу його підписати. І точно підпишу.

Сьогодні вербна неділя, і я зустрів її разом зі своєю родиною молитвою Михайлівському Золотоверхому. І наша команда буде захищати православну церкву України від реваншу. І ми не допустимо цього реваншу, бо коли ми зняли ярмо російської церкви і Росії з православної церкви України – це ще один міцний фундамент нашої державотворчості, нашої духовності. І, до речі, ми все ще очікуємо вибачень за "термос" (жарт Зеленського про Томос, - ред.). Наша команда буде захищати стабільність фінансово-банківської системи, бо вже очевидно, що з Коломойським планують розрахуватись за підтримку на виборах поверненням "ПриватБанку". Скасування його націоналізації створить ризики для коштів десятків мільйонів вкладників – українців – і ми будемо захищати десятки мільйонів українців, а крім того це спровокує потужну кризу в наших відносинах з міжнародними фінансовими організаціями і, як наслідок, падіння гривні і нову економічну кризу. Ми цього точно не маємо допустити.

Наша команда буде захищати потужну світову міжнародну коаліцію, яку ми дбайливо створювали ці 5 років на підтримку України, і якщо не будуть імплементовані, підписані в тому числі і Україною, Мінські домовленості – наша команда буде захищати продовження режиму санкцій проти Росії як єдиний механізм забезпечення виконання взятих на себе зобов’язань деокупації Донбасу і звільнення Криму. Наша команда буде протидіяти планам Кремля сформувати лояльну для себе більшість під час парламентських виборів, і це ще одна причина, чому я маю залишитись в політиці і боронити державу.

Новини за темою

А ще наша команда буде захищати децентралізацію, інклюзивну освіту, нову українську школу, реформу сільської медицини, електронні закупівлі, конкурси при залученні до державної служби, енергетичну незалежність нашої держави, енергоефективність. Наша команда буде захищати все, що ми зробили за ці 5 років, і я пишаюся тим, що зробила наша команда, бо наша команда є вся Україна і вашими зусиллями це вийшло. Бо якщо би я не мав вашої підтримки, вас, всіх українців, нічого б не вийшло.

Дорогі українці, я хочу наголосити, що новий президент буде мати сильну опозицію – дуже сильну. Але я хочу сказати, що країна – наша найкраща в світі Україна від цього лише виграє. Я точно це знаю, бо ми можемо перемогти лише тоді, коли в Україні буде панувати демократія, верховенство права, захист прав людини, забезпечення зростання добробуту і все, що характеризується назвою "європейський напрямок розвитку".

І в той же час я хочу наголосити, щоб ніхто навіть не сумнівався, що особисто я і вся моя команда готові підставити плече президенту в усіх його рішеннях, які відповідатимуть національним інтересам України і наближатимуть нас до ЄС і НАТО. І між офіційним оголошенням виборів і інавгурацією я готовий без жодних обмежень витрачати будь-який час для того, щоб допомогти новому президенту увійти в курс справ в найменших деталях. Більш того, я готовий передати йому всю мережу міжнародної підтримки України, цю мережу, яку ми так дбайливо вибудовували роки.

І ще одне дуже важливе, друзі: вибори пройшли чесно. Вибори пройшли прозоро, вибори пройшли в повній відповідності з європейськими стандартами. Здавалося, ну що тут такого? А я хочу наголосити, що в умовах війни, в умовах російської агресії ми з вами зберегли демократію, зберегли право вибору українців обирати собі владу і бездоганно провели вже зараз дві президентських кампанії, одну парламентську, місцеву, і ми залишаємося єдиною демократичною країною на пострадянському просторі з усіх народів колишнього Радянського Союзу. Дорогі українці, ми єдині, де є реальне, а не паперове право міняти владу тоді, коли ви, українці, вважаєте це за потрібне. Це є найбільше наше досягнення. Це є ознака європейської демократичної країни, і я пишаюся тим що я, Петро Порошенко, захистив це право українців.

Сьогодні, 21 квітня, я хотів би подякувати всім українцям, по-перше, за спільну роботу протягом 5 років над вирішенням завдань історичного масштабу, стратегічних завдань, завдань, які повстали перед Україною, і у вирішенні яких ми спільно далеко просунулись, зробили безпрецедентний обсяг роботи, і приємно, що всі наші міжнародні партнери чітко наголосили, що за 5 років президентства Порошенка було зроблено набагато більше, ніж за чверть століття до цього. Це є наша з вами перемога.

Але ще я хочу сказати, що в нас точно попереду ще безліч невирішених проблем, безліч відкритих ран, але я наголошую, що сьогодні Україна набагато сильніша і у набагато кращому стані, ніж 5 років тому. Це факт. І очевидно, що люди, український народ, розраховували на більше, прагнули більшого і прийняли сьогодні те рішення, яке вони прийняли. Я хочу сказати, що я вдячний кожному українцеві. Друзі, я вам вдячний незалежно від того, за кого ви проголосували 31 березня. Я вдячний за сьогоднішню активну громадянську позицію. Ще раз наголошую, я вдячний своїй фантастичній команді, найсильнішій в Україні, найпатріотичнішій, найпрофесійнішій, наймотивованішій. Друзі, ви найкращі, і я хочу сказати, що ми з вами ці роки працювали над складними реформами, вирішенням і розв’язанням складним завдань. І хочу подякувати окремо і тим, хто до нас приєднався під час першого туру. Я точно буду продовжувати робити, я залишаюся в політиці, щоб вам було не соромно за голос, який віддали за Петра Порошенка і його команду.

Окремо я хочу подякувати тим, хто знайшов у собі сили вибачити мені мої прорахунки і помилки і кинувся в атаку пліч о пліч з нашою командою перед другим туром. Велике вам спасибі. Нам точно треба тримати цю єдність і цю міць, бо саме ваша підтримка і підтримка мільйонів українських виборців не дозволяють мені зараз образитися, замкнутися в собі, вмити руки або стати осторонь. Ми точно маємо захищати Україну і точно маємо вести її вперед. Ми сьогодні не виграли бій, але це точно не означає, що ми програли війну. Попереду в нас немало битв, і я вам хочу наголосити: Україна точно переможе.

Ще я хочу подякувати моїй родині, бо вона втомилася більше за мене за ці роки мого президенства. Повірте мені, це було нелегко. Сьогодні ми мали дуже таку ретельну розмову, я хочу подякувати, що вони без радості, можливо, але з великим розумінням поставилися до мого рішення залишитися в політиці. Я маю їх підтримку і для мене це надзвичайно важливо.

Друзі, я просто пишаюся своєю дружиною, і не тільки тому, що вона – фантастична дружина, перша леді. В мене назавжди буде її образ з українським прапором на стадіоні, яка іде до свого чоловіка. Марина, я дякую тобі і я дякую дітям, я дякую батькові за те, що ви завжди поруч, і я знаю, що найближчі дні – а вони, я маю це визнати, будуть для мене психологічно непрості, - я точно маю розраховувати на свою родину, свою дружину і свою команду, і ми точно все подолаємо.

Знаєте, ну, відвертість за відвертість. Друзі, я сьогодні скажу одну річ, яку я публічно не казав ніколи, воно, чесно кажучи, дуже пафосно, але ця річ – слухайте, я люблю Україну. Я точно дуже її люблю. Я люблю свій рідний український народ, і цим почуттям я керувався всі роки мого, повірте, нелегкого президенства.

І за ці роки про мене розповіли багато жахливої неправди, і якби я міг в неї повірити, я б і сам за себе не проголосував. Але мине час, історія все розставить по своїх місцях. А завершити я хотів би теж словами Черчилля, які той сказав 26 липня 1945 року, коли він пішов у відставку після виборів, які не зміг виграти. Він сказав: "Мені лише залишається висловити народу моєї країни, заради якого я працював всі ці повні негараздів і небезпеки роки, висловити народу свою глибоку вдячність за постійну і всебічну підтримку, яку він надавав мені під час моєї служби, а також за численні прояви прихильності до свого відданого слуги". Але, друзі, я оптиміст, і наголошую, що все буде добре, і Україна буде успішною країною, великою країною, європейською країною, і це є завдання влади і це є завдання опозиції, ми з себе точно не будемо знімати відповідальність. Ну, і завершити я хочу словами, що я буду молитися в поточній ситуації. Боже, бережи Україну. Дякую. Друзі, дуже дякую вам, дуже дякую вам.

Оскільки тут дуже багато англомовних журналістів, я би хотів декілька слів для них сказати.

Шановні пані та панове, друзі України, які зараз у Києві, або дивляться нас по телевізору в усьому світі. По-перше, хотів би подякувати вам за таку увагу, прикуту до виборчого процесу в Україні, і я дуже радий, що нам вдалося забезпечити демократичні, вільні, відкриті вибори, безсумнівно, Україна змогла встановити новий стандарт виборчої кампанії. І я готовий дослухатися до волі людей в Україні, і я дуже вдячний закордонним лідерам за постійну підтримку, яку вони надавали Україні та мені під час мого президенства і щодня, кожної хвилини під час цих 5 років ми відчували вашу підтримку. І як один з ключових політичних лідерів в Україні я буду продовжувати слугувати Україні і буду продовжувати просувати порядок денний, який стосується доєднання до ЄС, НАТО, який стосується децентралізації боротьби з корупцією, тощо. І за будь-яких обставин, на будь-якій політичній позиції я буду робити все, що від мене буде залежати для того, аби забезпечити те, що Україна не буде змінювати свій курс.

Проте результат виборів залишає нас у незрозумілій ситуації, яку складно передбачити, і ми бачимо дуже великий знак питання з приводу курсу України, що стосується ЄС та НАТО. І ми розуміємо, що в Кремлі можуть зараз радіти результатам виборів, оскільки вони можуть вважати, що коли до влади прийде новий недосвідчений президент, Україна підпаде під сферу впливу Росії. Саме тому я хочу закликати міжнародну спільноту допомогти Україні зберегти вибір, який зробила Україна, дотримуватися курсу до ЄС та НАТО, будь ласка, залишайтеся з Україною незважаючи ні на що, підтримуйте українців, наших людей, і ми маємо бути солідарними, маємо бути єдиними, і маємо також продовжувати боротися з російською агресією і зміцнювати санкційний режим. Ми на півшляху до кінцевого пункту прибуття і ми маємо продовжувати втілювати порядок денний реформ, які стосуються мікроекономічної стабілізації, боротьби з корупцією, створення сучасної армії, угоди про асоціацію з Європою, безвізового режиму, децентралізації, енергетичної безпеки. І з вашою допомогою українська нація зможе цього досягнути.

Є декілька ключових принципів, які треба зберегти. Перше: Україна є фортецею демократії і є ключем до безпеки на континенті. Друге: нічого не може бути без України, що стосується України. Третє, це дуже важливо: Крим – це Україна, і ніяким обговоренням це не підлягає. Четверте: Росія має припинити свою агресію проти України і залишити український Донбас. Ми маємо повернути суверенітет України на всі регіони. Наступне: Росія має повернути українських громадян, і найважливіше: ми будемо сильніші, якщо будемо об’єднані.

Слава Україні!

Петро Порошенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>